Podnikání / Zpravodajství/[Leden 2024] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

[Leden 2024] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

[Leden 2024] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Seyfor, a. s.
16. 02. 2024
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se3
[Leden 2024] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Firmy v IT a e-commerce chtějí letos nabírat více lidí, Češi si u malých podnikatelů rádi připlatí a roste zájem o dotace na úsporu energií. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

Češi nejvíce důvěřují malým podnikatelům a kvalitě jejich služeb

Průzkum Barometr: Touha prosperovat ukázal, že 80 % Čechů si váží malých a mikro podnikatelů a vnímá jejich význam pro ekonomiku. Důvěra se projevuje i v ochotě utrácet u malých podnikatelů vyšší částky –⁠⁠⁠⁠⁠ 37 % dotázaných si u menších podniků rádo připlatí, protože jsou přesvědčení o vyšší kvalitě jejich produktů a služeb. Informace zveřejnil portál Komora+.

Malí a drobní podnikatelé (subjekty do 49 zaměstnanců a OSVČ) tvoří v Česku mezi podnikateli největší skupinu. V roce 2023 jich bylo aktivních téměř 1,3 milionů. Informují o tom Seznam zprávy.

Firmy z IT a e-commerce se letos chystají masivně nabírat lidi

Podle dat kariérního portálu StartupJobs letos firmy z IT a e-commerce chystají velké nabírání nových pracovníků. Vyplývá to z množství nakoupené inzerce, kterou firmy plánují v budoucnu čerpat. Informuje o tom web BusinessINFO.cz.

Podle výzkumu společnosti Hays chce letos na kvalifikované pozice nabírat 90 % zaměstnavatelů. Velký zájem je kromě vývojářů o pracovníky v marketingu, obchodu a managementu. Uvádí to web e15.cz.

Inflace roste stále pomaleji, ekonomové očekávají v lednu další výrazný pokles

V prosinci 2023 narostla inflace v Česku jen o 6,9 % meziročně. Ekonomové očekávají, že v lednu budou čísla ještě výrazněji nižší. Prosincovou meziroční inflaci totiž uměle navýšil vliv úsporného energetického tarifu, bez kterého by činila 4,2 %. Vyplývá to z názorů ekonomů na webu BusinessINFO.cz.

Optimistický je například hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček, který říká: „Trend, který spočívá v postupném snižování inflace, je zřejmý. Rok 2024 přinese další zlepšení. V jeho rámci se inflace přiblíží k dvouprocentnímu cíli, což umožní další snižování úrokových sazeb a růst reálných mezd zaměstnanců.

Stát chystá milostivé léto zaměřené na zdravotní pojištění

Stát umožní prominutí některých dluhů na zdravotním pojištění, konkrétně penále a exekuční náklady. Akce bude navazovat na již proběhlá milostivá léta. Informuje o tom web Finance.cz.

Odpuštění se má týkat především OSVČ a osob bez zdanitelných příjmů. Při zaplacení dlužné částky se dlužníkům odpustí penále i náklady na exekuce. Dluh musí dlužníci uhradit jednorázově, a to do konce letošního roku. Pokud bude dlužníkův závazek vyšší než pět tisíc korun, bude moci požádat o rozložení na měsíční splátky. Uvádí to server Novinky.cz.

Téměř 900 českých firem žádalo loni o dotaci na úspory energií

Agentura pro podnikání a inovace (API) vyřídila v loňském roce přes tři tisíce žádostí na dotaci od českých firem v rámci programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK). Největší objem dotační podpory čerpali podnikatelé v programu Úspory energie – konkrétně 4,2 miliard korun, které využijí na snížení energetické náročnosti provozu. Celkem přišlo 856 žádostí. Uvádí to API ve své tiskové zprávě.

Podnikatelé hojně čerpali také dotace z programu Aplikace (4,1 miliard Kč), jehož cílem jsou projekty průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje, a programu Inovace (1,8 miliard Kč) se zaměřením na produktové, procesní nebo marketingové inovace.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50%
platí pouze
do 2.8.2024
Money S3 -50%
Zavřít reklamu
Money S3 v akci se slevou 50%
Akce platí pouze do 31.7.2023.