Podnikání / Zpravodajství/[Říjen 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

[Říjen 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

[Říjen 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Seyfor, a. s.
05. 11. 2017
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2
[Říjen 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Volby prý pro podnikatele dopadly dobře. Za předpokladu, že se Andreji Babišovi podaří sestavit vládu. I naproti tomu však za prvních 8 měsíců roku 2017 zaniklo nejvíc firem v historii. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

Bannery_kalendare_Money_FB_10

1.  Volby dopadly dobře. Podle agentury Moody´s

Pro podnikatele je vítězství ANO (za předpokladu, že sestaví vládu) ve volbách dobrou zprávou. Alespoň to tvrdí ratingová agentura Moody´s. Jak informuje portál ihned.cz, analytici očekávají, že přijde boj s daňovými úniky, zefektivnění činnosti státní správy či zlepšení výběru daní.

Podnikatelé se pak podle Moody´s mohou těšit na snížení byrokracie a celkovou větší vstřícnost k podnikatelskému sektoru. Agentura také počítá s proevropským postojem budoucí vlády, což by mělo přivést do rozpočtu další peníze z evropských fondů.

2.  V srpnu zaniklo nejvíce firem v historii Česka

Do srpna letošního roku sice vzniklo v ČR 22 000 nových obchodních společností, ale 7 600 jich zase zaniklo. V srpnu pak zaniklo nejvíc firem v historii samostatné České republiky. Statistiky z ČTK tlumočil server ihned.cz.

„V posledních letech sledujeme zvyšující se zájem o podnikání v sektorech vyžadujících vysokou míru vzdělání a odborných znalostí. V poslední době jde o velmi dynamicky se rozvíjející sektor české ekonomiky,“ upozornila analytička Kameníčková ze společnosti CRIF.

3.  Změny v zaměstnávání lidí z úřadu práce

Pokud jste hledali zaměstnance na úřadě práce a dávali jim příležitost formou dohody o provedení práce, nově musíte s takovými lidmi uzavřít dohodu o pracovní činnosti. Jak informuje server Podnikatel.cz, pokud mzda přesahuje 2 500 Kč měsíčně, musíte za takového zaměstnance odvádět i zdravotní pojištění.

Na základě novely zákona o zaměstnanosti jsou tyto změny účinné od 1. října 2017. Zaměstnanci, kteří si smlouvu nepřevedli na dohodu o pracovní činnosti, mohou přijít o nárok na státní podporu v nezaměstnanosti.

4.  Skoro 16 milionů. Pokuty za chyby v EET stále rostou.

Za špatné elektronické evidování tržeb už finanční a celní správa ČR udělily pokuty v celkové výši 15  928 800 Kč. Podle informací finanční správy, které zveřejnil server Podnikatel.cz, dosud úředníci udělili nejvyšší jednotlivou pokutu ve výši 150 000 Kč a také dočasně zavřeli 8 provozoven.

Nejste jistí, že by váš podnik před kontrolory obstál? Otestujte si, jak se vyznáte v situacích, do kterých se můžete běžně dostat.

5.   Na pracovním trhu chybí až 200 000 lidí

Jak píše server businessinfo.cz, nedostatek pracovních sil v Česku přetrvává a firmy se přetahují o žádané profese. Nejčastěji chybí personál nemocnic, dělnické profese, kuchaři nebo operátoři výroby. Málo je však také třeba IT specialistů.

Přetahovaná o pracovní síly vede k čím dál tím vyšší fluktuaci. Za posledních 6 měsíců změnilo zaměstnání 17 % lidí. Podle Asociace malých a středních podniků se víc než pětina firem v Česku potýká s nedostatkem kvalifikovaných odborníků.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50%
platí pouze
do 2.8.2024
Money S3 -50%
Zavřít reklamu
Money S3 v akci se slevou 50%
Akce platí pouze do 31.7.2023.