Vše z Money / Produktové novinky/Nová verze Money S3 vám umožní podávat přiznání v režimu OSS
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Nová verze Money S3 vám umožní podávat přiznání v režimu OSS

Nová verze Money S3 vám umožní podávat přiznání v režimu OSS
Seyfor, a. s.
29. 09. 2021
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se36
Nová verze Money S3 vám umožní podávat přiznání v režimu OSS

Pokud jako firma prodáváte v zahraničí a spadáte do režimu OSS (One Stop Shop), můžete v nejnovější verzi Money S3 21.800 rychle podat daňové přiznání. Aktuální verze Money nabízí také import parametrů zásob z dodavatelských katalogů, podporuje dlouhé názvy firem na dokladech a zjednodušuje propojení s Dotykačkou nebo SmartPOS.

Přiznání k OSS

Od 1. července 2021 se mohou podniky registrovat do zvláštního režimu jednoho správního místa (One Stop Shop – OSS), který usnadňuje odvádění DPH za zboží a služby prodané v zahraničí. Podnikatelé zaregistrovaní v OSS nemusejí odvádět daň v každém státě zvlášť podle místní sazby, ale odvedou DPH za všechno zboží prodané v Evropské unii jedinou platbou českému finančnímu úřadu. Více informací se dozvíte v článku OSS: co to je a koho se týká.

Podporu režimu OSS jsme přidali již do předchozí verze – pokud vystavujete fakturu, kterou potřebujete zdanit přes OSS, kliknete v Money na tlačítko OSS a vyberete stát koncového zákazníka. Program vám pak na doklad nastaví platnou sazbu DPH v daném státě. Více informací se dočtete v článku Money S3 je připravené na OSS.

Do aktuální verze 21.800 jsme nově přidali možnost podání daňového přiznání k OSS. To lze podávat pouze elektronicky, Money S3 za vás navíc většinu informací do formuláře doplní automaticky. Vyplnění a odeslání přiznání je tak záležitostí několika minut.

Pokud ještě nevíte, zda se k OSS registrovat, je vám k dispozici tisková sestava pro kontrolu limitu pro registraci. Tato sestava vytiskne všechny doklady vystavené pro koncové zákazníky v EU za zvolené období a provede přepočet z těchto dokladů na EUR. Ověříte si tak, zda jste ve zvoleném období překročili prahovou hodnotu 10 000 EUR pro registraci k odvodu DPH pomocí OSS.

Možnost importu parametrů k zásobám

Money S3 nově umožňuje rychlý import parametrů zboží do karet zásob. Jestliže například odebíráte zboží od dodavatele, který s vámi sdílí elektronický katalog, můžete parametry z tohoto katalogu pomocí XML rychle importovat do Money.

V případě propojení Money S3 s e-shopem pak tyto parametry přehrajete také do e-shopu, aniž byste museli cokoliv ručně přepisovat. Po této funkci jste v poslední době volali, proto věříme, že vám ušetří spoustu práce.

Všechny zmíněné novinky mají k dispozici jen uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2021. Jestliže tuto službu nemáte aktivní, doporučujeme, abyste si ji zpětně objednali přes svůj Zákaznický portál.

Dlouhé názvy firem na dokladech

Vylepšení se dočkalo také pole Název firmy na dokladech – například na fakturách přijatých, skladových dokladech, pohledávkách nebo závazcích. Nově toto pole pojme až 255 znaků, takže se nestane, že by se vám dlouhý název firmy v polovině usekl a nebyl na dokladu zobrazený celý.

Podobně jsme upravili také tiskové formuláře, takže název firmy se zobrazí celý, i když si doklady vytisknete.

Plná integrace s Dotykačkou a SmartPOS

Velkou radost udělá nová verze Money S3 těm z vás, kteří v rámci maloobchodního prodeje používáte Dotykačku nebo SmartPOS. Oba systémy lze totiž s Money plně integrovat – podobně, jako to bylo doposud možné s Prodejnou SQL.

Po propojení se vám z Money do Dotykačky nebo SmartPOS pravidelně přenášejí aktuální stavy zásob, zatímco opačným směrem proudí prodejky, tedy informace o prodejích. Díky tomu se vám v Money neustále aktualizují skladové zásoby.

Novinek a vylepšení je v novém Money S3 21.800 ještě více. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení