Novinky z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 21.900
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Změny a novinky Money S3 verze 21.900

Změny a novinky Money S3 verze 21.900
Seyfor, a. s.
01. 11. 2021
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se37
Změny a novinky Money S3 verze 21.900

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 21.801 a verzí 21.900.

Účetnictví

DPH

 • V Seznamu podání u Přiznání k DPH OSS je tlačítko Opravit, které informuje o nutnosti nahrazení nebo opravy Přiznání k DPH OSS. Toto tlačítko se automaticky zapne po provedení změny na dokladech, které spadají do zdaňovacího období daného přiznání a jsou takové povahy, že je potřeba buď nahradit aktuální Přiznání k DPH OSS, nebo opravit Přiznání k DPH OSS z předchozího zdaňovacího období. Opravy se provádí pomocí Karty opravy, kterou zapíšete ručně do přiznání za aktuální období. Tlačítko Opravit je možné zapínat/vypínat i ručně. Po přidání Karty opravy se na opravovaném přiznání automaticky tlačítko Opravit Podle tlačítka Opravit se řídí i upomínky na opravy a nahrazení Přiznání k DPH OSS v Připomínkovači.
 • Připomínkovač nově upozorňuje na termín podání Přiznání k DPH OSS, případně na jeho nahrazení či opravu.
  Podrobnosti naleznete na stránce https://money.cz/novinky-a-tipy/novinky-z-money/prechazite-na-oss-money-s3-vam-usnadni-praci/
 • Účetnictví / DPH / Přiznání k DPH byl podle platné legislativy doplněn nový formulář 25 5401 MFin 5401 – vzor č. 23.

Přehledy a tiskové sestavy

 • Pro tiskovou sestavu Stav závazků a pohledávek ke dni byly vytvořeny nové formulářeFRM, SDZPK_CF.FRM, SDZP_CMF.FRM, SDZAVPOH.FRE a SDZP_CM. FRE, ve kterých se nově tiskne i název firmy dodavatele/odběratele.

Sklad

Sklad

 • Zásoby, které se obchodují na internetu lze na webovou část namapovat 1:1. Použitím funkce bude rozložení kategorií a zásob na webové části odpovídat rozložení v Money S3. Každá kategorie má svůj jedinečný kód, který představuje vazbu mezi Money S3 a webovou částí prodejny. Tento kód kategorie se nezmění ani při přidání nebo odstranění některých skladových skupin, ze kterých při generování vznikají kategorie.

Režie

Mzdy

 • Uživatelé se zakoupeným modulem Mzdy a personalistika PLUS mohou při tvorbě mezd využít novou funkci Hromadného zadávání. Pomocí této funkce lze jednotlivě nebo hromadně pro vybrané zaměstnance zadat Nepřítomnosti a Mzdové položky bez nutnosti otevírat jednotlivé Karty mezd.
  Po zapsání Nepřítomností a Mzdových položek můžete pomocí nového tlačítka Generovat mzdy spustit hromadné generování mezd pro označené zaměstnance. Vygenerované mzdy se rovnou uloží do seznamu Mezd. Podrobnosti naleznete na adrese https://money.cz/navod/hromadne_generovani_mezd/.

Jízdy a cestovní náhrady

 • Na základě Vyhlášky 375/2021 Sb. byl v Připravených seznamech aktualizován seznam Sazby náhrad / Ceny PHM. Aktualizaci seznamu provedete pomocí tlačítka Připravený seznam na tomto seznamu.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Aktuální webináře
Novinky v DPH 2023
záznam
Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Daň z příjmů práv. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních