Vše z Money / Aktuality/Minikurz 2023: otázky a odpovědi
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Minikurz 2023: otázky a odpovědi

Minikurz 2023: otázky a odpovědi
Seyfor, a. s.
31. 10. 2023
Doba čtení33 minut čtení
Líbilo se48
Minikurz 2023: otázky a odpovědi

Děkujeme vám za účast na letošním Minikurzu Money S3. Připravili jsme pro vás odpovědi na všechny otázky, které jste nám položili.

Zodpovězené dotazy z 30.10.

Dobrý den, pokud máte Money nainstalováno s lokální licencí, lze s jednou licencí otevřít dvě okna Money.

Dobrý deň, áno mohli sme spomenúť aj tento bod. Precenenie bánk a pokladníc ale nie je až také urgentné, nakoľko to má čas až do vykonania účtovnej uzávierky.

Dobrý den, kurz je dobré zadávat k prvnímu dni kvůli přecenění banky a pokladny v cizí měně, kde uvádíte kurz k počátku období a hodnotu v cizí měně. Následně se počáteční stav sestav počítá z hodnoty v cizí měně, která se násobí právě kurzem k 1.1.

Dobrý den, doplnění dané funkce zatím neprošlo schvalováním ze strany vývojového oddělení. Vaši firmu jsem přidal do seznamu firem, které by tuto funkci uvítaly.

Dobrý den, V případě přidávání nového účtu funkcí Přidat to tak funguje. V případě funkce kopírovat se účet nepřepisuje.

Dobrý den, v Money S3 není žádné pole pro evidenci datumu od kdy se podnikatel stal plátce DPH. Změnu že se podnikatel stal plátcem DPH provedete přes: modrá záložka Money / Možnosti a nastavení / Nastavení účetního roku a zde v Obecné (Nastavení DPH) přepnete na Plátce DPH a nastavení účetního roku zeleným tlačítkem Ok uložíte.

Dobrý den, jestliže jste si již založil rok 2024 není zapotřebí ho mazat. Spolu s instalací verze 24.000 následně dojde k synchronizaci daného roku a vše se korektně přenastaví a vy v něm následně můžete pracovat.

Dobrý den, pokud zaměstnanci nebudete proplácet náhradu za lékaře, tak pouze pohlídejte zda směna není započítána v odpracované době. Pokud budete chtít proplatit je vhodné využít nepřítomnost druhu paragraf.

Dobrý den, ano. Pomocí inboxu lze vyčíst pokladní doklady, které se do Money načtou jako výdajové pokladní doklady. Dané pokladní doklady si pošlete na e-mail inboxu a pomocí Rossumu se doklad vyčte.

Dobrý den, S3 automatic je doplňkový modul, který není obsažený v kompletech a je zapotřebí si ho dokoupit. V případě že ho nevidíte tak Vaše licence ho neobsahuje a je zapotřebí ho dokoupit. Jestliže nevidíte např. přepočty dovolené apod. tak doporučuji provést kontrolu Vaší verze Money S3. Aktuální verze Money S3 je 23.801 a během zítřka vyjde verze 23.900. Prosím tedy o provedení aktualizace Vašeho Money S3.

Dobrý den, ano tuto funkci plánujeme do Money přidat.

Dobrý den, pokud půjdete přes funkci „Mail (Pdf)“ přímo na seznamu upomínek, tak se faktura v PDF souboru automaticky k emailu přiloží. Pokud funkci odeslání volíte až v kroku tisku upomínky, tak se skutečně již nepřipojí.

Dobrý den, ano na nový modul inbox existuje opět ho naleznete na našich webových stránkách: https://money.cz/vlastnosti/inbox-s3/ a https://money.cz/wp-content/uploads/2022/10/inbox.pdf

Dobrý den, ano. Při importu výpisu se převezme datum platby přímo z výpisu.

Dobrý den, faktury na aktualizaci budou hromadně rozesílány poštou v prvním listopadovém týdnu. Fakturu si můžete stáhnou i přes zákazníký portal: zakportal.money.cz.

Dobrý den, pokud Vám firma pošle oskenovanou fakturu do Inboxu, a vlastníte modul Inbox plus, tak pomocí Rossum tuto fakturu můžete vyčíst. Pokud obdržíte fakturu fyzicky vytisknutou, tak stačí tuto fakturu oskenovat a poslat si ji na e-mail inboxu.

