Od tvůrců úspěšného účetního programu

Podnikání / EET/[EET] Co se vyplatí stihnout do konce roku 2019, abyste ušetřili a měli klid

[EET] Co se vyplatí stihnout do konce roku 2019, abyste ušetřili a měli klid

[EET] Co se vyplatí stihnout do konce roku 2019, abyste ušetřili a měli klid
[EET] Co se vyplatí stihnout do konce roku 2019, abyste ušetřili a měli klid

Podívejte se na přednášku s naším odborníkem na evidenci tržeb Zdeňkem Pallou a pořiďte si EET zařízení, abyste si ho mohli dát už do následujícího daňového přiznání. To jsou dvě klíčové věci, které vás čekají ještě v roce 2019. Když je zvládnete, víte, že jste letos pro splnění nové povinnosti udělali maximum.

Kdo začíná s EET od 3. a 4. vlny, jak se na EET dobře připravit a podle čeho vybrat správné řešení EET – i s těmito tématy vám pomůže expert Ing. Zdeněk Palla. Působí v EET poradně, kde spolu se svými kolegy připravuje články, komunikuje s úředníky a odpovídá na dotazy vás, podnikatelů.

Podívejte se na záznam jeho 17minutové přednášky, ze které se dozvíte:

  • jak EET řešit a co dělat, pokud potřebujete evidovat i v terénu,
  • co všechno musíte pro zvládnutí EET udělat
  • a jak na EET, pokud používáte Money S3 nebo iDoklad.

blank

Jak na EET v našich systémech

V přednášce se Zdeněk Palla zmíní o modulu Evidence tržeb. Přes něj se na EET napojí uživatelé Money S3 a tím připraví svůj systém na snadnou evidenci tržeb.

Na stánkový prodej nebo při cestách za zákazníky využijete malou pokladnu se zabudovanou tiskárnou ProfiPad Plus s předinstalovanou aplikací Profi Účtenka.

V Profi Účtence markujete, vytisknete z ní účtenku a odešlete údaje do EET. Svou Profi Účtenku navíc můžete propojit s iDokladem, kde máte přehled o naskladněném a prodaném zboží. A pokud odesíláte tržby do EET z iDokladu, hodí se vám Profi Účtenka v případě výpadků elektřiny. Tržby zaeviduje off-line a pak odešle do EET i do iDokladu.

Proč se plátcům DPH vyplatí koupit EET zařízení do konce roku 2019

I když máte třeba na stahování certifikátu a přihlašování se do EET aplikace ještě dost času, už teď se vám vyplatí vybrat a koupit pokladní zařízení. Jedině tak si ho totiž můžete zahrnout už do následujícího daňového přiznání.

Pokud jste třeba řemeslník nebo kosmetička a máte denně do 30 tržeb, stačí vám malé levné zařízení, které ale musí být vhodné do terénu.

Přesně to splňuje mobilní tiskárna Cashino, která stojí 2 490 Kč bez DPH. Přes Bluetooth ji připojíte k mobilu nebo tabletu, ve kterém máte nainstalovanou prodejní aplikaci Profi Účtenka. Tu používají i podnikatelé z 1. a 2. vlny EET, je zadarmo a má všechny funkce, které k běžnému prodeji a splnění EET potřebujete.

V případě většího počtu vydávaných účtenek a potřeby komplexnějšího řešení doporučujeme spolehlivé a ověřené EET pokladny Dotykačka se slevou 21 % nebo oblíbené řešení od Markeety, která zaručuje rychlou a jednoduchou obsluhu.

S mobilní tiskárnou Cashino vám úředníci ještě připlatí

Tiskárnu Cashino si při nákupu do konce roku 2019 můžete dát do nákladů v daňovém přiznání už na jaře 2020.

Kromě toho vás čeká i sleva na dani ve výši 5 000 Kč, kterou uplatníte v daňovém přiznání na jaře 2021. A protože nikdo nebude zkoumat, kolik jste za pokladní zařízení opravdu zaplatili, sníží vám daň o 5 000 Kč a na nákupu tiskárny ještě vyděláte.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

blank Ano
blank Ne
blank

Sledujte podobné články na naší

Facebookové stránce

Komunita samostatných účetních

Přidejte se zdarma

Přidejte se
do největší komunity samostatných účetních

blankVýhody
blank