Novinky z Money / Aktuality/Koronavirus prověřil i naše síly
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Koronavirus prověřil i naše síly

Koronavirus prověřil i naše síly
Seyfor, a. s.
26. 05. 2020
Doba čtení5 minut čtení
Líbilo se2
Koronavirus prověřil i naše síly

Jak jsme reagovali na aktuální situaci? Co všechno jsme udělali pro to, abychom co nejrychleji zareagovali na dynamické změny v zákonech? A co jsme nachystali za tu dobu pro ty z vás, kteří mají aktivní službu Podpora a Aktualizace na tento rok? To vše se dozvíte v krátkém shrnutí, které jsme pro vás připravili.

Posledních několik týdnů je náročných pro nás všechny, a to jak pracovně, tak i psychicky. Také nám ale tato doba ukázala, že pokud se spojíme a budeme táhnout za jeden provaz, dokážeme věci, které jsou za hranicí našich běžných sil.

V našem případě to znamenalo zapracovat v krátkém čase řadu legislativních změn, které se mnohokrát měnily ze dne na den. Na tom, aby vaše Money S3 pohotově reagovalo na všechny změny, pracovali dva analytici, dva vývojáři a dva testeři, kteří veškerým změnám věnovali 40 dní čistého času, a to i v době svého osobního volna, o svátcích i o víkendech.

Každý zákazník s uhrazenou službou Podpora a Aktualizace se tak může vždy spolehnout na to, že automaticky má ve svém Money S3 zohledněné všechny legislativní změny, které nabývají platnosti v průběhu celého účetního roku, a nejen v takto mimořádné situaci. Pokaždé, když je schválen nový zákon, okamžitě začínáme s jeho zapracováním do systému. Výhodou je, že nemusíte na nic myslet, vaše Money S3 je vždy aktuální a o každé novince vás informujeme prostřednictvím e-mailu nebo infoboxu. Všechny informace o novinkách v jasné a srozumitelné formě navíc vždy najdete na našem webu.

korona_solitea_2
Náš obchodní asistent Petr Just patřil k několika málo kolegům, kteří i v době nouzového stavu řešili přání zákazníků přímo z naší brněnské pobočky.

Ještě nám dovolte, abychom vás v krátkosti informovali o tom, co všechno se nám v souvislosti s legislativními novinkami podařilo do Money S3 zapracovat:

  • evidence OČR s neomezeným čerpáním,
  • vykazování karantény v době nařízené karantény,
  • nepřítomnost v práci kvůli překážce na straně zaměstnavatele,
  • možnost volby, v jaké výši bude vyplacena náhrada mzdy,
  • všechny změny byly zapracovány i do tiskových sestav, ať už je to výplatní lístek, přehled nepřítomnosti, karta zaměstnance nebo evidenční list důchodového pojištění,
  • pro ty, kteří byli nuceni zavřít provoz, jsme připravili podklady, které potřebují k získání příspěvku,
  • kontrola, jestli je 80% náhrada za překážky alespoň ve výši minimální mzdy a podklady pro další skupinu zaměstnavatelů, která může získat příspěvky na udržení pracovních míst (pro podnikatele, kteří mají pokles tržeb).

Zřídili jsme pro vás i linku, na které se kromě standardních dotazů k Money S3 můžete poradit, jak přizpůsobit vaše podnikání aktuálním nařízením vlády. V případě, že si nevíte rady s ekonomickou oblastí, fungováním důležitých úřadů, elektronickou evidencí tržeb, daňovou oblastí, pracovně-právními otázkami, sociálním a zdravotním pojištěním nebo úlevami od státu, neváhejte nás i nadále kontaktovat na čísle 549 522 503. Tato linka se těší mimořádné oblibě a my jsme rádi za pozitivní zpětnou vazbu, kterou jste nám během nouzového stavu dávali a že nám důvěřujete a obracíte se na nás. Doteď jsme poradili už více než 300 volajícím.

S jakými dotazy jsme vám například poradili?


Otázka:
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jaký postup bude u získání ošetřovného u dětí starších 13 let? Bude potřeba vyplnit stejný formulář, jako je u dětí do 13 let, nebo bude potřeba nějaký jiný?


Odpověď:
Dobrý den, ošetřovné bude vypláceno pouze rodičům dětí do 13 let. Nad 13 nikoli. Původně bylo ošetřovné určeno jen pro zaměstnance s dětmi od 6 do 10 let a na omezený čas. Později se rozšířilo pro rodiče dětí v rozmezí od 6 do 13 let a po celou dobu uzavření škol a následně také na OSVČ s dětmi do 13 let a na rodiče dětí ze zavřených školek. U starších dětí je to možné pobírat ošetřovné jen v případě, pokud mají nějaký handicap.


Otázka:
Jsem starobní důchodce, který si přivydělává jako OSVČ a vzhledem k současné situaci došlo k omezení činnosti pracuji v realitní oblasti. Mám nárok na okamžitou peněžitou výpomoc nebo pomoc jako OSVČ v deklarované výši 25 tis.? Děkuji za odpověď a kde najdu příslušné formuláře?


Odpověď:
Dobrý den, ano, důchodci mají OSVČ na vedlejší činnost a mohou o 25 tisíc požádat. Pokyny najdete v našem článku na blogu a informace jsou sepsány také na webu Finanční správy, kde najdete i formulář.


Otázka:
Dobrý den, mám dotaz na vyplácení 60 % mzdy jako překážky na straně zaměstnavatele. Jsem lékař, s.r.o., a vzhledem k omezením jsem zkrátil pracovní dobu na 4 místo 8 hodin denně. Mám tedy na tuto Překážku na straně zaměstnavatele také nárok, tedy abych si ve zbývajících 4 hodinách, kdy nepracuji, uplatnil tuto náhradu? Týká se náhrada pouze celých dní? Nebo lze to uplatnit i takto hodinově?


Odpověď:
Za odpracované hodiny náleží mzda a za neodpracované náhrada mzdy. Vaše situace se tedy dá vyložit, že lze tento nárok uplatnit. Podívejte se na web MPSV, kde najdete návod, jak postupovat při žádosti o tzv. kurzarbeit. Mají tam i videonávod, jak vyplnit žádost a poté vyúčtování.

Věříme, že toto období prožíváte hlavně ve zdraví a také, že když jsme společně zvládli tak komplikovanou situaci, zvládneme společně už cokoliv. I nadále pro vás sledujeme všechny aktuální informace, které najdete na našem blogu v sekci COVID-19.

Tým Money S3

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Aktuální webináře
Dlouhodobý majetek v účetnictví a dani z příjmů
14. 09. 2023
Novinky v DPH 2023
záznam
Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních