Vše z Money / Produktové novinky/Nová verze Money S3 zpřístupňuje GoPay a reaguje na změny v legislativě
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Nová verze Money S3 zpřístupňuje GoPay a reaguje na změny v legislativě

<strong>Nová verze Money S3 zpřístupňuje GoPay a reaguje na změny v legislativě</strong>
Seyfor, a. s.
23. 01. 2023
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se15
<strong>Nová verze Money S3 zpřístupňuje GoPay a reaguje na změny v legislativě</strong>

Vychází nová verze Money S3 23.100, která přináší nové úpravy funkcionalit v systému a informuje o změnách v české  legislativě, které zároveň správným způsobem  v systému reflektuje. Buďte v obraze a využívejte svůj systém Money S3 naplno.

Zcela nové možnosti s bankovními výpisy

Z technické stránky se nová verze zaměřuje více na možnosti a nastavení jednotlivých funkcionalit. Největší změny se týkají funkcionalit v oblasti bankovních výpisů, kdy lze jako nejvýznamnější zmínit:

1. Platební brána GoPay

Nová verze uživatelům umožňuje spojení s obchodním účtem platební brány GoPay. Uživatelům to zjednoduší práci především v případě, kdy s GoPay již pracují, ale doteď museli všechna data zadávat ručně do systému Money S3. Nyní už to není potřeba, údaje se jednoduše naimportují do systému samy.

Z hlediska způsobu zpracování bankovních výpisů se pro uživatele systému Money S3 nic nemění. Práce s importy z platební brány GoPay je obdobná jako s kterýmkoliv jiným bankovním účtem.

Jak na to?

  1. Do seznamu Bankovních účtů a pokladen zadáte údaje o platební bráně GoPay.
  2. Pro načítání bankovních výpisů je nejdříve zapotřebí nastavit správný ovladač pro homebanking GOPay v Elektronickém platebním styku, kde doplníte přístupové údaje, které jste obdrželi při registraci platební brány.
  3. Dále pak na Kartě bankovního účtu v Bankovních účtech a pokladnách přiřadíte k tomuto bankovnímu účtu příslušný ovladač.

Velkým plusem je pro uživatele, kteří zároveň využívají i Money S3 Automatic, skutečnost, že si celý proces ohledně stahování bankovních výpisů do systému Money S3 můžou zautomatizovat. Lze nastavit například stahování bankovních výpisů jednou denně, a poté už se o to uživatel nemusí starat.

Pokud máte o Modul S3 Automatic zájem, objednejte si ho přímo přes Zákaznický portál, nebo na našem obchodním oddělení na tel.: 549 522 511.

2. Datum Vystavení stejné jako datum Platby

Další vylepšení se týká funkcionality v oblasti importu bankovních výpisů. Kdy při importu bankovního výpisu se nově přebírá datum Vystavení stejné jako datum Platby.

Tato skutečnost potěší všechny uživatele Money S3, kteří využívají jakýkoliv homebanking napříč systémem a importují si do něj jednotlivé bankovní výpisy. Nyní při importu bude vždy shodné datum bankovního dokladu s datem proběhlé platby v dané bance.

Peněžní deník a jeho plný export do Excelu

Vylepšení se tentokrát týká i Peněžního deníku. Nová verze totiž uživatelům umožňuje jeho export v plném tvaru do programu Excel.

Jak na to? Přes možnost tisku.

  1. Pro tisk Peněžního deníku je v průvodci tiskem na straně 4/5 Tvar tisku nová volba Plný tvar – export do Excelu.
  2. Při výběru této volby se na kartě Nastavení tisku nabízí nový tiskový formulář PENDENPLN.FRE pro export Peněžního deníku v plném tvaru do Excelu.

Od února 2023 nová sleva na pojistném na sociální zabezpečení

Změny se značně dotkly i české legislativy. Nová verze je však bere všechny v úvahu a uživatelé systému Money S3 se tak nemusí obávat, že by s těmito aktualitami nedrželi krok.

Nejvýznamnější z těchto změn je, že od 1. 2. 2023 mohou zaměstnavatelé u vybraných skupin zaměstnanců pracujících na zkrácený úvazek uplatnit slevu na pojistném na sociální zabezpečení.

Jak na to?

  1. Na Kartě zaměstnance, v záložce Sociální pojištění je nový přepínač Uplatnit slevu na pojistném.
  2. Po jeho zapnutí se zpřístupní pole pro další nastavení.
  3. Výpočet pojistného na Kartě mzdy pak probíhá podle tohoto nastavení, včetně zohlednění všech zákonných podmínek pro uplatnění slevy.

Více o změnách v české legislativě se dozvíte na těchto webových stránkách a přesné znění změny Zákona o pojistném na sociální zabezpečení naleznete zde.

A je toho více.

V tomto přehledu nelze popsat úplně vše, co vám nová verze Money S3 23.100 poskytuje. Můžete si být ale jistí, že obsahuje i další vylepšení a novinky, které by vám mohly výrazným způsobem vaši práci usnadnit a zefektivnit. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení