Vše z Money / Aktuality/Kontrola výplatnic pomocí PIN nebo rychlejší přiznání k DPH? I to umí nová verze Money
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Kontrola výplatnic pomocí PIN nebo rychlejší přiznání k DPH? I to umí nová verze Money

Seyfor, a. s.
14. 05. 2015
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2

Nová verze ERP Money je tady a s ní i jednodušší práce s výplatními lístky, lepší kontrola skladových dokladů nebo třeba snadnější přiznání k DPH. Novou verzi Money 1.6.4.3929 můžete stahovat už nyní přímo z aplikace.

Seznam všech novinek a aktualizací najdete tradičně v odkazu na konci článku. A na ty nejvýznamnější se podíváme podrobněji hned teď.

Výplatní lístky rozešlete e-mailem

Hned první změnu ocení všichni vaši zaměstnanci. Nově totiž můžou od účetní dostávat výplatní lístky e-mailem. Budou v PDF formátu a každý pracovník dostane speciální PIN kód, bez kterého si svou výplatnici neprohlédne. Nehrozí proto, že by se zaměstnanci dostali k cizím výplatním páskám.

Předávání výplatního lístku je navíc pro všechny pohodlnější. Zaměstnanci nemusejí nikam chodit ani nic podepisovat. A účetní stačí, kdy nechá v systému vytvořit PIN kódy, které pak pracovníkům rozešle. Potom už stačí každý měsíc odeslat výplatní lístky.

Se správným nastavením této funkce vám rád pomůže náš konzultant. Další podrobnosti o elektronických výplatních lístcích najdete v nápovědě systému.

Kontrola zaúčtování DPH dohlédne na skladové doklady

Aby vaši zaměstnanci dělali při práci s doklady v ERP Money co nejméně chyb, rozšířili jsme kontrolu zaúčtování DPH. Nově dohlédne také na seznam skladových dokladů, na kterých je provedené zaúčtování DPH, a přitom do DPH nevstupují.

Stává se totiž, že uživatelé omylem zvolí u skladového dokladu předkontaci s účtováním DPH. Díky nové kontrole už podobné chyby nehrozí.

Rychlejší práci s doklady k DPH zajistí sumace

V Průvodci přiznáním k DPH jsme do Rekapitulace přidali sumační řádky. Vytvářejí se podle údajů v Kolonce přiznání k DPH a Typu plnění (přijaté nebo uskutečněné).

Za každý typ plnění se automaticky vytvářejí mezisoučty všech číselných sloupců. Na konci sestavy pak najdete v součtovém řádku rozdíly uskutečněných a přijatých plnění.

Díky tomu bude vaše práce se seznamem dokladů vstupujících do daňového přiznání mnohem rychlejší a jednodušší. A navíc budete mít lepší přehled o odvodech DPH.

Na přefakturování zakázky už nezapomenete

Poslední novinka, o které se zmíníme podrobněji, potěší hlavně firmy využívající subdodavatele. Umožní jim jednoduše přefakturovat přijaté faktury v modulu Zakázky.

Stačí přijatou fakturu zapsat, a jakmile dostane číslo zakázky, modul ji přefakturuje. Je přitom jen na vás, jestli ji klientovi předáte v podobě, v jaké jste ji dostali, nebo si připočítáte marži.

Díky tomu budete mít fakturaci 100% pod kontrolou. A nemusíte se bát, že na některý z přijatých dokladů zapomenete a budete jej muset platit “ze svého”.

Nově zamykáme uzavřené zakázky na dva západy

A jedno drobné vylepšení na závěr. Pokud jste chtěli pracovat s již uzavřenou zakázkou, stačilo pokračovat přes upozornění systému. Nově na ochranu upozornění neprojde nikdo, kdo nemá speciální práva. Omylům s uzavřenými zakázkami je tak konec.

Všechny novinky verze 1.6.4.3929

Kompletní přehled novinek a změn v aktuální verzi ERP Money si můžete prostudovat na této stránce.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Aktuální webináře
Konsolidační balíček a jeho dopady na DPH
záznam
Vliv konsolidačního balíčku na OSVČ, zaměstnance a podnikatele od ledna 2024
záznam
Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních