Aktuální informace k současné situaci – naše služby  |změny pro podnikatele

[Říjen 2018] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Solitea Česká republika | 29. 10. 2018

Počet výdejen e-shopů se blíží k 10 tisícům, Česko vůči západu zaostává v konkurenceschopnosti a 4 e-shopy musí zaplatit pokutu za odběr starého elektra. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

srpen

1. Počet výdejních míst v ČR dosahuje na 10 tisíc

Počet výdejních míst na zboží zakoupené v e-shopech letos přesáhne 9 600. E-shopy budují stále více kamenných poboček a dopravci rovněž otevírají nové výdejny. Server iHned.cz tato data nasbíral ze srovnávače Heureka.

Jak uvádí web Lupa.cz, podíl české e-commerce na trhu stále roste – letos překoná 11 % podílu. 90 % Čechů nakupuje on-line alespoň jednou ročně a 53 % jednou měsíčně. Počet e-shopů v Česku loni přesáhl 40 tisíc.

2. Česko v konkurenceschopnosti stále zaostává

Z letošní Zprávy o mezinárodní konkurenceschopnosti Světového ekonomického fóra vyplývá, že Česká republika stále zaostává nad západními zeměmi. Uvádí to portál Businessinfo.cz.

Oproti západu má Česko horší infrastrukturu, instituce i kvalifikaci a umístilo se na 29. místě ze 140 hodnocených států. Jak píše server iHned.cz, na špici se drží Spojené státy, Singapur a Německo.

3. E-shopy dostaly pokutu za odběr starého elektra

Česká inspekce životního prostředí udělila pokuty v celkové výši 50 000 Kč čtyřem e-shopům. Ty nezákonně vybíraly poplatky za odběr starého elektrospotřebiče při koupi nového.

Jak píše server Aktuálně.cz, podle zákona o odpadech musí prodejce od zákazníka, který si u něj koupil nový spotřebič, převzít ten starý bezplatně. To platí i v případě, že zboží doručuje najatými dopravci.

4. Finanční úřad si vyžádal údaje o novomanželích

Finanční úřad pro Olomoucký kraj si letos v září vyžádal z matričních úřadů informace o svatbách a na jejich základě rozeslal některým párům výzvy k poskytnutí údajů o svatební hostině. Jak ale uvádí server Aktuálně.cz, výzvy přišly také novomanželům, kteří měli svatební hostinu doma.

Kvůli této kauze a několika dalším do konce roku skončí šéf finanční správy Martin Janeček. Uvedl to server Podnikatel.cz.

Štítky článku

Měsíční přehledy

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

09. 04. 2020
Splatnost daně za únor 2020 (mimo spotřební daň z lihu)
15. 04. 2020
Záloha na daň za 1. čtvrtletí 2020
20. 04. 2020
Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img

Informace k současné situaci

V souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 jsme přijali potřebná interní opatření k eliminaci možné nákazy, a tak většina našich zaměstnanců v současnosti pracuje z domu.

Chceme vás však ujistit, že naše služby držíme na stejné úrovni, na jakou jste zvyklí. To se nezmění ani v případě, že by opatření vlády trvalo delší dobu. Zákaznická podpora našich produktů bude fungovat beze změn. Každý všední den budou naši konzultanti od 8 do 17 hodin vyřizovat Vaše telefonické i písemné dotazy na:

Na linkách zákaznické podpory Money S3 a Prodejna SQL jsme připraveni vám poradit se všemi změnami v podnikatelském prostředí, které souvisejí s opatřeními vlády. Aktuální opatření sledujeme každý den.

Aktuální informace k současné situaci vám budeme přinášet také na našem blogu.