Dobrý den, v případě že účtuje vícero firem a na každou byste chtěl využít nový modul Inbox tak je zapotřebí zakoupit modul pro každou agendu. V případě že byste daný modul chtěl využít jenom na jednu agendu tak zakoupíte modul jenom jedenkrát.

Dobrý den, přijetí faktur ze Slovenska neboli v přenesené daňové povinnosti je stejné jako v podvojném účetnictví. Ve fakturách přijatých si přidáte fakturu. Ve faktuře přijaté vyplníte všechny náležitosti a cenu zadáte pomocí položky přes: Přidat položku. V položce je důležité, aby byl správně vyplněn Typ ceny: JEN ZÁKLAD a vybraná sazba DPH (10, 15 nebo 21 %). Následně fakturu uložíte a Money Vám nabídne tvorby Interního dokladu, který Vám následně vstoupí do DPH. Následná úhrada je již stejná jako u klasické faktury přijaté. Podrobnější návod naleznete na našich webových stránkách: https://money.cz/navod/stavebni-prace/.

Dobrý den, přenos těchto typů dokladů zatím podporovaný není a není zahrnut v plánu vývoje.

Dobrý den, v Money S3 je možná tvorba příkazů k úhradě, které si následně přenesete do Vašeho internetového bankovnictví a tím si usnadníte práci při platbě faktur přijatých. Podrobný návod na nastavení, tvorbu a export příkazu naleznete na našich webových stránkách. https://money.cz/navod/import-vypisu-a-export-platebniho-prikazu/

Dobrý den, kopírování interních dokladů z roku do roku již Money umožňuje.

Dobrý den, najednou toto bohužel nelze. Můžete přecenit zásoby pomocí hromadné operace přecenění (Sklad / Zásoby na skladě / Hromadné operace / Přecenění zásob) a následně spustit synchronizaci přes všechny sklady, kde zatrhnete prodejní cenu.

Dobrý den, zobrazení pořizovací ceny po vyřazení majetku byla upravena v roce 2020 na žádost klientů. Váš požadavek na změnu pořizovací ceny majetku po vyřezaní opět na 0,- předávám kolegům na vývojové oddělení.

Dobrý den, adresu do adresáře můžete zadat i s delším názvem. Následně při tisku vyberete formulář VFAK_D – pro dlouhý název odběratele.

Dobrý den, změnu mzdy na kartě zaměstnance provedete v záložce Pracovní poměry. Zde doporučuji přidat nové období pracovního poměru tedy přes: PŘIDAT OBDOBÍ prac. poměru. Po přidání nového období stačí jenom upravit výši dané mzdy. Zakládat nové OBDOBÍ ZAMĚSTNANCE není zapotřebí v případě, že nemáte změnu přímo na zaměstnanci (změna adresy, příjmení, slevy na dani apod.).

 

Zodpovězené dotazy z 26.10.

Dobrý den, Trexima je v plánu na příští rok. O přesné verzi budete informovaní ve změnách a novinkách.

Dobrý den, spolu s instalací verze 24.000 následně dojde k synchronizaci daného roku a vše se korektně přenastaví.

Dobrý den, pro danou sestavu by se dalo využít modulu Účetní analýzy, kde si můžete nastavit konfiguraci pouze na nákladové a výnosové účty a po měsících.

Dobrý den, při tisku ověřovacího dopisu můžet zvolit volbu Editovat a daný formulář upravit – tedy vyměnit proměnnou „Doklad“ za „Variabilní symbol“. Pokud si nebudete s editorem vědět rady, rádi Vám pomůže na lince technické podpory.

Dobrý den, prosím o kontrolu tiskového formuláře. V případě že využíváte vlastně upravený formulář tak QR kód přidáte následovně. Danou zálohovou FA si dáte k tisku a kliknete na tlačítko Editovat. Následně se Vám otevře Editor formulářů a vy zde přidáte novou proměnou a najdete si QR kód. Následně formulář uložíte. Případně je možné využít náš předpřipravený tiskový formulář kde se již QR kód nachází. Opět stačí dát zálohovou FA k tisku a po levé straně zvolit Formulář pro tisk. Zde prosím vyberte možnost: 2010VZAL.

Dobrý den, importy jsou možné pomocí doplňkového modulu import z excelu, který Vám umožní importovat hlavičky dokladů FP, FV, závazku a pohledávky. Bankovní doklady je možné importovat pomocí elektronických výpisů z banky. Další možností je import pomocí transformačních šablon, které jsou tvořeny na míru pro přenos z různých systémů.

