Mzdy a personalistika / Mzdová evidence / Vše, co potřebujete vědět o Money S3/Výhody vedení mezd a účetnictví v jednom účetním programu
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma

Výhody vedení mezd a účetnictví v jednom účetním programu

Výhody vedení mezd a účetnictví v jednom účetním programu
Seyfor, a. s.
13. 03. 2023
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se8
Výhody vedení mezd a účetnictví v jednom účetním programu

Obsah

  Mzdy zpracujete buď v mzdovém systému, nebo v účetním programu se mzdovým modulem. Menší firmy ocení účetní program – cenově je výhodnější, zpracují v něm všechna data a účetní nebude neefektivně přeskakovat mezi dvěma systémy.

  Mzdy i podklady pro úřady

  V účetním programu zvládnete všechno, co menší firma potřebuje. Zpracujete mzdy a připravíte dokumenty pro úřady – pro pojišťovny i správu sociálního zabezpečení. V programu vystavíte například potvrzení o zdanitelných příjmech nebo třeba zápočtové listy.

  Investice do samostatného mzdového a personálního softwaru se vyplatí větším společnostem se stovkami zaměstnanců. Využijí totiž pokročilé funkce, které ocení i personalisté, například evidenci vzdělávání nebo rozvrhy pracovní doby.

  TIP: Čtěte, jak vybrat mzdový a personální systém.

  Menší firmy může lákat volba oddělených programů kvůli přístupům. Obávají se, že kdyby měli vše v jednom systému, všichni uvidí výši mezd napříč firmou. Řešení ale nabízí každý lepší program na účetnictví – například u účetního software Money S3 snadno nastavíte, aby k informaci o mzdách měl přístup jen ředitel a účetní.

  Vyzkoušejte si zdarma účetní program Money S3
  S ním můžete snadno vést účetnictví, daňovou evidenci, vystavovat faktury a evidovat sklad pro kamenný i online prodej.
  Money S3

  Účetní zpracuje mzdy i účetnictví efektivně

  Dva programy v jednom, tedy program na mzdy a zároveň na účetnictví, ulehčí práci i účetní. Nemusí přeskakovat z jednoho prostředí do druhého a zbytečně netráví čas přepisováním informací.

  U účetního systému Money S3 stačí k výpočtu mezd uvést:

  • počet odpracovaných hodin,
  • počet hodin na dovolené či nemocenské,
  • výši prémií a odměn.

  Program doplní zbylé údaje a připraví sestavy k tisku. Dokumenty typu vyúčtování mezd nebo přehledy o platbách pojištění vytisknete hromadně, ale i zvlášť pro každého zaměstnance.

  Výstupy pak jednoduše rozešlete datovou schránkou na úřady a vašim zaměstnancům do e-mailové schránky, zprávy lze zabezpečit PIN kódem.

  Samostatný program na účetnictví a zvlášť na mzdy se vyplatí velkým společnostem, kde mzdy a personalistika vyžadují pokročilejší funkce.

  Výhodná cena

  Samostatný mzdový systém vyjde okolo padesáti tisíc korun, cena může být i vyšší v závislosti na kompletu, který zvolíte.

  Pokud už účetní program máte a pouze k němu připojíte mzdový modul, je cena nižší – pohybuje se v řádu tisíců korun. Samozřejmě si do softwaru můžete přidat i další moduly, systém tím rozšíříte třeba na program na podvojné účetnictví i program na daňovou evidenci.

  Připravujte správně mzdy a kvalitně zodpovídejte personální otázky díky našim aktuálním informacím

  Zadejte váš e-mail a naše novinky z prostředí personalistiky a mezd i aktuální dění ze světa Money vám budeme posílat přímo na e-mail. info

  Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů.

  Existuje program na mzdy zdarma?

  Některé účetní programy můžete využívat zdarma. Bezplatné jsou buď úplně, nebo omezené časově či počtem zpracovaných mezd.

  U programů zdarma však nemáte záruku pravidelných aktualizací, které by reflektovaly mzdovou legislativu. Ta se každoročně mění, ať už jde o výši minimální mzdy, nebo odvody.

  Mezi podnikateli je na účetnictví i mzdy oblíbený účetní systém Money S3 Start, v jeho bezplatné a pravidelně aktualizované verzi vystavíte až 15 mezd. Pokud ho budete chtít využívat i posléze, plynule přejdete na placenou verzi (veškerá vaše data zůstanou v systému).

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Vyzkoušejte si účetní program
  Money S3

  Zdarma a se všemi funkcemi

  Propojte své účetnictví s podnikáním
  Přidejte se k 20 000 uživatelům.
  Vyzkoušet zdarma
  Zavřít reklamu
  Propojte své účetnictví s podnikáním
  Přidejte se k 20 000 uživatelům.