Podnikání / Zpravodajství/[Duben 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

[Duben 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

[Duben 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Seyfor, a. s.
04. 05. 2017
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2
[Duben 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Doba hájení skončila – EET už jede na plné obrátky a finanční úřad přitvrzuje kontroly. Zatímco za prosinec, leden a únor Generální finanční ředitelství evidovalo jen 26 udělených pokut, na konci března už jich bylo 105. Podnikatelé přitom mají stále více možností, jak zákon o EET dodržet.

Bannery_kalendare_Money_FB_04

1. Pokuty za EET rostou…

Segmenty ubytování, stravování a pohostinství musí elektronicky evidovat své tržby už od prosince 2016, na začátku března se k nim přidal také segment maloobchody a velkoobchody. A právě ty nejspíš zamíchaly s celkovým počtem pokut.

Ještě na konci února finanční ředitelství zahájilo necelou tisícovku správních řízení, na konci března už to bylo 1 866 řízení. Zvýšila se také průměrná výše pokuty – z 4 758 korun na 6 244 korun. Informuje o tom server podnikatel.cz.

2. … možností, jak EET řešit, je však čím dál víc

Přesto všechno se obchodníkům, kteří evidují své tržby elektronicky, blýská na lepší časy. Jak informuje businessinfo.cz, malým prodejcům teď k EET stačí i „hloupý“ mobil bez připojení k internetu. Stačí využít službu SMS EET, v rámci které obchodník pošle do systému textovou zprávu s částkou, systém se spojí se serverem Ministerstva financí a obratem zašle SMS s kódem, který obchodník jen napíše na účtenku.

Obchodníkům přijde vhod i platební brána VIKIPID, která jim umožňuje nabízet platbu kartou, aniž by ji museli evidovat v rámci EET. „Analytici i právníci nám potvrdili, že způsob fungování našeho garančního systému, který jsme vyvíjeli a testovali 4 roky, nepodléhá EET. Pro jistotu jsme však na konci ledna požádali o posouzení i finanční úřad a ten naše závěry potvrdil,“ uvedl David Chuděj, předseda představenstva VIKIPID a.s.

3. Nezaměstnanost stále klesá

Naopak najít nové zaměstnance je pro firmy stále těžší. Jak informuje server Patria, v březnu nezaměstnanost v Česku klesla na 3,2 %. To je nejnižší březnová hodnota od roku 2008 a nejnižší hodnota z celé Evropské unie. Hospodářské noviny ale upozorňují na to, že zaměstnaných už moc nepřibývá.

Úřad práce nezaměstnanost měří podílem registrovaných nezaměstnaných na celkové populaci mezi věkem 15–64 let. Podle něj březnová míra nezaměstnanost klesla na 4,8 %. I v tomto výpočtu se tak Česko pomalu blíží historickému minimu (3,8 %).

4. Soutěž WebTop100 již přijímá přihlášky

Podnikatelé všech velikostí a ze všech oborů se od konce dubna mohou přihlásit na soutěž WebTop100. Ta jim umožní porovnat svou webovou prezentaci s konkurencí v oboru a získat na web zpětnou vazbu od předních českých odborníků.

Letos se soutěží ve 12 kategoriích, mimo jiné o nejlepší firemní web, mobilní řešení, firemní stránku na sociálních sítích nebo e-mailingovou kampaň. Všechny potřebné informace jsou uvedené na stránkách soutěže, přihlášky obchodníci mohou posílat do 30. června 2017.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50%
platí pouze
do 2.8.2024
Money S3 -50%
Zavřít reklamu
Money S3 v akci se slevou 50%
Akce platí pouze do 31.7.2023.