Od tvůrců úspěšného účetního programu

Nezařazené/Premiéra on-line minikurzu Money S3: co nejzajímavějšího jste se dozvěděli

Premiéra on-line minikurzu Money S3: co nejzajímavějšího jste se dozvěděli

Premiéra on-line minikurzu Money S3: co nejzajímavějšího jste se dozvěděli
Premiéra on-line minikurzu Money S3: co nejzajímavějšího jste se dozvěděli

Žádné brzké ranní vstávání a dojíždění do kinosálů. Letos poprvé se minikurz, na kterém vám představujeme nejzajímavější novinky v Money S3, konal on-line. Připomeňte si, co nejdůležitějšího zaznělo, jak je to se slevou na modul S3 Automatic a zjistěte, na kdy plánujeme on-line seminář s Ivanou Langerovou k DPH.

Obsah

  Bezplatné minikurzy pořádáme každý rok na podzim pro uživatele služby Podpora a aktualizace. Obvykle se scházíme v Brně, Praze a Ostravě. Letos to bylo jiné – připojili jste se přes internet ze své kanceláře nebo z domu. Tím jste ušetřili spoustu času a hlavně jste nemuseli chodit do potenciálně rizikového prostředí mezi další lidi.

  Naším hlavním cílem bylo, aby vám on-line minikurz plnohodnotně nahradil setkání naživo. Proto jsme zachovali rozsah prezentace a mysleli jsme i na konzultace. Pokud jste v průběhu měli jakýkoliv dotaz, napsali jste ho do chatu a konzultanti na něj odpověděli.

  Místo osobních konzultací v předsálí jste si zarezervovali telefonickou konzultaci na konkrétní čas. Takže jste nemuseli v kině čekat, až konzultant odbaví lidi před vámi, ale věnovali jste se své vlastní práci a v domluvený čas jste si zavolali.

  Otázky a odpovědi z této akce najdete zde.

  Top novinky

  Kromě změn spojených s opatřeními kvůli koronaviru jsme letos do Money zapracovali spoustu užitečných vylepšení. Na minikurzu jsme vám tyto novinky představili a ukázali, jak je v praxi využijete.

  Například u bankovních příjmových a výdajových dokladů se nově zobrazuje aktuální zůstatek pokladny nebo účtu, a to při uložení dokladu, který právě tvoříte. Aktuální stav lze vidět na první pohled, takže na konci pracovní doby jen rychle zkontrolujete, že vše sedí, a jdete domů s čistou hlavou.

  V rámci pokladny a banky jsme se také zaměřili na párování plateb z bankovních výpisů s fakturami. Systém vám automaticky spáruje všechny položky se stejnou částkou nebo variabilním symbolem, ale nově díky pokročilým vyhledávacím filtrům páruje i položky, u kterých částka nebo variabilní symbol nejsou zcela shodné. Vy pak jen potvrdíte, že s navrženým spárováním souhlasíte.

  A úplně největší novinkou roku 2020 je inovovaný modul Mzdy a personalistika, který se lépe ovládá a přibyla do něj spousta nových funkcí, například souběžné pracovní poměry a tři úrovně kontrolingových proměnných. Kompletní přehled vylepšení modulu najdete v tomto článku.

  Celkově jsme vás seznámili s desítkami novinek.

  Jaké další novinky připravujeme?

  Také jsme vám představili plány na příští rok. Připravujeme například nový modul Zádržné, ve kterém můžete fakturovat dlouhodobé závazky. Jedná se zejména o případy, kdy se platí pozastavená částka až po předání zakázky nebo po skončení záruční doby.

  Plánujeme také doladit rozpuštění rozdílu Aktiva vs. Pasiva v účetních výkazech, kde se při vyšších částkách díky zaokrouhlení na tisíce údaje z obou výkazů nerovnají a při podávání Přiznání k dani z příjmů právnických osob to hlásí uživatelům chybu. Po úpravě si už nebudete muset data upravovat manuálně, ale vyrovnání v podobě rozpuštění rozdílu Money provede automaticky.

  Sleva na S3 Automatic

  Účast na minikurzu se skutečně vyplatila. Dozvěděli jste se, jak efektivně pracovat s novinkami a navíc jste získali slevu 1 000 Kč na modul S3 Automatic. Ten pomůže všem, kteří mají například e-shop a řeší stav zásob na skladě či automatické zasílání objednávek.

  Využijí ho i ti, kteří potřebují mít stále aktuální kurzy podle ČNB, odesílat účtenky do EET či data do iDokladu. Právě díky S3 Automatic automatizujete více než 14 procesů, takže ušetříte hodiny času, které byste jinak strávili operativou. Účastnická sleva platí v den konání minikurzu a den poté. Stačí kontaktovat obchodní oddělení na 800 776 776.

