Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 19.300
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změny a novinky Money S3 verze 19.300

Změny a novinky Money S3 verze 19.300
Seyfor, a. s.
25. 03. 2019
Doba čtení4 minuty čtení
Líbilo se2
Změny a novinky Money S3 verze 19.300

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 19.202 a verzí 19.300

Money

Možnosti a nastavení

 • V Uživatelské konfiguraci / Fakturace je nově možnost nastavení Typu faktury před vystavením rozdělena pro normální faktury, zálohové faktury a daňové doklady k přijaté platbě.
 • V Seznamu uživatelů je nová kontrola, která požaduje, aby alespoň jeden uživatel měl nastavenu volbu Přihlašovat se heslem Money S3.

Správa dat

 • Nově se při aktualizaci programu zobrazuje volba na provedení zálohy všech agend. Pokud před převodem nebude provedena záloha dat, tak nebude možné obnovit data do původního stavu.
 • Od 19.300 neumožňujeme takzvaný „downgrade“ programu, tedy návrat na nižší verzi Money S3. Tento způsob je v současné době nebezpečnější než kdykoliv dříve, a to z toho důvodu, že s každou novou verzí dochází k vnitřní modernizaci programu a některá data se nevratně převádí do nového formátu, který starší verze nepodporují.
 • Funkce Vytvoření záložní kopie nyní obsahuje dvě varianty: Vytvoření záložní kopie všech agend (na základě zákaznické odezvy je nyní doporučenou volbou) a Vytvoření záložní kopie pouze aktuální agendy. Na kartu Vytvoření záložní kopie všech agend a Naplánování opakovaných akcí přibyla možnost zálohovat společná data a tiskové formuláře.

Účetnictví

Pokladna a banka

 • Do Hromadných operací / Hromadné přečíslování dokladů na seznamu Bankovních dokladů byla přidána nová možnost přečíslovat i čísla bankovních výpisů.

Ostatní doklady

 • Datum Uplatnění DPH se již nepřepisuje automaticky podle data Plnění DPH na Výdajových pokladních a bankovních dokladech, Závazcích a Interních dokladech.

DPH

 • Při tvorbě Přiznání k DPH, Kontrolního hlášení DPH a Souhrnného hlášení se do pole Datum vyhotovení nově doplňuje systémové datum. Dříve se toto pole plnilo pracovním datem z Money.

Nastavení

 • V Účtové osnově je nově umožněno smazat duplicitní účty bez nutnosti složitě přepisovat čísla účtů a přeúčtovávat doklady. V návaznosti na tuto úpravu byla ve Verifikacích na záložce Účetnictví, zavedena nová kontrola na duplicitní účty.

Obchod

Prodej/Nákup

 • V seznamu Faktur vystavených je nová funkce na vizualizaci odeslané faktury ve formátu PDF e-mailem pomocí Poštovního klienta S3. Tlačítkem Vazby se zobrazí podokno s mapou dokladů, kde se nově zobrazuje informace o stavu odeslání e-mailu, datum a čas. Kliknutím na tuto vazbu se otevře poštovní zpráva. Současně v seznamu Faktur vystavených můžete filtrovat doklady, kterým byla faktura e-mailem odeslána či nikoliv. Nově se také v seznamu zobrazuje sloupec Odesláno se stavem Ano (odesláno) a Ne (neodesláno).

Adresář

 • Na Kartě adresáře je nová záložka E-mail, kde jsou nová pole pro uvedení e-mailové adresy Komu, Kopie a Skrytá. Pokud je vyplněna e-mailová adresa na daném řádku, tak se popis pole změní na odkaz a kliknutím na něj se otevře nová zpráva v nastaveném poštovním klientovi z Uživatelské

Sklad

Správa skladu

 • Výsledky funkce Přepočet pořizovacích cen se nyní zapisují do seznamu Historie akcí s programem. Do historie se zapisuje výsledek funkcí Vykrýt dodávky a Přepočet pořizovacích cen, a to ve variantách pro všechny zásoby, pouze pro vybrané zásoby, nebo pro konkrétní zásobu.

Servis

Servis

 • Na doklady Servisy a Opravy je nově přidána funkce na tvorbu Uživatelských polí.

Režie

Mzdy

 • Na seznamu Zaměstnanců byla do jednoduchého filtru doplněna volba Dle mzdy. Tato volba filtruje zaměstnance, kteří budou mít alespoň jednu mzdu ve zvoleném období. Pokud budete chtít filtrovat zaměstnance podle vytvořené mzdy za vybrané období, vypněte na seznamu Zaměstnanců rychlý filtr Jen ve stavu, aby do zvoleného filtru vstupovali i již neaktivní zaměstnanci.

Ostatní

 • Přechodem na verzi 19.300 dochází k převodu všech tabulek spadajících pod Forms a Brows do databází SQLite, které se zálohují společně s agendou a společnými daty. Tímto převodem se tedy automaticky nově zálohují i veškerá nastavení uživatelského prostředí programu.
 • Standardní exporty do XML, které se týkají seznamů dokladů ale i tiskových výstupů, byly upraveny tak, že pokud mají transformační šablonu, a ta má pro výstup nastaveno kódování „Windows-1250“, tak je toto kódování akceptováno a výsledné XML je v tomto kódování. V ostatních případech zůstává kódování UTF-8. BOM k UTF-8 patří, takže pokud má výstupné XML kódování UTF-8, tak má i BOM. Pokud Windows-1250, tak BOM nemá. BOM není pro UTF-8 povinný, ale některé programy na základě existence BOM detekují, že se jedné o kódování UTF-8.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení