Vše z Money / Produktové novinky/Velký upgrade modulu Mzdy a personalistika: nově nabízí souběžné pracovní poměry nebo víceúrovňový kontroling
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Velký upgrade modulu Mzdy a personalistika: nově nabízí souběžné pracovní poměry nebo víceúrovňový kontroling

Velký upgrade modulu Mzdy a personalistika: nově nabízí souběžné pracovní poměry nebo víceúrovňový kontroling
Seyfor, a. s.
10. 08. 2020
Doba čtení4 minuty čtení
Líbilo se38
Velký upgrade modulu Mzdy a personalistika: nově nabízí souběžné pracovní poměry nebo víceúrovňový kontroling

Po 2,5 letech usilovného vývoje a testování spouštíme v Money S3 vylepšený modul Mzdy a personalistika. Kompletně jsme přepracovali jeho architekturu a přidali do něj funkce, po kterých jste tolik volali. S novým modulem bude vaše Money S3 o pořádný kus pokročilejší – takže si ho nezapomeňte co nejdříve aktivovat.

Souběžné pracovní poměry

Jedna z klíčových novinek v novém modulu, kterou jste si přáli. Přímo na kartě Zaměstnance si teď nastavíte seznam všech jeho pracovních poměrů, například běžný pracovní poměr, DPP nebo DPČ. Pro každý pracovní poměr zvolíte období, sazbu mzdy a další údaje.

Kontrolingové proměnné

V inovovaném modulu Mzdy a personalistika si nastavíte až tři úrovně kontrolingových proměnných (Středisko, Zakázku a Činnost) pro zaúčtování mezd. Členění na kontrolingové proměnné nastavíte buďto na kartě Zaměstnance, nebo pro všechny zaměstnance současně při zaúčtování mezd či záloh.

Zákaz zobrazení mzdových dokladů

Na kartě přístupových práv můžete vybraným uživatelům zakázat zobrazení dokladů vzniklých při zaúčtování mezd. Tito uživatelé pak v seznamech závazků, interních dokladů a v účetním deníku neuvidí citlivé doklady.

Oznámení pro zdravotní pojišťovny přímo do datové schránky

Při odesílání vyúčtování a oznámení pro zdravotní pojišťovny můžete nově odesílat PDF soubory jednotlivým zdravotním pojišťovnám přímo do datové schránky.

Nový modul Mzdy a personalistika od nás máte zdarma a v Money si jej aktivujete za pár minut. Jak přesně, to se dočtete v tomto návodu

Dále pro vás chystáme školení, na kterém vám ukážeme, jak s novým modulem pracovat a mít z něj maximální užitek.

Zaúčtování mezd

Při zaúčtování mezd si nově nastavíte, zda má Money pro hrubé mzdy a příjmy mimo pojistné vytvořit samostatný Interní doklad pro každého zaměstnance zvlášť, nebo jeden společný doklad pro všechny zaměstnance.

Zaúčtování položek mzdy

Pro každou položku mzdy (vyúčtování mzdy, daň z příjmů, sociální pojištění, zdravotní pojištění, jednotlivé srážky a nezdanitelné příjmy atp.) si nastavíte vlastní zaúčtování, nebo použijete zaúčtování z připravených seznamů, které jsou vždy v souladu s aktuální legislativou.

Tiskové sestavy

Přehled o vyměřovacích základech sociálního a zdravotního pojištění si nově vytisknete pro celý rok podle zadaného rozsahu měsíců.

Příspěvek na penzijní a životní pojištění

Na kartě Zaměstnance nebo na kartě Mzdy nyní můžete zadávat příspěvky (benefity) od zaměstnavatele jako nezdanitelné příjmy mimo vyúčtování – například příspěvek na penzijní pojištění, životní pojištění, vstupné na kulturní a společenské akce a podobně. Tyto příjmy nevstupují do vyúčtování mzdy a můžete je vytisknout na výplatním lístku a mzdovém listu.

Stravenky

Na kartě Zaměstnance si nyní nastavíte také hodnotu stravného (srážka v procentech nebo částkou). Při srážce v procentech Money automaticky doplní procentuální výše srážky zaměstnance a zaměstnavatele podle platné legislativy. Na kartě Mzdy pak jenom zadáte počet stravenek a systém srážku dopočítá. Rozpis stravného můžete vytisknout i na výplatním lístku a mzdovém listu.

Karta Zaměstnance v Adresáři

Při vytvoření nové karty Zaměstnance se automaticky vytvoří také karta v Adresáři ve skupině zaměstnanci. Údaje se na kartách automaticky propisují. Pokud některý uživatel nemá k modulu Mzdy a personalistika přístupová práva, pak se mu v Adresáři nezobrazuje ani seznam zaměstnanců.

Hlídání limitu odpracovaných hodin

Všechny druhy pracovních poměrů jsou nyní nastavené podle platné legislativy. U DPP a DPČ systém navíc automaticky hlídá i limit odpracovaných hodin za rok.

Aktuální legislativa

Nová karta Legislativy mezd obsahuje veškeré parametry a nastavení pro tvorbu a zaúčtování mezd podle jednotlivých časových období. Od verze 20.700 tyto legislativní parametry vždy automaticky aktualizujeme s novou verzí systému.

Nový modul Mzdy a personalistika od nás máte zdarma a v Money si jej aktivujete za pár minut. Jak přesně, to se dočtete v tomto návodu

Dále pro vás chystáme školení, na kterém vám ukážeme, jak s novým modulem pracovat a mít z něj maximální užitek.

Navíc jsme také přidali jednoduchý výpočet exekucí v přídavném modulu

Vlastní modul Mzdy a personalistika nyní rozšíříte také o volitelný modul Mzdy a personalistika PLUS, který navíc obsahuje aparát pro výpočet exekucí:

  • běžného výživného,
  • dlužného výživného,
  • přednostních pohledávek
  • a nepřednostních pohledávek.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení