Od tvůrců úspěšného účetního programu

Novinky z Money / Aktuality/Kontrola výplatnic pomocí PIN nebo rychlejší přiznání k DPH? I to umí nová verze Money

Kontrola výplatnic pomocí PIN nebo rychlejší přiznání k DPH? I to umí nová verze Money

Kontrola výplatnic pomocí PIN nebo rychlejší přiznání k DPH? I to umí nová verze Money

Nová verze ERP Money je tady a s ní i jednodušší práce s výplatními lístky, lepší kontrola skladových dokladů nebo třeba snadnější přiznání k DPH. Novou verzi Money 1.6.4.3929 můžete stahovat už nyní přímo z aplikace.

Seznam všech novinek a aktualizací najdete tradičně v odkazu na konci článku. A na ty nejvýznamnější se podíváme podrobněji hned teď.

Výplatní lístky rozešlete e-mailem

Hned první změnu ocení všichni vaši zaměstnanci. Nově totiž můžou od účetní dostávat výplatní lístky e-mailem. Budou v PDF formátu a každý pracovník dostane speciální PIN kód, bez kterého si svou výplatnici neprohlédne. Nehrozí proto, že by se zaměstnanci dostali k cizím výplatním páskám.

Předávání výplatního lístku je navíc pro všechny pohodlnější. Zaměstnanci nemusejí nikam chodit ani nic podepisovat. A účetní stačí, kdy nechá v systému vytvořit PIN kódy, které pak pracovníkům rozešle. Potom už stačí každý měsíc odeslat výplatní lístky.

Se správným nastavením této funkce vám rád pomůže náš konzultant. Další podrobnosti o elektronických výplatních lístcích najdete v nápovědě systému.

Kontrola zaúčtování DPH dohlédne na skladové doklady

Aby vaši zaměstnanci dělali při práci s doklady v ERP Money co nejméně chyb, rozšířili jsme kontrolu zaúčtování DPH. Nově dohlédne také na seznam skladových dokladů, na kterých je provedené zaúčtování DPH, a přitom do DPH nevstupují.

Stává se totiž, že uživatelé omylem zvolí u skladového dokladu předkontaci s účtováním DPH. Díky nové kontrole už podobné chyby nehrozí.

Rychlejší práci s doklady k DPH zajistí sumace

V Průvodci přiznáním k DPH jsme do Rekapitulace přidali sumační řádky. Vytvářejí se podle údajů v Kolonce přiznání k DPH a Typu plnění (přijaté nebo uskutečněné).

Za každý typ plnění se automaticky vytvářejí mezisoučty všech číselných sloupců. Na konci sestavy pak najdete v součtovém řádku rozdíly uskutečněných a přijatých plnění.

Díky tomu bude vaše práce se seznamem dokladů vstupujících do daňového přiznání mnohem rychlejší a jednodušší. A navíc budete mít lepší přehled o odvodech DPH.

Na přefakturování zakázky už nezapomenete

Poslední novinka, o které se zmíníme podrobněji, potěší hlavně firmy využívající subdodavatele. Umožní jim jednoduše přefakturovat přijaté faktury v modulu Zakázky.

Stačí přijatou fakturu zapsat, a jakmile dostane číslo zakázky, modul ji přefakturuje. Je přitom jen na vás, jestli ji klientovi předáte v podobě, v jaké jste ji dostali, nebo si připočítáte marži.

Díky tomu budete mít fakturaci 100% pod kontrolou. A nemusíte se bát, že na některý z přijatých dokladů zapomenete a budete jej muset platit “ze svého”.

Nově zamykáme uzavřené zakázky na dva západy

A jedno drobné vylepšení na závěr. Pokud jste chtěli pracovat s již uzavřenou zakázkou, stačilo pokračovat přes upozornění systému. Nově na ochranu upozornění neprojde nikdo, kdo nemá speciální práva. Omylům s uzavřenými zakázkami je tak konec.

Všechny novinky verze 1.6.4.3929

Kompletní přehled novinek a změn v aktuální verzi ERP Money si můžete prostudovat na této stránce.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

blank Ano
blank Ne
blank

Sledujte podobné články na naší

Facebookové stránce

Komunita samostatných účetních

Přidejte se zdarma

Přidejte se
do největší komunity samostatných účetních

blankVýhody
blank