Podnikání / EET/S námi EET zvládnete. Čtěte, koho se od jara 2020 týká a jak vám pomůžeme
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma

S námi EET zvládnete. Čtěte, koho se od jara 2020 týká a jak vám pomůžeme

S námi EET zvládnete. Čtěte, koho se od jara 2020 týká a jak vám pomůžeme
Seyfor, a. s.
25. 11. 2019
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2
S námi EET zvládnete. Čtěte, koho se od jara 2020 týká a jak vám pomůžeme

3. a 4. vlna EET odstartuje v roce 2020. Přečtěte si, kdo musí letos začít evidovat, které platby do elektronické evidence nespadají a jak konkrétně při zavádění EET postupovat.

Kvůli současné pandemii koronaviru stát odložil start 3. a 4. vlny EET. Více informací najdete v našem průběžně aktualizovaném článku.

Získat kontrolu nad přijímanými tržbami a zabránit krácení daní – to je cíl, s jakým se ministerstvo financí pustilo do projektu EET. První vlna odstartovala v prosinci 2016 a zapojili se do ní restauratéři a hoteliéři, od jara 2017 evidují obchodníci. Teď přichází na řadu podnikatelé ze 3. a 4. vlny, kam patří:

 • svobodná povolání,
 • řemeslníci,
 • výrobci,
 • podnikatelé z oblasti zemědělství, lesnictví, průmyslu či stavebnictví,
 • finančníci a pojišťováci,
 • podnikatelé z oblasti vzdělávání, sociální péče či kultury,
 • prodejci jídla s sebou
 • a další.

Podrobnější přehled naleznete v naší EET poradně, kde také najdete návod na vyhledávání v databázi RES, kde si ověříte pomocí IČ, do které fáze spadáte.

Novinka: off-line neboli papírová EET

Nejmenší podnikatelé budou nově moci zvolit off-line EET, se kterou přišla novela zákona. Na finančním úřadu si vyzvednou bloček papírových účtenek, které budou předávat zákazníkům a jednou za čas pošlou souhrn o svých tržbách na finanční úřad.

Zatím se ale ukazuje, že off-line EET bude výhodná opravdu jen pro nejmenší podnikatele, takže například uživatelům Money ji nedoporučujeme.

EET v Money pro vás máme vyřešené. Podívejte se, jak ho s námi zvládnete

Pro uživatele Money S3 již máme připravený modul Evidence tržeb. Přes tento modul, který si můžete dokoupit do svého Money S3, okamžitě odesíláte údaje o tržbě na finanční správu, získáte účtenku s povinnými EET údaji, jako jsou kódy FIK a BKP, a zároveň se vám informace o prodeji promítnou do skladu a účetnictví.

Modul Evidence tržeb stojí jen 1 490 Kč bez DPH. Výhodou je, že i když za vaše EET řešení dáte tak málo, v daňovém přiznání si jako podnikající fyzické osoby uplatníte celou slevu na dani až do výše 5 000 Kč. Modul si objednáte přes Zákaznický portál nebo na telefonu 549 522 511.

Pokud používáte navíc fakturační službu iDoklad – buďte bez obav. EET s ním hravě zvládnete

Uživatelé iDokladu mají funkci Elektronická evidence tržeb ve své aplikaci automaticky. Týká se to vás, pokud máte tyto tarify:

 • Základní,
 • Oblíbený
 • nebo Prémiový.

Ideální řešení do terénu je pro uživatele iDokladu aplikace Profi Účtenka. Svůj iDoklad propojíte s Profi Účtenkou nainstalovanou v mobilu, tabletu nebo třeba na dotykové pokladně ProfiPAD Plus a evidujete v ní tržby. Stačí, když budete mít Oblíbený nebo Prémiový tarif iDokladu.

Přečtěte si, jak propojit iDoklad s Profi Účtenkou >>

Že používáte Profi Účtenku, ocení také vaše účetní. Z Profi Účtenky totiž odešlete data do iDokladu a z něj do Money, ve kterém účetní pracuje. Nebo pro ni vytisknete přímo z Profi Účtenky například denní či měsíční uzávěrku, kterou můžete odeslat účetní také e-mailem.

EET vyřešíte také pomocí dalších pokladních zařízení, které vám představíme v některém z dalších článků.

Buďte v obraze a mějte informace o všem, co se v EET děje

Čím blíž ke startu posledních vln EET, tím víc se objevuje článků a nepodložených informací. Proto pro vás naši kolegové denně sledují všechny novinky, komunikují s finanční správou a připravují aktuální a ověřené články na web EET poradny.

Úřady pravidla pro 3. vlnu EET neustále zpřesňují. Proto doporučujeme, abyste se přihlásili k odběru aktualit z EET poradny. Dvakrát měsíčně vám pošleme souhrn nových článků, takže máte jistotu, že o všem důležitém víte.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma
Zavřít reklamu
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.