Podnikání / Zpravodajství/[Červenec 2020] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma

[Červenec 2020] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

[Červenec 2020] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Seyfor, a. s.
04. 08. 2020
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2
[Červenec 2020] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Obsah

  Dohodáři dostanou kompenzační bonus, e-shopy hlásí za první pololetí vysoký obrat a on-line platby na jedno kliknutí expandují do dalších zemí. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

  V červenci skončila prominutí povinností v DPH

  K 31. červenci 2020 skončila účinnost prominutí některých daňových povinností, které stát stanovil kvůli koronavirové pandemii. Server Podnikatel.cz uvádí, že jde o automatické prominutí pokuty za pozdní podání kontrolního hlášení k DPH nebo odpuštění pokut za porušení povinností souvisejících s kontrolním hlášením v důsledku mimořádných opatření.

  Blíží se také odsunutý termín pro podání přiznání k dani z příjmů, který je 18. srpna 2020. Jak upozorňuje web ČT24, pokud poplatník termín nestihne, správa mu vypočte pokutu už od 1. dubna.

  Na kompenzační bonus dosáhnou nově i dohodáři

  Senát na konci července schválil kompenzační bonus pro pracující na DPP či DPČ. Mohou o něj žádat všichni dohodáři, kteří platili nemocenské pojištění a nemohli pracovat kvůli vládním opatřením z letošního jara. Uvádí to web Měšec.cz.

  Web Seznam zprávy doplňuje, že dohodáři dosáhnou na kompenzační bonus 350 Kč na den. Lidé, kteří mají souběh práce na dohodu a živnosti dostanou 500 Kč na den. Zájemci musí doložit, že kvůli opatřením došlo k omezení nebo znemožnění jejich práce, například ukončením spolupráce ze strany zaměstnavatele.

  České e-shopy hlásí za první pololetí rekordní růst

  Obrat českých e-shopů se za první pololetí zvýšil zhruba o třetinu na 83 miliard korun. Nejvíce se dařilo elektronice, která se na celkovém obratu podílela z 32 %. Vyplývá to ze statistik, které uvádí server e15.cz. Nejrychleji rostoucí kategorií bylo jídlo a pití, jehož obrat se meziročně zvýšil o 120 %. Dařilo se také drogerii, zahradnímu vybavení, knihám, hrám, oblečení nebo nábytku.

  Server iDnes doplňuje další statistiky, například že Češi v prvním pololetí utratili na e-shopech celkem 74 miliard korun. Nejvyšší meziroční růst se konal v březnu, kdy vláda zavedla opatření proti šíření koronaviru. Třetina e-shopů v tomto měsíci zaznamenala prodeje srovnatelné s předvánočním obdobím.

  Rychlé on-line platby Click to pay expandují do dalších zemí

  Společnosti Visa, Mastercard, Discover a American Express zahájily přípravy pro rozšíření bezpečných on-line plateb na jedno kliknutí do dalších zemí. Doposud byla tato služba dostupná pouze v USA. Jak uvádí web Měšec.cz, služba zbaví uživatele nutnosti vyplňovat při nákupu údaje z platební karty.

  Server The Fintech Times dodává, že v první vlně se služba rozšíří například do Austrálie, Kanady, Velké Británie, Irska nebo Mexika. Společnosti chtějí službu postupně zavést po celém světě.

  Od roku 2021 půjde podat daňové přiznání až v květnu

  Od příštího roku stát prodlouží lhůtu na podání daňového přiznání do května, ale pouze za podmínek, že plátce odevzdá přiznání elektronicky. Jak uvádí server Podnikatel.cz, změna představuje výhodu i pro ty, kteří nestihnou podat daňové přiznání v běžném termínu. Do května ho elektronicky podají bez sankce.

  Server Daňový-portál.cz doplňuje další změny, například se zvýší hranice pro vratitelný přeplatek na 200 Kč. Poplatník si také může zažádat o vyplacení přeplatku v hotovosti, a to maximálně do výše 1 000 Kč.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Vyzkoušejte si účetní program
  Money S3

  Zdarma a se všemi funkcemi

  Propojte své účetnictví s podnikáním
  Přidejte se k 20 000 uživatelům.
  Vyzkoušet zdarma
  Zavřít reklamu
  Propojte své účetnictví s podnikáním
  Přidejte se k 20 000 uživatelům.