Podnikání / EET/[EET] Co se vyplatí stihnout do konce roku 2019, abyste ušetřili a měli klid
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma

[EET] Co se vyplatí stihnout do konce roku 2019, abyste ušetřili a měli klid

[EET] Co se vyplatí stihnout do konce roku 2019, abyste ušetřili a měli klid
Seyfor, a. s.
10. 12. 2019
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2
[EET] Co se vyplatí stihnout do konce roku 2019, abyste ušetřili a měli klid

Podívejte se na přednášku s naším odborníkem na evidenci tržeb Zdeňkem Pallou a pořiďte si EET zařízení, abyste si ho mohli dát už do následujícího daňového přiznání. To jsou dvě klíčové věci, které vás čekají ještě v roce 2019. Když je zvládnete, víte, že jste letos pro splnění nové povinnosti udělali maximum.

Kdo začíná s EET od 3. a 4. vlny, jak se na EET dobře připravit a podle čeho vybrat správné řešení EET – i s těmito tématy vám pomůže expert Ing. Zdeněk Palla. Působí v EET poradně, kde spolu se svými kolegy připravuje články, komunikuje s úředníky a odpovídá na dotazy vás, podnikatelů.

Podívejte se na záznam jeho 17minutové přednášky, ze které se dozvíte:

  • jak EET řešit a co dělat, pokud potřebujete evidovat i v terénu,
  • co všechno musíte pro zvládnutí EET udělat
  • a jak na EET, pokud používáte Money S3 nebo iDoklad.

Jak na EET v našich systémech

V přednášce se Zdeněk Palla zmíní o modulu Evidence tržeb. Přes něj se na EET napojí uživatelé Money S3 a tím připraví svůj systém na snadnou evidenci tržeb.

Na stánkový prodej nebo při cestách za zákazníky využijete malou pokladnu se zabudovanou tiskárnou ProfiPad Plus s předinstalovanou aplikací Profi Účtenka.

V Profi Účtence markujete, vytisknete z ní účtenku a odešlete údaje do EET. Svou Profi Účtenku navíc můžete propojit s iDokladem, kde máte přehled o naskladněném a prodaném zboží. A pokud odesíláte tržby do EET z iDokladu, hodí se vám Profi Účtenka v případě výpadků elektřiny. Tržby zaeviduje off-line a pak odešle do EET i do iDokladu.

Proč se plátcům DPH vyplatí koupit EET zařízení do konce roku 2019

I když máte třeba na stahování certifikátu a přihlašování se do EET aplikace ještě dost času, už teď se vám vyplatí vybrat a koupit pokladní zařízení. Jedině tak si ho totiž můžete zahrnout už do následujícího daňového přiznání.

Pokud jste třeba řemeslník nebo kosmetička a máte denně do 30 tržeb, stačí vám malé levné zařízení, které ale musí být vhodné do terénu.

Přesně to splňuje mobilní tiskárna Cashino, která stojí 2 490 Kč bez DPH. Přes Bluetooth ji připojíte k mobilu nebo tabletu, ve kterém máte nainstalovanou prodejní aplikaci Profi Účtenka. Tu používají i podnikatelé z 1. a 2. vlny EET, je zadarmo a má všechny funkce, které k běžnému prodeji a splnění EET potřebujete.

V případě většího počtu vydávaných účtenek a potřeby komplexnějšího řešení doporučujeme spolehlivé a ověřené EET pokladny Dotykačka se slevou 21 % nebo oblíbené řešení od Markeety, která zaručuje rychlou a jednoduchou obsluhu.

S mobilní tiskárnou Cashino vám úředníci ještě připlatí

Tiskárnu Cashino si při nákupu do konce roku 2019 můžete dát do nákladů v daňovém přiznání už na jaře 2020.

Kromě toho vás čeká i sleva na dani ve výši 5 000 Kč, kterou uplatníte v daňovém přiznání na jaře 2021. A protože nikdo nebude zkoumat, kolik jste za pokladní zařízení opravdu zaplatili, sníží vám daň o 5 000 Kč a na nákupu tiskárny ještě vyděláte.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma
Zavřít reklamu
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.