Dobrý den, prosím neklikat na možnost Tisku, ale na označené faktury kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit Mail PDF.

Dobrý den, archivace a časová razítka jsou v plánu. Bohužel aktuálně Vám nejsem schopen říct kdy dojde k zařazení případně realizaci v Money S3.

Dobrý den, každý zákazník, který se zúčasnil Minikurzu získá 20% slevu na webinář DPH, který se uskuteční v lednu 2024.

Dobrý den, účet pro převod doporučuji mít stejný jako máte zadaný účet. Tedy jestliže máte zadaný účet 321001 tak účet pro převod by bylo dobré mít 321001. V případě nákladových a výnosových účtů je možné nechat účet pro převod i jiný, jelikož se dané účty nepřevádějí do nového roku.

Dobrý den, modul Mzdy a personalistika PLUS oproti klasickému modulu mezd má tu výhodu, že se v něm nachází snadný výpočet exekučních srážek. V případě že zaměstnanec má exekuci tak Vám danou exekuci modul sám vypočítá. Naleznete tam exekuci: běžné výživné, dlužné výživné, předností a nepředností pohledávku. Také je možnost Hromadného generování mezd a Hromadné zadávání nepřítomností, odměn a srážek.

Dobrý den, děkujeme za upozornění. Můžeme Vás poprosit o zaslání náhledů z Vašeho systému na e-mail podpora@money.cz? Děkuji.

Dobrý den, ano. Na každém bankovním účtu můžete uprostřed zvolit typ dokladu pro importy – tedy i pro Homebanking – kde můžete zvolit typ, ve kterém bude zvolena určitá číselná řada.

Dobrý den, přesné informace o legislativnách změnách od 2024 nejsou doposud zveřejněny – nejsme tedy schopni korektně odpovědět na Vás dotaz. Veškeré změny se dočtete v článku, který bude vydán na počátku roku 2024 k nové legislativě mezd.

Dobrý den, u Raiffeisenbank je možné využít formátu ABO a GEMINI.

Dobrý den, bohužel změna zaúčtování není možná – program do importovaného dokladu doplní zaúčtování dle typu dokladu. Stejným způsobem je i nastavení bankovního účtu.

Dobrý den, u nepravidelných pracovních poměrů není funkce podporována.

Dobrý den, děkuji za námět. Váš požadavek na doplnění funkce SUMA předávám kolegům na vývojové oddělení.

Dobrý den, ano je již možné si zadat zaměstnance do Money S3 a případně si i již vyzkoušet tvorbu mzdy v tomto roce. Následně v novém roce budete pokračovat a rovnou můžete tvořit i mzdy.

Dobrý den, přenos těchto typů dokladů zatím podporovaný není a není zahrnut v plánu vývoje.

Dobrý den, import dokladů v jiné měně jsme zkoušeli a import byl úspěšný. Zkušenosti jsou tedy i v případě zahraničních faktur kladné.

Dobrý den, analyzické rozdělení zaúčtování za zaměstnavatele se provádí až na samotném zaúčtování mezd.

Dobrý den, doklad, který obsahuje QR kód nebo je ve formátu ISDOC má přednost. Za tyto doklady se 5 Kč neúčtuje. Až následně, nesplňuje-li podmínky existence QR kódu nebo formátu ISDOC, kontroluje se existence formátu Rossum, jehož kontrola vyčtení je zpoplatněna částkou 5 Kč. Vyčtení daného dokladu je zpoplatněno částkou 5 Kč za dokument. Jeho další kontrola v této přijaté a již vyčtené zprávě zpoplatněna není.

Dobrý den, pro pohlednější zaúčtování mezd nastavíte přes: modrá záložka Money / Možnosti a nastavení / Uživatelská konfigurace / Ostatní a zde první možnost Mzdy. Zde stačí zaškrtnout možnost: Vždy automaticky vytvářet zaúčtování mezd. Následně tlačítkem OK uložíte a také je zapotřebí uložit nastavení Uživatelské konfigurace zeleným tlačítkem OK.

Dobrý den, jedna příloha PDF by měla obsahovat jeden doklad (např. jednu fakturu). Naopak jedna emailová zpráva doručená do Vaší inboxové schránky může obsahovat několik příloh (více faktur v samostatných PDF dokumentech).

Dobrý den, podpora McBooku zatím není v plánu v nejbližší době.

Dobrý den, připrava bna výpočet dovolené u DPP bude zahrnuta již v verzi 23.900, která bude dostupná v nejbližších dnech. Výpočet ovšem bude přístupný až od období 1/2024.

