Od tvůrců úspěšného účetního programu

Podnikání / EET/S námi EET zvládnete. Čtěte, koho se od jara 2020 týká a jak vám pomůžeme

S námi EET zvládnete. Čtěte, koho se od jara 2020 týká a jak vám pomůžeme

S námi EET zvládnete. Čtěte, koho se od jara 2020 týká a jak vám pomůžeme
S námi EET zvládnete. Čtěte, koho se od jara 2020 týká a jak vám pomůžeme

3. a 4. vlna EET odstartuje v roce 2020. Přečtěte si, kdo musí letos začít evidovat, které platby do elektronické evidence nespadají a jak konkrétně při zavádění EET postupovat. Kvůli současné pandemii koronaviru stát odložil start 3. a 4. vlny EET. Více informací najdete v našem průběžně aktualizovaném článku.

Získat kontrolu nad přijímanými tržbami a zabránit krácení daní – to je cíl, s jakým se ministerstvo financí pustilo do projektu EET. První vlna odstartovala v prosinci 2016 a zapojili se do ní restauratéři a hoteliéři, od jara 2017 evidují obchodníci. Teď přichází na řadu podnikatelé ze 3. a 4. vlny, kam patří:

 • svobodná povolání,
 • řemeslníci,
 • výrobci,
 • podnikatelé z oblasti zemědělství, lesnictví, průmyslu či stavebnictví,
 • finančníci a pojišťováci,
 • podnikatelé z oblasti vzdělávání, sociální péče či kultury,
 • prodejci jídla s sebou
 • a další.

Podrobnější přehled naleznete v naší EET poradně, kde také najdete návod na vyhledávání v databázi RES, kde si ověříte pomocí IČ, do které fáze spadáte.

blank

Novinka: off-line neboli papírová EET

Nejmenší podnikatelé budou nově moci zvolit off-line EET, se kterou přišla novela zákona. Na finančním úřadu si vyzvednou bloček papírových účtenek, které budou předávat zákazníkům a jednou za čas pošlou souhrn o svých tržbách na finanční úřad.

Zatím se ale ukazuje, že off-line EET bude výhodná opravdu jen pro nejmenší podnikatele, takže například uživatelům Money ji nedoporučujeme.

EET v Money pro vás máme vyřešené. Podívejte se, jak ho s námi zvládnete

Pro uživatele Money S3 již máme připravený modul Evidence tržeb. Přes tento modul, který si můžete dokoupit do svého Money S3, okamžitě odesíláte údaje o tržbě na finanční správu, získáte účtenku s povinnými EET údaji, jako jsou kódy FIK a BKP, a zároveň se vám informace o prodeji promítnou do skladu a účetnictví.

Modul Evidence tržeb stojí jen 1 490 Kč bez DPH. Výhodou je, že i když za vaše EET řešení dáte tak málo, v daňovém přiznání si jako podnikající fyzické osoby uplatníte celou slevu na dani až do výše 5 000 Kč. Modul si objednáte přes Zákaznický portál nebo na telefonu 800 776 776.

Pokud používáte navíc fakturační službu iDoklad – buďte bez obav. EET s ním hravě zvládnete

Uživatelé iDokladu mají funkci Elektronická evidence tržeb ve své aplikaci automaticky. Týká se to vás, pokud máte tyto tarify:

 • Základní,
 • Oblíbený
 • nebo Prémiový.

Ideální řešení do terénu je pro uživatele iDokladu aplikace Profi Účtenka. Svůj iDoklad propojíte s Profi Účtenkou nainstalovanou v mobilu, tabletu nebo třeba na dotykové pokladně ProfiPAD Plus a evidujete v ní tržby. Stačí, když budete mít Oblíbený nebo Prémiový tarif iDokladu.
blank
Přečtěte si, jak propojit iDoklad s Profi Účtenkou >>

Že používáte Profi Účtenku, ocení také vaše účetní. Z Profi Účtenky totiž odešlete data do iDokladu a z něj do Money, ve kterém účetní pracuje. Nebo pro ni vytisknete přímo z Profi Účtenky například denní či měsíční uzávěrku, kterou můžete odeslat účetní také e-mailem.

EET vyřešíte také pomocí dalších pokladních zařízení, které vám představíme v některém z dalších článků.

blank

Buďte v obraze a mějte informace o všem, co se v EET děje

Čím blíž ke startu posledních vln EET, tím víc se objevuje článků a nepodložených informací. Proto pro vás naši kolegové denně sledují všechny novinky, komunikují s finanční správou a připravují aktuální a ověřené články na web EET poradny.

Úřady pravidla pro 3. vlnu EET neustále zpřesňují. Proto doporučujeme, abyste se přihlásili k odběru aktualit z EET poradny. Dvakrát měsíčně vám pošleme souhrn nových článků, takže máte jistotu, že o všem důležitém víte.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

blank Ano
blank Ne
blank

Sledujte podobné články na naší

Facebookové stránce

Komunita samostatných účetních

Přidejte se zdarma

Přidejte se
do největší komunity samostatných účetních

blankVýhody
blank