Podnikání / Zpravodajství/[Červenec 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma

[Červenec 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Seyfor, a. s.
30. 08. 2017
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2

Přestupky firem mohou nyní soudy zveřejnit třeba v televizi, minimální mzda se možná zvýší nejvíc od roku 1991 a první velký dodavatel pokladních systémů pro EET doplatil na konkurenční boj. Čtěte novinky mezi malými a středními firmami. Máme i jednu radu pro podnikatele, kteří platí DPH v zemích EU.

1. Přestupky firem budou nově na úřední desce

Jak informoval server Podnikatel.cz – v červenci vstoupil v účinnost nový přestupkový zákon, který zavádí přestupky pro podnikající fyzické osoby a právnické osoby.

Přestupky firem a podnikatelů mohou být navíc zveřejněny – například na úřední desce správního orgánu, ale také v televizi či v rozhlase. Prostudujte si celý zákon, který dále například zvyšuje maximální výši pokuty uložené příkazem a zavádí promlčecí lhůtu.

2. Podle návrhu se minimální mzda zvýší nejvíc od roku 1991

Jak píše web idnes.cz – v roce 2018 by měla vzrůst minimální mzda o 1 200 Kč na 12 200 Kč. V programovém prohlášení se totiž vláda zavázala, že minimální mzda dosáhne na 40 % té průměrné. V roce 2018, pokud návrh projde, bude podíl činit 40,5 % a dostojí tak svému slibu.

Asociace malých a středních podniků však se zvyšováním minimální mzdy zásadně nesouhlasí. Mzda se má podle návrhu Ministerstva práce a sociálních věcí zvýšit nejvíc od roku 1991.

3. První velký dodavatel pokladních systémů pro EET je v insolvenci

Dodavatel pokladních systémů E.E.T. One podle serveru ihned.cz poslal ke dnu nedostatek klientů a předimenzované zásoby zboží. Firmě se nepovedlo navázat na úspěchy jednoho z jejich podílníků z Chorvatska, kterému se při zavádění tamní elektronické evidence v roce 2013 dařilo o poznání lépe. V ČR E.E.T. One získala jen něco okolo 1 000 klientů

Na trhu s EET pokladnami zuří silný konkurenční boj, na který už dříve doplatily menší firmy. E.E.T. One je však zatím největší. Na stránkách Podnikatel.cz najdete například výpis z insolvenčního rejstříku společnosti, podle kterého dluží firma jen za PR služby necelé 2 miliony Kč.

4.   Snižte si náklady na byznys v cizině

Server businessinfo.cz připomíná podnikatelům, že do 30. září mohou podat žádost o vratku DPH zaplacenou v zahraničí. Žádost lze podat přes portál finanční správy, nutná je ale registrace, která může trvat až 15 dní. Nárok na vrácení daně má každá firma, která není v příslušné zemi k dani z přidané hodnoty zaregistrovaná, nemá tam sídlo a nepodniká tam.

Kromě zemí Evropské unie vrací českým firmám DPH například i Norsko nebo Kanada.

5. Hranice 100 miliard v e-shopech je na spadnutí

Češi opět rekordně nakupovali v e-shopech. Za prvních 6 měsíců roku 2017 už podle serveru ihned.cz stihli utratit více než 50 miliard korun. Zdá se, že by tak nic nemělo bránit překonání rekordní hranice 100 miliard.

Kromě ekonomické stability a vyšší důvěry lidí v e-shopy stojí za zvýšením tržeb i fakt, že lidé začali na internetu nakupovat ve větším množství i věci denní spotřeby a potraviny.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma
Zavřít reklamu
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.