Aktuální informace k současné situaci – naše služby  |změny pro podnikatele
  • Domů > COVID-19 > Covid-19: informace pro podnikatele ze všech 4 vln EET

Covid-19: informace pro podnikatele ze všech 4 vln EET

Solitea Česká republika, a.s. | 01. 04. 2020

Pokud máte od 1. května 2020 začít elektronicky evidovat, ale nestíháte kompletní přípravu, nevadí. Od 26. března 2020 totiž platí zákon, který pozastavuje EET. Přečtete si detaily a zjistěte, jak se kvůli koronaviru mění evidence tržeb pro podnikatele ze všech vln EET.

Témata, která v článku najdete:

Informace jsou aktuální k 1. dubnu 2020. Návrh na pozastavení EET už schválila sněmovna i senát a podepsal jej i prezident.

Pozastavení EET

Ministerstvo financí navrhlo pozastavit EET pro podnikatele ze všech vln a návrh v úterý 24. března 2020 schválila poslanecká sněmovna i senát. Ve čtvrtek jej pak stvrdil prezident svým podpisem.

EET se pozastavuje po dobu trvání nouzového stavu a následujících 3 měsíců. Současný nouzový stav potrvá do 11. dubna, poté ho může sněmovna ještě prodloužit.

S pozastavením mohou podnikatelé z 1. a 2. vlny přerušit svou evidenci. Podnikatelé ze 3. a 4. vlny nemusí v tomto období s EET začínat. Během přerušení nedostanou firmy ani živnostníci žádné pokuty za porušení EET.

Všichni se povinně zapojí až po jejím opětovném spuštění, tedy nejdříve v létě.

Opozice se ve sněmovně snažila prosadit různé pozměňující návrhy, které by EET odložily na později, například na 1. ledna 2021. Žádný pozměňovací návrh neprošel.

Jaké přípravy na EET zvládnete i v karanténě

Někteří podnikatelé už jsou na EET připravení. V tom případě mohou (ale nemusí) zahájit evidenci v řádném termínu od 1. května.

Pokud patříte mezi ty, kteří ještě nemají vše zařízené, část příprav zvládnete i z domu.

Nejdřív potřebujete autentizační údaje, abyste se mohli přihlásit na Daňový portál a tam získat EET certifikát do pokladního zařízení. Pokud máte datovou schránku, nemusíte pro autentizační údaje osobně na finanční úřad, ale požádáte si on-line.

Jak požádat o autentizační údaje on-line

Finanční správa vyzývá, aby lidé během nouzového stavu nechodili osobně na úřady vyřizovat záležitosti související s EET. Pokud chcete podat žádost o EET ve zvláštním režimu, pošlete dokument poštou jako obyčejné psaní.

Z domu snadno zvládnete výběr pokladního zařízení

Aktuální ceny jednotlivých zařízení najdete na e-shopu Profi Pokladny. Z tohoto internetového obchodu vám pokladní zařízení doručí až domů.

Oblíbená aplikace Profi Účtenka vyřeší EET menším živnostníkům.

Oblíbená aplikace Profi Účtenka vyřeší EET menším živnostníkům.

 

Ukončení podnikání a EET

Některé OSVČ se mohou rozhodnout, že pozastaví nebo zruší svoje živnostenské oprávnění. Pokud je to i váš případ, nezapomeňte si zrušit i EET.

Zde je postup:

  1. Přihlaste se na Daňový portál.
  2. Klikněte na „Správa údajů evidence tržeb”.
  3. Otevřete sekci „Editace údajů o provozovně”.
  4. V ní nastavte stav provozovny na „zrušený”.

Další detaily ke zrušení EET najdete v článku EET poradny.

 

Přečtete si i další články o legislativních změnách v souvislosti s koronavirem.

Jste klientem Money a máte otázku ohledně koronaviru a podnikání? Obraťte se na naši zákaznickou linku na čísle 549 522 503.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe
Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

09. 04. 2020
Splatnost daně za únor 2020 (mimo spotřební daň z lihu)
15. 04. 2020
Záloha na daň za 1. čtvrtletí 2020
20. 04. 2020
Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img

Informace k současné situaci

V souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 jsme přijali potřebná interní opatření k eliminaci možné nákazy, a tak většina našich zaměstnanců v současnosti pracuje z domu.

Chceme vás však ujistit, že naše služby držíme na stejné úrovni, na jakou jste zvyklí. To se nezmění ani v případě, že by opatření vlády trvalo delší dobu. Zákaznická podpora našich produktů bude fungovat beze změn. Každý všední den budou naši konzultanti od 8 do 17 hodin vyřizovat Vaše telefonické i písemné dotazy na:

Na linkách zákaznické podpory Money S3 a Prodejna SQL jsme připraveni vám poradit se všemi změnami v podnikatelském prostředí, které souvisejí s opatřeními vlády. Aktuální opatření sledujeme každý den.

Aktuální informace k současné situaci vám budeme přinášet také na našem blogu.