Mzdy a personalistika / Vše, co potřebujete vědět o Money S3/Jak na snadné zpracování mezd v účetním programu Money S3
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma

Jak na snadné zpracování mezd v účetním programu Money S3

Jak na snadné zpracování mezd v účetním programu Money S3
Seyfor, a. s.
19. 05. 2021
Doba čtení4 minuty čtení
Líbilo se20
Jak na snadné zpracování mezd v účetním programu Money S3

Obsah

  Samostatný program na mzdy využijí velké firmy, malým a středním podnikům se více vyplatí modul v účetním software – například Mzdy a personalistika v Money S3. Snadno se používá, vždy využívá aktuální legislativu a rozšíříte ho o další moduly, které pokryjí většinu administrativy. Ukážeme vám, jak se připravují mzdy v Money S3.

  Na nic nezapomenete: připravíme vše, co je potřeba vyplnit

  Money S3 má vzhled podobný kancelářským aplikacím jako Outlook nebo Excel. Práce v něm je rychlá a intuitivní. Pro začátek si vyplníte kartu zaměstnance – nastavíte složky mzdy, slevy na dani, srážky, odpočitatelné položky a nezdanitelné příjmy.

  Každý měsíc pak vyplníte, kolik dní zaměstnanec odpracoval, jestli měl dovolenou nebo nemocenskou. Doplníte prémie, odměny a další jednorázové údaje. V programu na vše najdete předpřipravené kolonky, které jen stačí vyplnit. Jakmile máte mzdy zpracované, můžete připravit tiskové sestavy.

  TIP: Jak vypočítat výplatu po zrušení superhrubé mzdy? Ukážeme vám výpočet na konkrétním příkladu v našem článku.

  Dokumenty automaticky pošlete úřadům a zaměstnancům

  Veškeré dokumenty jako například vyúčtování mezd, přehledy o platbách zdravotního a sociálního pojištění nebo potvrzení o zdanitelných příjmech si vytisknete jednotlivě nebo hromadně.

  Money S3 plně propojíte s datovými schránkami, takže dokumenty pošlete i napřímo ČSSZ, Finanční správě či zdravotním pojišťovnám. Zaměstnancům automaticky odešlete výplatní pásky e-mailem v PDF, které zabezpečíte PIN kódem.

  Mzdy si interně roztřídíte a rovnou zaúčtujete

  Velkou výhodou mzdového programu v rámci Money S3 je, že zpracované mzdy si rovnou zaúčtujete a nemusíte je ručně přepisovat do účetního programu. V modulu si vytvoříte interní doklady a mzdy rozdělíte podle nákladových středisek, zakázek či vykonávané činnosti. Máte tak přesnější přehled o nákladech jednotlivých týmů či oddělení.

  Vyzkoušejte si zdarma účetní program Money S3
  S ním můžete snadno vést účetnictví, daňovou evidenci, vystavovat faktury a evidovat sklad pro kamenný i online prodej.
  Money S3

  Vytvoříte si také závazkové doklady – faktury a závazky vůči zaměstnanců nebo úřadům, které slouží jako příkaz k úhradě. Vše se vám přehledně propíše do účetnictví.

  Vždy podle aktuálně platných zákonů

  Sledujeme za vás legislativní změny. Všechny tiskové seznamy a formuláře pravidelně upravujeme podle platných zákonů při každé aktualizaci Money S3. Můžete navíc kdykoliv nahlédnout do karty Legislativa mezd, kde jsou shrnuté zákonem dané parametry jako např. výše nezabavitelné částky při srážkách ze mzdy nebo výše slev na dani.

  Money S3 usnadňuje práci personalistům i mzdovým účetním.

  Stravenky, dovolená, sick day a další

  Nabízíte zaměstnancům týden dovolené navíc nebo třeba sick days? Vše si nastavíte na kartě Legislativa mezd. Čerpání volna pak vyplníte během zpracování mzdy – společně třeba s neplaceným volnem nebo nemocenskou.

  Pokud používate stravenky, tak na kartě zaměstnance jednoduše nastavíte srážku ze mzdy. Nebo stačí zadat počet vydaných stravenek a program sám dopočítá výši srážky. Nastavíte si také, jestli chcete na výplatnici vytisknout částku, kterou zaměstnanec přispívá na stravenky.

  Odebírejte účetní a daňové novinky srozumitelně a včas

  Zadejte váš e-mail a naše účetní a daňové tipy vám budou chodit přímo do e-mailu. info

  Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů.

  V Money S3 si poradíte i s exekucemi zaměstnanců

  Častým problémem, který komplikuje zpracování a výpočet mzdy, jsou exekuce. A to zejména ty na alimenty, které patří mezi přednostní pohledávky. Rozšiřující modul Mzdy a personalistika PLUS vám s tím pomůže.

  Využijete ho pro výpočet mzdy po odečtení běžného i dlužného výživného a dalších přednostních i nepřednostních pohledávek. Díky modulu nastavíte na kartě mzdy položky, jako je nezabavitelná částka nebo základ pro výpočet srážek, a poté Money srážky vypočítá za vás.

  TIP: Chcete si srážky ze mzdy spočítat sami? Podívejte se na náš návod.

  Money S3 pokryje administrativu, abyste měli čas na podnikání

  Money S3 snadno rozšíříte o další moduly, které vám zjednoduší administrativu. Kromě mezd a personálních záznamů můžete například využít modul Fakturace v kombinaci se Skladovým hospodářstvím a objednávkami a E-shop konektorem.

  V Money S3 pak můžete hromadně přecenit zboží, systém za vás pohlídá dostupnost produktů pro e-shop, při objednávce automaticky vygeneruje faktury a po odeslání automaticky odepíše zboží ze skladu.

  Pomůžeme vám s administrativou spojenou s pravidelným zpracováním mezd. Vyzkoušejte si zdarma modul Mzdy a personalistika ve verzi Money S3 Start.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Vyzkoušejte si účetní program
  Money S3

  Zdarma a se všemi funkcemi

  Propojte své účetnictví s podnikáním
  Přidejte se k 20 000 uživatelům.
  Vyzkoušet zdarma
  Zavřít reklamu
  Propojte své účetnictví s podnikáním
  Přidejte se k 20 000 uživatelům.