[Říjen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Solitea Česká republika | 29. 10. 2018

Počet výdejen e-shopů se blíží k 10 tisícům, Česko vůči západu zaostává v konkurenceschopnosti a 4 e-shopy musí zaplatit pokutu za odběr starého elektra. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

srpen

1. Počet výdejních míst v ČR dosahuje na 10 tisíc

Počet výdejních míst na zboží zakoupené v e-shopech letos přesáhne 9 600. E-shopy budují stále více kamenných poboček a dopravci rovněž otevírají nové výdejny. Server iHned.cz tato data nasbíral ze srovnávače Heureka.

Jak uvádí web Lupa.cz, podíl české e-commerce na trhu stále roste – letos překoná 11 % podílu. 90 % Čechů nakupuje on-line alespoň jednou ročně a 53 % jednou měsíčně. Počet e-shopů v Česku loni přesáhl 40 tisíc.

2. Česko v konkurenceschopnosti stále zaostává

Z letošní Zprávy o mezinárodní konkurenceschopnosti Světového ekonomického fóra vyplývá, že Česká republika stále zaostává nad západními zeměmi. Uvádí to portál Businessinfo.cz.

Oproti západu má Česko horší infrastrukturu, instituce i kvalifikaci a umístilo se na 29. místě ze 140 hodnocených států. Jak píše server iHned.cz, na špici se drží Spojené státy, Singapur a Německo.

3. E-shopy dostaly pokutu za odběr starého elektra

Česká inspekce životního prostředí udělila pokuty v celkové výši 50 000 Kč čtyřem e-shopům. Ty nezákonně vybíraly poplatky za odběr starého elektrospotřebiče při koupi nového.

Jak píše server Aktuálně.cz, podle zákona o odpadech musí prodejce od zákazníka, který si u něj koupil nový spotřebič, převzít ten starý bezplatně. To platí i v případě, že zboží doručuje najatými dopravci.

4. Finanční úřad si vyžádal údaje o novomanželích

Finanční úřad pro Olomoucký kraj si letos v září vyžádal z matričních úřadů informace o svatbách a na jejich základě rozeslal některým párům výzvy k poskytnutí údajů o svatební hostině. Jak ale uvádí server Aktuálně.cz, výzvy přišly také novomanželům, kteří měli svatební hostinu doma.

Kvůli této kauze a několika dalším do konce roku skončí šéf finanční správy Martin Janeček. Uvedl to server Podnikatel.cz.

Štítky článku

Měsíční přehledy

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

02. 03. 2020
Podání vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za zdaňovací období 2019
02. 03. 2020
Odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za leden 2020
11. 03. 2020
Splatnost daně za leden 2020 (mimo spotřební daň z lihu)
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img