  On-line seminář s Ivanou Langerovou

  V pořádání on-line akcí pokračujeme. Nyní chystáme oblíbený seminář s Ivanou Langerovou, přední českou specialistkou na DPH.

  Můžete se těšit na informace o:

  • problematických ustanoveních zákona o DPH,
  • omezení zdanění nájmu nemovitostí,
  • změnách v zásilkovém prodeji zboží, povinnosti internetových platforem v této oblasti a zrušení osvobození u dovozu zboží nízké hodnoty ze třetích zemí,
  • chystané novele daňového řádu.

  On-line seminář se uskuteční 13. ledna 2021 a zaplatíte za něj jen 1290 Kč. Oproti živým setkáním v minulých letech, které stály 1 890 Kč, tak výrazně ušetříte. Seznamte se s podrobnostmi a přihlaste se, dokud jsou volná místa.

  blank
  Dali jsme si záležet a minikurzy natočili v předstihu, aby v „den D“ bylo vše perfektní. O interaktivní část jste však nepřišli – dotazy jste psali přes chat a konzultanti na ně živě odpovídali.

  Otázky a odpovědi z webináře Minikurz Money S3

  Dobrý den, děkuji Vám za zprávu, tato funkcionalita je v plánu pro přidání do programu v některém z příštích období.

  Dobrý den, děkuji za námět. Předávám jej na vývojové oddělení pod číslem:115942.

  Dobrý den, opakované dohody je možné v nových mzdách zadávat jako nový pracovní poměr na stávající kartě zaměstnance – u každého pracovního poměru stačí zadat datum zahájení a poté datum ukončení, není tedy potřeba vytvářet novou kartu zaměstnance, jako tomu bylo dříve.

  Dobrý den, děkujeme za zprávu, návod na propojení není k dispozici, pokud byste potřebovala zkonzultovat jakékoliv kroky při propojování programu se systémem e-neschopenek, doporučujeme obrátit se na naši linku technické podpory na tel +420 549 522 503, kde Vám rádi vše popíšeme a postup zkonzultujeme.

  Dobrý den, děkuji Vám za zprávu, tato funkcionalita je v plánu pro přidání do programu v některém z příštích období.

  Dobrý den, děkuji Vám za zprávu, tato funkcionalita je v plánu pro přidání do programu v některém z příštích období.

  Dobrý den, aktuálně nelze jednoduše jako ve fakturách přes roky kopírovat. Možností přenosu je pomocí XML přenosů – export a import. Pro bližší info lze využít Hotline 549522503.

  Dobrý den, ano je možné přenést tyto věci pomocí zálohy agendy a společných dat.

  Dobrý den, storno a stornující doklad jsou negovány a již do žádných sestav nevstupují.

  Dobrý den, tento námět je již předán na vývojové oddělení.

  Dobrý den, ano Money S3 podporuje i vedení podvojného účetnictví a „jednoduchého účetnictví“ pro příspěvkové organizace.

  Dobrý den, bohužel toto v Money S3 nelze.

  Dobrý den, záleží na bance a formátu stahovaného souboru. Nejčastějším formátem pro stahování je ABO. Nastavení v Money S3 se provádí přes kartu Money / Možnosti a nastavení / Homebanking – elektronický platební styk.

  Dobrý den, formuláře, které odesíláte na finanční správu se v případě, kdy dáte při jejich tvorbě tlačítko pokračovat a uložit, se uloží do seznamu podání. V seznamu podání pak můžete vidět, že jsou odeslány. U formulářů na ČSSZ a ZP je problém, že se neukládají, ale pouze tisknou, proto to zde zatím nejde. Mohu toto zadat jako námět kolegům na vývoj.

  Dobrý den, pokud se jedná o faktury přijaté nebo vydané, tak lze v seznamu dokladů využít ve spodní části záložku s rokem a doklad z roku minulého zkopírovat.

  Dobrý den, program pouze ověřuje pomocí VIES – bohužel neumí načítat z databáze.

  Dobrý den, Vaši situaci zkusíme nasimulovat a budeme Vás během dne kontaktovat. Děkuji

  Dobrý den, svátek se zadává automaticky v případě měsíční mzdy.

  Dobrý den, o daném chování zatím nemáme bližší informace. Doporučuji zákonné pojištění změnit v Legislativě mezd.

  Dobrý den, námět je předaný na vývojové oddělení.

  Dobrý den, děkuji Vám za zprávu, tato funkcionalita je v plánu pro přidání do programu v některém z příštích období.

  Dobrý den, převod samozřejmě plánujeme. Již ve verzi 21.000 bude tato funkce zapracována, do konce roku je tedy potřeba ponechat dovolenou klasicky ve dnech, na přelomu roku se vše pak automaticky přepočítá na hodiny.

