Aktuální informace k současné situaci – naše služby  |změny pro podnikatele
  • Domů > Novinky z Money > [Money S3 18.200] Jednodušší přiznání k DPH i automatické upomínky. Nová verze Money S3 vyslyšela vaše volání

[Money S3 18.200] Jednodušší přiznání k DPH i automatické upomínky. Nová verze Money S3 vyslyšela vaše volání

Solitea Česká republika, a.s. | 15. 02. 2018

Když si v nové verzi Money S3 uložíte přiznání k DPH, program automaticky vygeneruje závazkový (pohledávkový) doklad, abyste jej nemuseli zadávat ručně. Verze 18.200 umí také automatické rozesílání upomínek nebo dopočet zdravotního pojištění do minimální mzdy. Nechybí ani aktualizované Přehledy o příjmech a výdajích OSVČ.

Závazkové a pohledávkové doklady se již generují automaticky

Jakmile v Money S3 připravíte a uložíte přiznání k DPH, program vám na základě údajů z tohoto přiznání automaticky připraví závazkový nebo pohledávkový doklad.

V praxi to funguje tak, že po uložení přiznání k DPH vám systém nabídne dialogové okno, ve kterém jen potvrdíte zaúčtování závazkového či pohledávkového dokladu, případně dle potřeby upravíte nastavení zaúčtování. V každém případě doklady nemusíte zadávat ručně.

Automatické rozesílání upomínek vašim dlužníkům

Každý, kdo má modul Money S3 Automatic, může nově využívat automatické rozesílání e-mailových upomínek dlužníkům.

Funkci aktivujete v Adresáři, na kartě dané firmy. Sami si navolíte, jak často a v jakou hodinu má systém upomínku odesílat, stejně jako upravíte text upomínky.

Pokud ještě nemáte S3 Automatic a chcete všechny jeho funkce využívat, můžete si modul objednat na této stránce.

Jestliže potřebujete pomoci s nastavením rozesílání upomínek v modulu S3 Automatic, projděte si naši přehlednou nápovědu.

Rychlý dopočet zdravotního pojištění do minimální mzdy

Jestliže zaměstnáváte osobu, jejíž měsíční výdělek nedosáhne výše minimální mzdy, musí tato osoba i přesto odvést zdravotní pojištění ve výši, která minimální mzdě odpovídá.

V Money S3 je takový dopočet jednoduchý. Na kartě zaměstnance jen vyberete, zda bude zdravotní pojištění doplácet zaměstnavatel, zaměstnanec nebo oba dva současně. Program vás pak po zadání měsíční odměny automaticky upozorní, že je nutné vyměřovací základ pojistného na zdravotní pojištění upravit, a rovnou i navrhne konkrétní dopočet.

Vy pak máte možnost tento návrh přijmout, nebo odmítnout. To druhé uplatníte ve specifických případech, pokud například zaměstnáváte osobu se zdravotním postižením.

Chcete své Money S3 využívat naplno? Připravili jsme pro vás praktická školení, ve kterých vám ukážeme funkce a možnosti, o kterých možná nevíte.

Nové formuláře pro přiznání k dani z příjmu fyzických osob

Tak jako každý rok, i letos jsou Přehledy o příjmech a výdajích OSVČ pro Českou správu sociálního zabezpečení, respektive zdravotní pojišťovnu, jiné než vloni.

V nové verzi Money S3 už však najdete aktualizované verze formulářů, takže všechny přehledy pohodlně vyplníte a odešlete přímo z Money.

Zajímají-li vás i další novinky verze 18.200, tady máte jejich kompletní výčet.


Pozn.: Money S3 ve verzi 18.200 mají k dispozici pouze uživatelé s platnou Podporu a Aktualizací na rok 2018.

Štítky článku

Aktuality, Money S3

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

15. 04. 2020
Záloha na daň za 1. čtvrtletí 2020
20. 04. 2020
Daňové přiznání a splatnost daně k MOSS
20. 04. 2020
Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img

Informace k současné situaci

V souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 jsme přijali potřebná interní opatření k eliminaci možné nákazy, a tak většina našich zaměstnanců v současnosti pracuje z domu.

Chceme vás však ujistit, že naše služby držíme na stejné úrovni, na jakou jste zvyklí. To se nezmění ani v případě, že by opatření vlády trvalo delší dobu. Zákaznická podpora našich produktů bude fungovat beze změn. Každý všední den budou naši konzultanti od 8 do 17 hodin vyřizovat Vaše telefonické i písemné dotazy na:

Na linkách zákaznické podpory Money S3 a Prodejna SQL jsme připraveni vám poradit se všemi změnami v podnikatelském prostředí, které souvisejí s opatřeními vlády. Aktuální opatření sledujeme každý den.

Aktuální informace k současné situaci vám budeme přinášet také na našem blogu.