Podnikání / Zpravodajství/[Srpen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma

[Srpen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

[Srpen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Seyfor, a. s.
09. 09. 2018
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2
[Srpen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Blíží se změna certifikátu v systému EET, počet bezkontaktních karet stále roste a platby převodem budou ještě rychlejší. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

srpen

1. Finanční správa mění certifikát v EET

V pondělí 10. září dojde ke změně certifikátu, který zabezpečuje spojení mezi pokladnami a příjmovou stranou EET. Informuje o tom server Podnikatel.cz.

Finanční správa doporučuje, aby se podnikatelé ujistili u svých dodavatelů pokladen nebo softwaru, že je jejich zařízení na výměnu SSL certifikátu připravené. Může totiž nastat situace, že zařízení vyhodnotí novou certifikační autoritu DigiCert jako nedůvyěryhodnou a neumožní spojení.

2. Bezkontaktních karet je v Česku již přes 90 %

Podle nového průzkumu Mastercard je v Česku o milion platebních karet víc než obyvatel, přičemž 90 % z nich je bezkontaktních. Jak uvádí server Měšec.cz, Česko v tomto ohledu patří k evropské špičce, neboť průměrné zastoupení bezkontaktních karet v EU je 63 %.

Velký rozmach zažívají také mobilní platby. Pětina Čechů má zájem o platbu chytrými telefony, klíčenkami, náramky nebo hodinkami. Cnews.cz hovoří například o systému Google Pay, se kterým stačí zařízení přiložit k bezkontaktnímu terminálu.

3. Další banky zrychlují platby převodem

Dopoledne peníze odešlete, odpoledne jsou na účtu. Tuto službu dnes poskytuje většina tuzemských bank, a to bez nutnosti připlácení nad rámec běžné transakce. Jak uvádí server Aktuálně.cz, za poslední měsíc se přidala Sberbank a Komerční banka.

Na podzim navíc banky začnou testovat nový systém okamžitých plateb. Podle serveru Měšec.cz bude uveden do ostrého provozu nejdřív v polovině příštího roku. Banky zatím nemají jasno, za jakých podmínek budou tuto službu nabízet.

4. V Česku letos přibylo nejvíc podnikatelů za poslední tři roky

Za první letošní pololetí začalo v Česku podnikat 31 187 fyzických osob, což je o 43 % víc než loni. Uvádí to server Aktuálně.cz.

Podle statistik serveru Finance.cz stoupl celkový počet podnikatelů v letošním roce o 17 000, díky čemuž je v Česku již přes milion podnikatelů. Čeští živnostníci, kteří zaměstnávají pod 10 zaměstnanců, tvoří 95 % trhu, což je evropský unikát.

5. Přes Portál občana můžete nyní podat daňové přiznání

Od 1. září 2018 je finanční správa součástí elektronického Portálu občana. Podle serveru Měšec.cz mohou uživatelé po přihlášení pomocí eObčanky používat on-line formuláře finanční správy, například k podání daňového přiznání. Díky bezpečnému ověření totožnosti se řada údajů vyplní automaticky, což přiznání zjednoduší.

Jak uvádí Živě.cz, v průběhu září dojde k propojení Portálu občana s dalšími službami, jako je katastr nemovitostí nebo registr řidičů.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma
Zavřít reklamu
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.