Podnikání / Zpravodajství/[Červen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma

[Červen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

[Červen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Seyfor, a. s.
02. 07. 2018
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2
[Červen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Vláda schválila papírovou evidenci místo EET, finanční správa chystá nový portál pro daňové přiznání a služba cash back bude jednodušší. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

1. Papírová evidence místo EET pro malé podnikatele

Vláda schválila změny v EET, které začnou platit od příštího roku. Podnikatelé s hotovostními příjmy do 200 tisíc ročně, kteří nejsou plátci DPH, tak budou moci evidovat tržby off-line. Podle serveru Byznysnoviny.cz jim k tomu poslouží papírové účtenky od ministerstva financí, které budou čtvrtletně posílat na finanční správu.

Server Měšec.cz uvádí další změny v novele zákona, mezi kterými je také nižší DPH v sektoru stravování, vodného a stočného a některých řemeslných a odborných služeb.

2. Finanční správa chystá portál pro snazší podání daňového přiznání

V rozhovoru pro iDnes.cz to uvedl ředitel finanční správy Martin Janeček. Ve vývoji je portál Moje daně, který nahradí stávají EPO a bude fungovat na principu internetového bankovnictví.

Server Podnikatel.cz uvádí, že portál by měl při podání daňového přiznání předvyplnit maximum údajů a nebude nutné nic tisknout a fyzicky posílat. Předpokládaný termín spuštění portálu je rok 2020.

3. Služba cash back rozšíří a zjednoduší své služby

Od července se výrazně zjednoduší služba, která umožňuje vybírat hotovost přes platební kartu u pokladen v prodejnách. Podle Aktuálně.cz už zákazníci nebudou muset nakoupit nad 300 Kč, aby mohli službu využít. Peníze půjde vybrat třeba jen při nákupu rohlíku.

Podle serveru Měšec.cz si zákazník při jednom nákupu vybere až 3 000 Kč. I nadále platí, že služba je s výjimkou některých kreditních karet zdarma.

4. Koruna je nejslabší od loňského září

28. června oslabila koruna vůči euru na 26,040 Kč/EUR. Dostala se tak na nejslabší úroveň od loňského září. Uvádí to web Aktuálně.cz.

Podle serveru Kurzy.cz je koruna slabší i v páru s dolarem. Klesla na 22,48 Kč/USD.

5. Ministerstvo průmyslu plánuje podporu venkovských podnikatelů

Ministerstvo průmyslu a obchodu hodlá podpořit přesun malých a středních podniků na venkov. Dle informací z Aktuálně.cz chce tímto krokem zabránit vylidňování a zanikání venkovských prodejen.

Podle webu Businessinfo.cz toho chce ministerstvo docílit zpřesněním definice malého a středního podniku. Pokud bude tento statut přiznán podnikatelským subjektům v obcích do 400 obyvatel, snáze dosáhnou na dotace.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma
Zavřít reklamu
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.