Vše z Money / Aktuality/Slovo ředitele CÍGLER SOFTWARE o aktuální situaci v DPH 2013
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

Slovo ředitele CÍGLER SOFTWARE o aktuální situaci v DPH 2013

Seyfor, a. s.
16. 12. 2012
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2

Vážení uživatelé Money S3,

vzhledem k nejisté situaci v daňové legislativě nadcházejícího roku 2013 jsem se Vás rozhodl osobně informovat o krocích, které naše společnost plánuje podniknout v nadcházejících čtrnácti dnech.

[div class=“error“]

Tento článek obsahuje neaktuální informace!

Prezident České republiky Václav Klaus podepsal 21. 12. 2012 balíček zákonů, sazba DPH pro příští rok je tedy 15 a 21 %. Více informací najdete zde.

[/div]

[toc]

Shrnutí současné situace

Stávající zákon o DPH pro rok 2013 zatím počítá s jednotnou sazbou DPH ve výši 17,5 %. Poslanecká sněmovna ale právě touto dobou jedná o novém zákonu, který má daň z přidané hodnoty upravit na dvě sazby – 15 a 21 %. Možným výsledkem jednání jsou však i jiné, zcela odlišné sazby. Kterýkoli z těchto zákonů navíc nemusí podepsat prezident Václav Klaus.

Z tohoto důvodu vám nemůžeme, jak jste z předchozích let zvyklí, s předstihem nabídnout Money S3 s legislativou platnou k novému roku – ta zatím není jednoznačná a jaká bude, to zřejmě neví parlament, ani prezident České republiky.

Postaráme se o vás

Naše společnost je připravena na každou z uvedených variant. Máme dnes nachystané verze Money S3, které počítají s různými scénáři vývoje, a děláme vše pro to, abyste daňové doklady podle platné legislativy mohli vystavit hned od 1. ledna 2013. K tomu vám zajistíme i veškerý informační servis.

Za současného stavu začíná 1. ledna 2013 platit sazba DPH o výši 17,5 %. Money S3 verze 13.017, připravené na tuto variantu, lze ode dneška stáhnout zde (v rámci služby Podpora a Aktualizace 2013). Pokud parlament schválí a prezident podepíše zákon o DPH v jiné výši, zveřejníme obratem novou verzi, která bude obsahovat schválené sazby. Na další kroky tedy budeme čekat spolu s vámi.

[div class=“warning“]

Doporučujeme vám proto počkat a novou verzi zatím nestahovat.

[/div]

Včas vás upozorníme na případné schválení nového zákona a zveřejnění další verze Money S3 (13.021) s finální sazbou DPH platnou k 1. lednu. Pokud ke změně nedojde, můžete stávající verzi 13.017 nainstalovat později – na vhodný čas k tomuto kroku vás upozorníme také. V případě instalace, která by předcházela změnu zákona, byste totiž byli nuceni znovu instalovat další verzi Money S3 se zapracovanými změnami.

Možné změny v legislativě se týkají i dalších oblastí, ale jen DPH patří mezi kritické. Na rozdíl od mezd či majetku, jejichž zaúčtování počká, musíte být hned 1. ledna schopni vystavit vašim vlastním klientům platný daňový doklad – tedy doklad s platnou sazbou DPH. Podrobné informace o možných legislativních úpravách najdete v samostatném článku.

Další informace

O veškerých událostech a dalším vývoji situace Vás budeme průběžně informovat. Ty nejdůležitější zprávy vám zašleme e-mailem, vše naleznete také na www.money.cz a nejrychleji na našem Facebooku. Tam navíc můžete přidat svůj tip na řešení situace a podělit se o zkušenosti s kolegy z oboru.

Děkuji za pochopení a doufám, že jednání o novém zákonu pro vás i pro nás dopadne co nejpříznivěji.

S pozdravem
Martin Cígler,
ředitel CÍGLER SOFTWARE, a.s.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50%
platí pouze
do 2.8.2024
Money S3 -50%
Zavřít reklamu
Money S3 v akci se slevou 50%
Akce platí pouze do 31.7.2023.