Dobrý den, pro pohlednější zaúčtování mezd nastavíte přes: modrá záložka Money / Možnosti a nastavení / Uživatelská konfigurace / Ostatní a zde první možnost Mzdy. Zde stačí zaškrtnout možnost: Vždy automaticky vytvářet zaúčtování mezd. Následně tlačítkem OK uložíte a také je zapotřebí uložit nastavení Uživatelské konfigurace zeleným tlačítkem OK.

Dobrý den, děkujeme za daný popis situace, který jsme u nás navodili. Na základě něj zadáváme námět na vývojové oddělení.

Dobrý den, ano filtrovat ve skladu podle popisu je možné. V zásobách na skladě si kliknete na Jednoduchý filtr a zvolíte si možnost Jen s popisem a zde zadáte název dané zásoby a dáte tlačítko Filtrovat. Pro rychlejší vyhledávání je možnost stát ve sloupci Popis a následně začít psát název(popis) dané zásoby.

Dobrý den, ano je to možné. V bance je zapotřebí si označit potřebné doklady, které chcete napárovat. Následně kliente na možnost Hr. párování úhrad a kliknete na Vytvořit úhrady. Tím se Vám dané doklady popárují stejně jako při importu homebankingu.

Dobrý den, ano je možné propojit mzdový program Vema a Money S3. Propojení provedete přes: modrá záložka Money / Možnosti a nastavení / Externí aplikace a zde si zvolíte možnost Přidat a vybere docházkový systém. Následně ve mzdách pomocí tlačítka Docházka import naimportujete dané podklady.

Dobrý den, ano. Money S3 přepočítá nárok dovolené v souvislostí s dlouhodobou pracovní neschopností.

Dobrý den, tento filtr není určen pro nepohyblivé zásoby NZ. Zobrazí položky, které na sobě nemají žádný pohyb. Doporučil bych využít možnosti na záložce Sklad – Výpis stavu zásob – Běžný režim, kde si můžete omezit vyfiltrovat položky Dle data posledního prodeje/nákupu (i s možností negace). Případně, pokud by Vám stačil jen kontrolovat prodej, lze využít možnost Zásoby bez prodeje, kde máte více možností.

Dobrý den, tento požadavek máme zaevidován. Aktuálně zjišťujeme, kolik zákazníků by mělo o tento výkaz zájem. Děkujeme za pochopení.

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Tento požadavek máme zaveden v systému, ovšem aktuálně kopírování vystavených dodacích listů není do nejbližších verzí zaplánováno. Děkujeme za pochopení.

Dobrý den, tento požadavek evidujeme a zjišťujeme zájem zákazníků. Do nejbližších verzí tuto funkcionalitu zatím neplánujeme zavádět. Děkuji za pochopení.

Dobrý den, program nekontroluje při přijetí, ale následně při importu Vás upozorní, pokud adresa odběratele nebude shodná s imporotvanou fakturou.

Dobrý den, nejjednodušší je podívat se přes záložku Money – Money Dnes, kde vpravo dole vidíte hodnotu obratu.

Dobrý den, napojení na banky je tvořeno formou importu výpisu, tedy zobrazování textu „proplaceno, neproplaceno, čeká na platbu“ v tomto případě není možné. Money S3 zobrazí u faktury číslo bankovního dokladu až v okamžiku úhrady.

Dobrý den, daná možnost se již nachází v programu. Stačí být v seznamu faktur vydaných, označit si potřebné faktury, které chcete odeslat a zvolit možnost: Mail PDF. Money Vám následně otevře okno s třemi možnosti odeslání. Pro každý doklad vytvořit samostatnou zprávu, Seskupit doklady se shodnou adresou a Vytvořit jednu souhrnnou zprávu. Následně stačí si vybrat jednu možnost a email odeslat.

Dobrý den, ano. Money S3 v případě polovičního úvazku vypočítá dovolenou dle zadaného úvazku.

Dobrý den, pokud v příloze ve zprávě inboxu bude více příloh, tak si inbox postupně všechny tyto přílohy vyčte.

Dobrý den, v průvodci vytvořením dokladů se nastavuje typ dokladu (faktury přijaté). Pod tímto typem se poté vytvoří doklad a zaúčtuje dle nastavené předkontace.

Dobrý den, v programu Money S3 si můžete zkusit nastavit ABO formát obecně a napárovat to s platební bránou comgate (formát .gpc). Pokud tento formát od comgate nemáte (máte formát XML), nebo se nedaří nastavit, tak lze vytvořit trasformační šablonu na míru.

