Od tvůrců úspěšného účetního programu

Novinky z Money / Produktové novinky/[Money S3 21.101] Konec superhrubé mzdy, úprava dovolených. Nová verze Money S3 reaguje na změny v legislativě

[Money S3 21.101] Konec superhrubé mzdy, úprava dovolených. Nová verze Money S3 reaguje na změny v legislativě

[Money S3 21.101] Konec superhrubé mzdy, úprava dovolených. Nová verze Money S3 reaguje na změny v legislativě
[Money S3 21.101] Konec superhrubé mzdy, úprava dovolených. Nová verze Money S3 reaguje na změny v legislativě
https://money.cz/novinky-a-tipy/wp-content/uploads/sites/2/2022/01/nova_verze-110x110.png

Obsah

  Aktuální verze Money S3 – 21.100 – reflektuje zejména legislativní novinky. Umožňuje nový výpočet mezd po zrušení superhrubé mzdy, počítá dovolené po hodinách a nabízí také aktualizované tiskové formuláře.

  ucetnictvi

  Nová mzdová legislativa

  Od nového roku došlo ke zrušení superhrubé mzdy, což má mimo jiné vliv na výši daně, kterou zaměstnanci ze své mzdy odvádí státu. Aktuální verze Money S3 už počítá mzdy po novém, takže ihned po aktualizaci systému můžete připravovat mzdy za leden 2021 s jistotou, že Money všechny odvody vypočítá v souladu s legislativou.

  „Money S3 po aktualizaci zjistí zůstatky dovolené u jednotlivých zaměstnanců, přepočítá jejich nárok a umožní vám zadávat dovolenou v hodinách.“

  Vítězslav Švejda
  manažer vývoje Money S3

  ucetnictvi

  Změny v dovolených

  Nový rok přinesl také několik změn v dovolených. Jednou z nich je, že nárok na dovolenou se již nepočítá ve dnech, ale v hodinách. Zákonodárci tím narovnávají podmínky pro zaměstnance s nepravidelnými směnami, kteří vybráním dovolené v „krátký týden“ přicházeli o hodiny volna a naopak.

  Money S3 po aktualizaci zjistí zůstatky dovolené u jednotlivých zaměstnanců, přepočítá jejich nárok a umožní vám zadávat dovolenou v hodinách. Pro větší pohodlí ale na kartě zaměstnance stále uvidíte dovolenou i ve dnech – a také zadávat ji můžete nadále ve dnech. Přepočet na hodiny se provede automaticky.

  Všechny zmíněné novinky mají k dispozici jen uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2021. Jestliže tuto službu nemáte aktivní, doporučujeme, abyste si ji zpětně objednali přes svůj Zákaznický portál.

  ucetnictvi

  Stravenkový paušál

  V reakci na zavedení stravenkového paušálu vám Money S3 umožňuje při výpočtu mzdy zadat stravenkový paušál a ten společně se mzdou vyplatit zaměstnanci. Zatím je nutné, abyste paušál zadali ručně (na kartě mzdy jako “Jiný nezdanitelný příjem”), ale únorová verze 21.200 již přinese automatizaci – systém sám vypočítá nárok na stravenkový paušál na základě odpracovaných směn.

  obchod ucetnictvi

  Aktuální změny v Intrastatu

  Reagovali jsme na vystoupení Velké Británie z Evropské unie a upravili funkcionalitu Intrastatu. Konkrétní změny a všechny další novinky verze 21.101 si přečtete v tradičním changelogu.

  Zároveň jsme pro vás připravili přehled změn v legislativě pro rok 2021.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne

  Sledujte podobné články na naší

  Facebookové stránce
  Nejbližší webináře

  Legislativní novinky pro účetní
  a podnikatele.

  Spokojení nebo zdarma
  Ukázat všechny