Podnikání / Zpravodajství/[Červenec 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma

[Červenec 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

[Červenec 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
Seyfor, a. s.
02. 08. 2018
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2
[Červenec 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Zájem o Účtenkovku je stále nižší, čím dál víc Čechů na e-shopech platí kartou a hodnota českých bankovek a mincí překonala hranici 600 miliard Kč. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

cervenec

1. Zájem o Účtenkovku klesá i přes QR kódy

Obchodníci mají od poloviny června možnost doplnit své účtenky QR kódem, který jejich zákazníkům usnadní registraci do loterie. Jak uvádí server Podnikatel.cz, obchodníci si mohou na finančním úřadě zdarma vyzvednout samolepku doplněnou o informaci, že v této prodejně zákazník dostane účtenku s QR kódem.

Server Aktuálně.cz však dodává, že ani tento krok nenavýšil zájem o Účtenkovku. Do červnového kola přihlásilo své účtenky 379 450 lidí, což je zatím nejméně od října 2017, kdy Účtenkovka začala.

2. Stále více Čechů platí na e-shopech kartou

Podle serveru Aktuálně.cz používá letos 22 % Čechů při nákupu na e-shopu platební kartu. Oproti loňskému roku je to navýšení o 4 procentní body. Kartou zákazníci nejčastěji platí on-line zboží s nižší hodnotou, které nakupují pravidelně.

Portál Globe24.cz doplňuje, že ve způsobech platby na e-shopech u nás stále vede dobírka, kterou využívá 34 % lidí. Druhé místo si drží osobní platba při převzetí, kterou využívá zhruba 30 % zákazníků.

3. Peníze v oběhu překonaly hranici 600 miliard korun

Poprvé v historii překonala hodnota českých bankovek a mincí v oběhu hranici 600 miliard korun. Podle serveru Investujeme.cz narostlo oběživo o 100 miliard za posledních 32 měsíců, zejména díky nízkému úročení vkladů.

Server Aktuálně.cz dodává, že tuzemské mince by naplnily 495 vagónů po 20 tunách. Bankovek je aktuálně 2,3 miliardy kusů s největším podílem tisícikorun.

4. Finanční úřad uložil rekordní pokutu kvůli EET

Pokutu 270 000 Kč uložila finanční správa pražskému restauratérovi, který dlouhodobě a ve velkém rozsahu porušoval zákon o evidenci tržeb. Podle serveru Podnikatel.cz u něj úředníci odhalili 4 000 falešných účtenek.

Server Echo24.cz doplňuje, že za více než rok a půl od zavedení EET proběhlo přes 126 tisíc kontrol. Pochybení nalezla finanční správa u zhruba 30 tisíc. Celková výše udělených pokut je téměř 70 milionů korun.

5. Slovensko zavede od příštího roku EET

Jak uvádí server ČT24, slovenská vláda plánuje od dubna 2019 zavést elektronickou evidenci tržeb. Inspirovala se Českou republikou a Chorvatskem, ale připravuje vlastní technické řešení.

V současnosti na Slovensku funguje systém, při kterém se data o hotovostních tržbách ukládají do paměti pokladen. Podle serveru Byznysnoviny.cz však slovenská vláda věří, že zavedením EET zamezí manipulaci s uloženými údaji.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma
Zavřít reklamu
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.