Vše z Money / Produktové novinky/Nová verze Money S3 podporuje režim OSS a má vylepšeného poštovního klienta
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

Nová verze Money S3 podporuje režim OSS a má vylepšeného poštovního klienta

Nová verze Money S3 podporuje režim OSS a má vylepšeného poštovního klienta
Seyfor, a. s.
29. 06. 2021
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se22
Nová verze Money S3 podporuje režim OSS a má vylepšeného poštovního klienta

Obsah

  Nejnovější verze Money S3 – 21.600 – udělá radost zejména podnikům, které prodávají své zboží také v zahraničí. Je totiž plně připravená na zvláštní režim jednoho správního místa, tzv. OSS. Červnová verze vás potěší také vylepšeným poštovním klientem, který je nyní kompatibilní se všemi servery pro odchozí poštu bez omezení.

  Plná podpora režimu OSS

  Od 1. července 2021 se mohou podniky registrovat do zvláštního režimu jednoho správního místa (One Stop Shop – OSS), který výrazně usnadňuje odvádění DPH za zboží a služby prodané v zahraničí. Podnikatelé zaregistrovaní v OSS nemusejí odvádět daň v každém státě zvlášť podle místní sazby, ale odvedou DPH za všechno zboží prodané v Evropské unii jedinou platbou českému finančnímu úřadu. Více informací se dozvíte v článku OSS: co to je a koho se týká.

  V nové verzi Money S3 je obsluha OSS velmi pohodlná. Pokud vystavujete fakturu, kterou potřebujete zdanit přes OSS, jen kliknete na tlačítko OSS a vyberete stát koncového zákazníka. Money vám na doklad nastaví platnou sazbu DPH v daném státě. Více informací, jak přesně Money S3 v režimu OSS funguje, se dočtete v článku Money S3 je připravené na OSS.

  První přiznání OSS budete podávat až za 3. čtvrtletí 2021. Funkce k tomu potřebné doplníme do jedné z příštích verzí Money S3, kterou vydáme na přelomu září a října 2021.

  Pokud nevíte, zda se k OSS registrovat, připravili jsme pro vás také novou tiskovou sestavu pro kontrolu limitu pro registraci. Tato sestava vytiskne za zvolené období všechny doklady vystavené pro koncové zákazníky v EU a provede přepočet z těchto dokladů na EUR. Rychle tak zjistíte, zda jste ve zvoleném období překročili prahovou hodnotu 10 000 EUR pro registraci k odvodu DPH pomocí OSS.

  Všechny zmíněné novinky mají k dispozici jen uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2021. Jestliže tuto službu nemáte aktivní, doporučujeme, abyste si ji zpětně objednali přes svůj Zákaznický portál.

  Poštovního klienta nyní napojíte na každý server

  Jestliže k odesílání faktur a dalších dokladů z Money S3 využíváte poštovního klienta, potěší vás, že je nyní plně kompatibilní se všemi bezpečnostními certifikáty a dokáže bezpečně komunikovat se všemi poštovními servery.

  V praxi to znamená, že si nyní poštovního klienta Money S3 napojíte na svůj SMTP server pro odchozí poštu zcela bez omezení, ať už používáte veřejný server (například gmail) nebo privátní poštovní server s vlastním bezpečnostním certifikátem.

  Novinek a vylepšení je v novém Money S3 21.600 ještě více. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem.

  Zároveň jsem si pro vás tyto novinky připravili i ve formě videonávodu:

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Aktualizujte si své Money S3

  Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

  Money S3 v akci se slevou 50%
  Zjistit více
  Akce -50%
  platí pouze
  do 2.8.2024
  Money S3 -50%
  Zavřít reklamu
  Money S3 v akci se slevou 50%
  Akce platí pouze do 31.7.2023.