Dobrý den, ano. Po importování přes inbox se Vám u faktury na začátku řádku objeví sponečka, tedy přiložený původní dokument, který si můžete vytisknout.

Dobrý den, faktury z inboxu se importují jako faktury přijaté. Pokud faktury obsahuje skladové položky, tak se Vám položky naskladní pomocí faktury přijaté (na pozadí se vytvoří skladová příjemka).

Dobrý den, podpora iOS zatím není v plánu v nejbližší době.

Dobrý den, ve verzi Lite je možné vést jenom jednu agendu. Varianta pro více agend je komplet Office.

Dobrý den, při importu faktur z inboxu se dá nastavit typ dokladu, pod který se faktury budou importovat. V typu dokladu lze nastavit kontrolingové proměnné (středisko, zakázka, činnost), předkontace, členění DPH, banka/pokladna a číslená řada.

Dobrý den, pokud potřebujete změnit bankovní účet, tak stačí v Kartě nastavení vzoru preriodického dokladu změnit v typu dokladu banku z původní (např. KB) na tu Vámi nově nastavenou (např. FIO). Poté se další faktury budou generovat pod upraveným typem faktury s nově nastavenou bankou.

Dobrý den, zadávání datumu je možné si usnadnit pomocí klávesnice F12. Na daném dokladu upravíte datum a následně zmáčknete klávesu F12, tím se Vám upraví zbylé datumy. Případně je možné si upravit pracovní datum, který naleznete přes: Nástroje / Změna data. Zde si upravíte datum dle potřeby a daný datum se Vám bude propisovat do dokladu.

Dobrý den, v případě že při zrušení uživatelské konfiguraci možnosti tisku a stále se Vám nabízí tak doporučuji provést kontrolu Typu dokladu. Typ dokladu naleznete přes: Účetnictví / Účetní seznamy / Typy účetních dokladů. Vyberete Vámi potřebný typ a prosím o kontrolu záložky Tisk. Jestli se Vám daná nesrovnalost děje ve fakturách tak typy dokladů pak naleznete přes: Obchod / Faktury vystavené (přijaté) a zde Typy dokladů opět stačí vybrat typ a provést kontrolu na záložce Tisk.

Dobrý den, napojení iDokladu je v plánu vývoje této aplikace. Aktuálně Vám nejsem schopen sdělit přesný termín vydání.

Dobrý den, PDF dokumenty vyčítá dopňkový modul InboxPlus, který byl prezentován. Pokud o aktivaci máte zájem stačí kontaktovat kolegy na obchodním oddělení: 549 522 511.

Dobrý den, připravujeme. V listopadu se bude konat legislativní školení s paní Doležalovou. Bližší informace k webinářům naleznete zde: https://money.cz/webinare-money-s3/ .

Dobrý den, v Money S3 je možné vést i větší počet firem. Záleží jaký komplet zrovna máte koupený.

Dobrý den, dané splatnosti nastavíte přes: Obchod / Adresář – zde si zvolíte Vámi potřebnou adresu a otevřete ji přes tlačítko Opravit. V kartě adresy záložka Účetnictví, nákup a prodej a zde máte možnost Splatnost pohl.: a Splatnost záv.:. Danou splatnost stačí jenom zaškrtnout a zvolit si počet dnů.

Dobrý den, ano. V rámci nového roku bude zahrnuta kompletně nová mzdová legislativa, tedy i dovolená pro DPP.

Dobrý den, přečerpaná dovolená se při vrácení standardně na výplatní pásce zobrazuje.

Dobrý den, v aktivním saldu není možné se zbavit daných nespárovaných položek. Danou možnost naleznete přes: Účetnictví / Závěrkové operace / Počáteční stav salda a zde je možnost si dané položky spárovat a tím vyčistit saldo. Spárování provedete že si danou položku otevřete a zaškrtnete možnost Spárován a zeleným tlačítkem OK uložíte.

Dobrý den, formulář s QR kódem je již v seznamu tickových výstupů zahrnut. Při tisku faktury vystavené stačí vybrat například formulář 2010VFAK.

Dobrý den, ano nový modul InBox bude dnes ukázán.

Dobrý den, jakákoliv změny v rámci adresářu si uživatel provádí sám, Program Money S3 sám neupravuje v adresáři nic, každou úpravu v adresáři si uživatel provádí sám.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení