Od tvůrců úspěšného účetního programu

Novinky z Money / Produktové novinky/[Money S3 21.300] Nová verze usnadňuje vyplácení příspěvku v karanténě nebo páruje importované dodací listy s objednávkami

[Money S3 21.300] Nová verze usnadňuje vyplácení příspěvku v karanténě nebo páruje importované dodací listy s objednávkami

[Money S3 21.300] Nová verze usnadňuje vyplácení příspěvku v karanténě nebo páruje importované dodací listy s objednávkami
[Money S3 21.300] Nová verze usnadňuje vyplácení příspěvku v karanténě nebo páruje importované dodací listy s objednávkami

Nejnovější verze Money S3 – 21.300 – vám při zpracování mezd umožní jednoduše vypočítat mimořádný příspěvek, na který má zaměstnanec nárok, pokud je kvůli covidu v karanténě. Aktuální verze také automaticky páruje importované objednávky s dodacími listy nebo umožňuje export skladových zásob do více XML souborů.

Obsah

  ucetnictvi

  Mimořádný příspěvek při karanténě

  Pokud jde váš zaměstnanec kvůli covidu do karantény, má nyní nárok na mimořádný příspěvek 370 Kč denně. Ten mu sice vyplácíte vy, ale následně si jej můžete nárokovat na správě sociálního zabezpečení. Nová verze Money tuto agendu usnadňuje. 

  Při výpočtu mzdy zaměstnance na kartě nepřítomnosti zadáte typ „Karanténa“, uvedete délku trvání a Money příspěvek automaticky vypočítá. Následně je o  příslušnou částku ponížen odvod sociálního pojištění na místní správu sociálního zabezpečení.

  Podrobné informace najdete v tomto návodu.

  sklad

  Automatické párování importovaných objednávek a dodacích listů 

  Jestliže máte Money propojené s e-shopem i skladovým systémem a padají vám do něj objednávky i dodací listy, můžete nyní tyto dokumenty automaticky párovat a zjednodušit si tak vyřizování objednávek

  Stačí, když si v Money nastavíte, aby se doklady párovaly například podle čísla objednávky. Jakmile pak do systému dorazí dodací list, automaticky se porovná s objednávkou a oba doklady se spárují. Vy pak jedním kliknutím spárování potvrdíte a celou objednávku tím vyřídíte.

  Všechny zmíněné novinky mají k dispozici jen uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2021. Jestliže tuto službu nemáte aktivní, doporučujeme, abyste si ji zpětně objednali přes svůj Zákaznický portál.

  obchod

  Export skladových zásob do více XML souborů

  Při exportu skladových zásob do XML souboru vám nová verze Money umožňuje, abyste export rozdělili na více částí. Pokud tedy prodáváte hodně druhů zboží a výsledný XML soubor se všemi položkami bývá příliš velký, nastavíte si, aby Money do každého XML exportovalo například jen 1 000 položek. 

  U e-shopu s 3 000 položkami zboží pak Money vytvoří tři XML soubory, které můžete jeden po druhém nahrát například do e-shopu. Vše nastavíte na kartě Nastavení obchodování na internetu, kde na záložce „Soubory“ ve spodní části najdete nové editační pole definující počet katalogových položek, které se budou v rámci jednoho XML souboru exportovat. Aktualizovanou dokumentaci pro Vašeho dodavatele e-shopu najdete zde.

  ucetnictvi

  Nová tisková sestava Rozšířené vyúčtování mezd

  V nové verzi Money S3 narazíte také na několik drobných novinek a vylepšení. Jednou z nich je nová tisková sestava Rozšířené vyúčtování mezd, která tu původní rozšiřuje o další užitečné položky – například pracovní dny, pracovní hodiny nebo nepeněžní příjmy.

  Po této změně jste sami volali. Nové položky v sestavě slouží hlavně pro vaši interní evidenci, abyste měli například přehled, kolik má který zaměstnanec nezdanitelných příjmů.

  Novinek a vylepšení je v novém Money S3 21.300 ještě více. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  blank Ano
  blank Ne
  blank

  Sledujte podobné články na naší

  Facebookové stránce
  Banner na svobodnaucetni.cz