Vše z Money / Aktuality/Koronavirus prověřil i naše síly
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

Koronavirus prověřil i naše síly

Koronavirus prověřil i naše síly
Seyfor, a. s.
26. 05. 2020
Doba čtení5 minut čtení
Líbilo se2
Koronavirus prověřil i naše síly

Jak jsme reagovali na aktuální situaci? Co všechno jsme udělali pro to, abychom co nejrychleji zareagovali na dynamické změny v zákonech? A co jsme nachystali za tu dobu pro ty z vás, kteří mají aktivní službu Podpora a Aktualizace na tento rok? To vše se dozvíte v krátkém shrnutí, které jsme pro vás připravili.

Posledních několik týdnů je náročných pro nás všechny, a to jak pracovně, tak i psychicky. Také nám ale tato doba ukázala, že pokud se spojíme a budeme táhnout za jeden provaz, dokážeme věci, které jsou za hranicí našich běžných sil.

V našem případě to znamenalo zapracovat v krátkém čase řadu legislativních změn, které se mnohokrát měnily ze dne na den. Na tom, aby vaše Money S3 pohotově reagovalo na všechny změny, pracovali dva analytici, dva vývojáři a dva testeři, kteří veškerým změnám věnovali 40 dní čistého času, a to i v době svého osobního volna, o svátcích i o víkendech.

Každý zákazník s uhrazenou službou Podpora a Aktualizace se tak může vždy spolehnout na to, že automaticky má ve svém Money S3 zohledněné všechny legislativní změny, které nabývají platnosti v průběhu celého účetního roku, a nejen v takto mimořádné situaci. Pokaždé, když je schválen nový zákon, okamžitě začínáme s jeho zapracováním do systému. Výhodou je, že nemusíte na nic myslet, vaše Money S3 je vždy aktuální a o každé novince vás informujeme prostřednictvím e-mailu nebo infoboxu. Všechny informace o novinkách v jasné a srozumitelné formě navíc vždy najdete na našem webu.

korona_solitea_2
Náš obchodní asistent Petr Just patřil k několika málo kolegům, kteří i v době nouzového stavu řešili přání zákazníků přímo z naší brněnské pobočky.

Ještě nám dovolte, abychom vás v krátkosti informovali o tom, co všechno se nám v souvislosti s legislativními novinkami podařilo do Money S3 zapracovat:

  • evidence OČR s neomezeným čerpáním,
  • vykazování karantény v době nařízené karantény,
  • nepřítomnost v práci kvůli překážce na straně zaměstnavatele,
  • možnost volby, v jaké výši bude vyplacena náhrada mzdy,
  • všechny změny byly zapracovány i do tiskových sestav, ať už je to výplatní lístek, přehled nepřítomnosti, karta zaměstnance nebo evidenční list důchodového pojištění,
  • pro ty, kteří byli nuceni zavřít provoz, jsme připravili podklady, které potřebují k získání příspěvku,
  • kontrola, jestli je 80% náhrada za překážky alespoň ve výši minimální mzdy a podklady pro další skupinu zaměstnavatelů, která může získat příspěvky na udržení pracovních míst (pro podnikatele, kteří mají pokles tržeb).

Zřídili jsme pro vás i linku, na které se kromě standardních dotazů k Money S3 můžete poradit, jak přizpůsobit vaše podnikání aktuálním nařízením vlády. V případě, že si nevíte rady s ekonomickou oblastí, fungováním důležitých úřadů, elektronickou evidencí tržeb, daňovou oblastí, pracovně-právními otázkami, sociálním a zdravotním pojištěním nebo úlevami od státu, neváhejte nás i nadále kontaktovat na čísle 549 522 503. Tato linka se těší mimořádné oblibě a my jsme rádi za pozitivní zpětnou vazbu, kterou jste nám během nouzového stavu dávali a že nám důvěřujete a obracíte se na nás. Doteď jsme poradili už více než 300 volajícím.

S jakými dotazy jsme vám například poradili?


Otázka:
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jaký postup bude u získání ošetřovného u dětí starších 13 let? Bude potřeba vyplnit stejný formulář, jako je u dětí do 13 let, nebo bude potřeba nějaký jiný?


Odpověď:
Dobrý den, ošetřovné bude vypláceno pouze rodičům dětí do 13 let. Nad 13 nikoli. Původně bylo ošetřovné určeno jen pro zaměstnance s dětmi od 6 do 10 let a na omezený čas. Později se rozšířilo pro rodiče dětí v rozmezí od 6 do 13 let a po celou dobu uzavření škol a následně také na OSVČ s dětmi do 13 let a na rodiče dětí ze zavřených školek. U starších dětí je to možné pobírat ošetřovné jen v případě, pokud mají nějaký handicap.


Otázka:
Jsem starobní důchodce, který si přivydělává jako OSVČ a vzhledem k současné situaci došlo k omezení činnosti pracuji v realitní oblasti. Mám nárok na okamžitou peněžitou výpomoc nebo pomoc jako OSVČ v deklarované výši 25 tis.? Děkuji za odpověď a kde najdu příslušné formuláře?


Odpověď:
Dobrý den, ano, důchodci mají OSVČ na vedlejší činnost a mohou o 25 tisíc požádat. Pokyny najdete v našem článku na blogu a informace jsou sepsány také na webu Finanční správy, kde najdete i formulář.


Otázka:
Dobrý den, mám dotaz na vyplácení 60 % mzdy jako překážky na straně zaměstnavatele. Jsem lékař, s.r.o., a vzhledem k omezením jsem zkrátil pracovní dobu na 4 místo 8 hodin denně. Mám tedy na tuto Překážku na straně zaměstnavatele také nárok, tedy abych si ve zbývajících 4 hodinách, kdy nepracuji, uplatnil tuto náhradu? Týká se náhrada pouze celých dní? Nebo lze to uplatnit i takto hodinově?


Odpověď:
Za odpracované hodiny náleží mzda a za neodpracované náhrada mzdy. Vaše situace se tedy dá vyložit, že lze tento nárok uplatnit. Podívejte se na web MPSV, kde najdete návod, jak postupovat při žádosti o tzv. kurzarbeit. Mají tam i videonávod, jak vyplnit žádost a poté vyúčtování.

Věříme, že toto období prožíváte hlavně ve zdraví a také, že když jsme společně zvládli tak komplikovanou situaci, zvládneme společně už cokoliv. I nadále pro vás sledujeme všechny aktuální informace, které najdete na našem blogu v sekci COVID-19.

Tým Money S3

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50%
platí pouze
do 2.8.2024
Money S3 -50%
Zavřít reklamu
Money S3 v akci se slevou 50%
Akce platí pouze do 31.7.2023.