Od tvůrců úspěšného účetního programu

Podnikání / Zpravodajství/[Říjen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

[Říjen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

[Říjen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
[Říjen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Počet výdejen e-shopů se blíží k 10 tisícům, Česko vůči západu zaostává v konkurenceschopnosti a 4 e-shopy musí zaplatit pokutu za odběr starého elektra. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

srpen

1. Počet výdejních míst v ČR dosahuje na 10 tisíc

Počet výdejních míst na zboží zakoupené v e-shopech letos přesáhne 9 600. E-shopy budují stále více kamenných poboček a dopravci rovněž otevírají nové výdejny. Server iHned.cz tato data nasbíral ze srovnávače Heureka.

Jak uvádí web Lupa.cz, podíl české e-commerce na trhu stále roste – letos překoná 11 % podílu. 90 % Čechů nakupuje on-line alespoň jednou ročně a 53 % jednou měsíčně. Počet e-shopů v Česku loni přesáhl 40 tisíc.

2. Česko v konkurenceschopnosti stále zaostává

Z letošní Zprávy o mezinárodní konkurenceschopnosti Světového ekonomického fóra vyplývá, že Česká republika stále zaostává nad západními zeměmi. Uvádí to portál Businessinfo.cz.

Oproti západu má Česko horší infrastrukturu, instituce i kvalifikaci a umístilo se na 29. místě ze 140 hodnocených států. Jak píše server iHned.cz, na špici se drží Spojené státy, Singapur a Německo.

3. E-shopy dostaly pokutu za odběr starého elektra

Česká inspekce životního prostředí udělila pokuty v celkové výši 50 000 Kč čtyřem e-shopům. Ty nezákonně vybíraly poplatky za odběr starého elektrospotřebiče při koupi nového.

Jak píše server Aktuálně.cz, podle zákona o odpadech musí prodejce od zákazníka, který si u něj koupil nový spotřebič, převzít ten starý bezplatně. To platí i v případě, že zboží doručuje najatými dopravci.

4. Finanční úřad si vyžádal údaje o novomanželích

Finanční úřad pro Olomoucký kraj si letos v září vyžádal z matričních úřadů informace o svatbách a na jejich základě rozeslal některým párům výzvy k poskytnutí údajů o svatební hostině. Jak ale uvádí server Aktuálně.cz, výzvy přišly také novomanželům, kteří měli svatební hostinu doma.

Kvůli této kauze a několika dalším do konce roku skončí šéf finanční správy Martin Janeček. Uvedl to server Podnikatel.cz.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

blank Ano
blank Ne
blank

Sledujte podobné články na naší

Facebookové stránce

Komunita samostatných účetních

Přidejte se zdarma

Přidejte se
do největší komunity samostatných účetních

blankVýhody
blank