Víte, co mají společného San Fracisco, NuGet a HoloLens? Mezinárodní konferenci Microsoft Build 2016. Právě do San Franciska na ni zamířilo pět tisíc vývojářů, kteří chtěli poznat plánované novinky Microsoftu. A protože řešení této společnosti používáme při vývoji našich produktů i v Solitea, nemohli jsme tam chybět.
Lístek se nám podařilo získat i přesto, že letošní ročník této mezinárodní konference byl vyprodaný během 5 minut. Náš vývojář Jiří Mašek tak mohl 26. března vyrazit do San Franciska.
„První dny jsem měl vyčleněné na prohlídku města. Postupně jsem prošel všechny známé památky, včetně legendárního mostu Golden Gate. A přestože to bylo opravdu zajímavé, nemohl jsem se dočkat konference. Na ní mě pak přivítaly fronty, které dokazovaly, že je o akci opravdu enormní zájem. Třeba na vyzkoušení brýlí HoloLens, které před vámi dokáží vytvářet hologramy, čekali lidé i několik hodin. Proto jsem místo toho raději navštívil další přednášky a workshopy,“ říká Mašek.
Kontakt přímo s vývojáři
Právě přednášky, na kterých odborníci z Microsoftu představovali další směřování jednotlivých řešení, byly hlavní náplní konference. Kromě lidí v sále Moscone Center je přitom mohl díky on-line vysílání sledovat kdokoliv.
„Na akci byly také stánky, kde jsme mohli o jednotlivých platformách diskutovat přímo s jejich vývojáři. Podle mého to byla jedna z nejzajímavějších částí konference. Přímo na místě jsem s nimi probral potíže a nechal si poradit, jak postupovat,“ pochvaluje si náš vývojář.
Problémy jsme řešili na místě…i po e-mailu
Zároveň získal důležité kontakty, které uplatnil po návratu do Brna. Například ve chvíli, kdy nemohl problém vyřešit na místě, protože neměl k dispozici konkrétní data. Po návratu do kanceláře je stačilo dohledat v počítači a poslat vývojářům z Microsoftu do USA.
“S jedním z odborníků, kteří mají na starost vývoj balíku knihoven NuGet, jsem konzultoval složité programování úprav pro jednotlivé platformy. Po návratu domů jsem mu poslal e-mail s konkrétními informacemi. A on mi pomohl nastavit vše tak, abych nemusel dělat stejnou úpravu pro každou platformu zvlášť,“ vysvětluje výhody Jiří Mašek.
Práce s MS řešením na vlastní kůži klávesnici
Náš vývojář si přípravu některých řešení také vyzkoušel. V Code Labs, do kterých se účastníci konference mohli přihlásit. Pro každého z nich byl přichystaný počítač s vývojářským prostředím a úkol, který měli všichni splnit. Účastníci workshopu zároveň viděli i návod. Přesně tak věděli jak postupovat a sami si tak otestovali přípravu nejvhodnějšího řešení.
„Jedinou nevýhodou bylo, že jsem si hodinu před začátkem musel osobně vyzvednout lístek s číslem počítače. Takže jsem musel odbíhat z jiných konferencí. Rozhodně to ale stálo za to,“ usmívá se náš kolega.
Výsledek: přesně víme, kudy dál
Kromě konkrétních výhod měla konference i obecnější přínosy. “Například jsem se na vlastní kůži přesvědčil o profesionalitě zaměstnanců Microsoftu. Přestože byli na konferenci každý den od rána do večera a účastníci se na ně stále obraceli s dotazy, vždy byli ochotní pomoci. Také jsem viděl, jakým směrem se budou řešení Microsoft dál vyvíjet. Můžeme tomu lépe přizpůsobit vývoj našich produktů. A naše práce tak bude efektivnější,“ věří Jiří Mašek.
Byly informace v článku užitečné?
Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.