Podnikání / Zpravodajství/[Únor 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma

[Únor 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

[Únor 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Seyfor, a. s.
01. 03. 2017
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2
[Únor 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Zatímco na podání daňového přiznání se čeští podnikatelé teprve chystají, ostrý start druhé vlny EET už mají za sebou. Dobrou zprávou jistě není vzrůstající počet bankrotů, ale vyřazení ČR ze seznamu vyspělých zemí paradoxně dobrou zprávou může být.

[Únor 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

1.  V březnu odstartovala druhá vlna EET

Spuštění druhé vlny elektronické evidence tržeb vzbuzuje řadu otázek, odpovědi si můžete přečíst v článku na serveru iHNED.cz. Dozvíte se třeba, že nezáleží na tom, jestli jste nebo nejste plátci DPH, platby bankovním převodem nemusíte evidovat, a že účtenková loterie se teprve chystá.

Právě z důvodu, že se nemusí evidovat platby převodem ale kartou ano, zrušilo mnoho malých obchodníků platby kartou. Více si přečtěte na serveru Businessinfo.cz.

2.  V lednu rostl počet bankrotů nejvíc od loňského června

V prvním měsíci roku 2017 vyhlásilo bankrot 84 obchodních společností, což je o 27 víc než v prosinci, a celkem 594 OSVČ – o 62 víc než v prosinci. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF – Czech Credit Bureau. Informaci přinesl server iHNED.cz.

Nejvíce bankrotují firmy v obchodu (20) a ve stavebnictví (17), nejvyšší počet bankrotů obchodních společností byl vyhlášen v Praze. Naopak v Olomouckém, Karlovarském a Zlínském kraji nebyl ani jeden. Zajímavostí je, že se naopak snížil počet návrhů na bankrot. Kompletní zprávu si projděte na serveru informaceofirmach.cz.

3. Letos bude daňové přiznání jednodušší

Ale bohužel pouze pro ty, kteří nemají příjmy z podnikání. Zaměstnanci budou letos podávat přiznání jen o dvou stranách. Jinak se jedná o spíše mírné změny – zvýšení slevy na děti, zvýšení tzv. školkovného nebo možnost odečíst si z daní výdaje spojené s provozem EET. Všechny změny si přečtěte v článku na serveru iHNED.cz

Na webu Podnikatel.cz zjistíte, jakých daňových slev využít, abyste platili co nejméně.

4.  Česko už podle Američanů není vyspělou zemí

Americká investiční banka JPMorgan Chase vyřadí Českou republiku ze seznamu vyspělých zemí. Náš hrubý národní produkt na hlavu se totiž už třetím rokem po sobě pohybuje pod hranicí pro rozvinuté trhy. Dobrou zprávou je, že tento krok pravděpodobně zvýší zájem o české státní dluhopisy, jinak by neměl mít větší vliv. Informaci přinesla ČTK a více si můžete přečíst třeba na iDNES.cz.

Státních dluhopisů se ale nebude týkat návrh Andreje Babiše na zdanění dluhopisů nakoupených majiteli firem. Více si přečtěte na stránkách Euro.cz.

5.  Podnikatelem roku je spolumajitel firmy na hrnce

Spoluzakladatele zlínské firmy Tescoma zvolila porota vítězem soutěže EY Podnikatel roku na konci února. Petr Chmela se tak zároveň kvalifikoval do celosvětového finále. V Monte Carlu bude reprezentovat Českou republiku v červnu 2017. Více si přečtěte na stránkách Ceskatelevize.cz.

Vynalézavost majitelů Tescomy potvrzuje i příběh, kdy jim podnikání zkomplikoval příchod obchodního řetězce s podobným jménem – Tesco. Místo soudních sporů Češi s britským řetězcem spojili síly a dostali do něj své výrobky.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma
Zavřít reklamu
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.