  Dobrý den, děkuji vám za dotaz, v současnosti je možné na kartě zaměstnance zadat pouze pravidelnou délku směny a zatrhnout dny v týdnu, kdy páci vykonává. Námět na doplnění nepravidelné pracovní doby je předán na vývojovém oddělení.

  Dobrý den, bohužel toto lze nastavit pouze v nastavení tiskárny.

  Dobrý den, z Money S3 je možné generovat pouze sestavy za zaměstnance- Formulář pro přihlášky firem program neobsahuje.

  Dobrý den, minikurz je možné shlédnout opakovaně dnes od 14:00 a plánujeme zveřejnit stránku se souhrnnými informacemi z akce včetně otázek a odpovědí pro následné využití.

  Dobrý den, nyní sbíráme od zákazníků k novému modulu mezd náměty, které budeme na přelomu roku vyhodnocovat/ validovat. Následně vznikne časový plán, kdy které náměty v následujícím roce budeme řešit. Váš námět eviduji, bohužel zatím nedovedu říct, kdy se k němu přesně dostaneme. Nový modul mezd však určitě plánujeme vylepšovat.

  Dobrý den, o dané nesrovnalosti víme a je opravena do verze 20.902. Prosím o aktualizaci na tuto verzi. Děkuji

  Dobrý den, minikurzy budou probíhat ještě dnes ve 14:00. Lze tedy se přihlásit i na tento termín.

  Dobrý den, minikurz je možné shlédnout opakovaně dnes od 14:00 a plánujeme zveřejnit stránku se souhrnnými informacemi z akce včetně otázek a odpovědí pro následné využití.

  Dobrý den, děkuji moc za námět. Zadala jsem do systému a nyní jej vedeme pod číslem 115944.

  Dobrý den, v nových mzdách je v zaúčtovaných mzdách po případné opravě karty mzdy možné provést úpravy manuálně, při použití automatické funkce dochází k výmazu dříve vytvořených mzdových dokladů vždy.

  Dobrý den, děkuji. Předám na vývojové oddělení ke kontrole.

  Dobrý den, děkuji Vám za zprávu, velikost písma závisí na možnostech operačního systému a nastaveném rozlišení, které program z Vašeho operačního systému přebírá.

  Dobrý den, zvuky a ostatní věci si Money S3 přebírá přímo z nastavení Windows. Doporučuji zkontrolovat nastavení Windows.

  Dobrý den, automatické načítání kurzovních lístků je možné zprovoznit pomocí doplňku S3 Automatic – kurzy se poté stahují podle Vámi stanoveného časového plánu.

  Dobrý den, tyto sestavy plánujeme zavést do Money S3 právě pro účetní kanceláře. Aktuálně Vám ale nejsem schopen říct, do které verze bude toto zahrnuto.

  Dobrý den, děkujeme za zprávu, doporučujeme obrátit se na naši linku technické podpory na tel +420 549 522 503, kde Vám rádi vše popíšeme a zkonzultujeme nejlepší postup.

  Dobrý den, děkuji moc za námět. Zadala jsem do systému a nyní jej vedeme pod číslem 115943. Náměty od zákazníků postupně procházíme a řadíme dle priorit, nyní nelze tedy přesně říct, kdy se přesně k tomuto požadavku dostaneme.

  Dobrý den, saldo se vždy do každého roku načítá do seznamu na kartě Účetnictví / Závěrkové operace / Počáteční stav salda.
  V tomto seznamu naleznete všechno nevypárované saldo, kdy lze záznam otevřít a u účtu zatrhnout volbu „“spárován““ případně lze objednat individuální konzultci s technikem na toto téma.

  Dobrý den, číselné řady lze nastavit přes kartu Money / Možnosti a nastavení / Číselné řady – zde si můžete nastavit více řad pro jeden typ dokladu.

  Dobrý den, aktuálně lze třídit pouze podle sloupců ,které mají značku v popisu. Další sloupe postupně doplňujeme.

  Dobý den, námět na opravu předávám na vývojové oddělení.

  Dobrý den, děkuji Vám za dotaz, v programu je možné zpracovávat hlášení týkající se zaměstnanců, přihlášky firem je potřeba vytvářet samostatně přes stránky dané zdravotní pojišťovny nebo ČSSZ, tedy tak jak jste nyní zvyklá postupovat.

  Dobrý den, pro kopírování většiny dokladů je k dispozici klávesová kombinace funkční klávesy Alt + písmene „K“, která Vám zkopíruje fakturu pod kurzorem.

  Dobrý den, pro zpracování exekucí a jejich správné zobrazení na výplatním lístku je určen nový modul Mzdy a personalistika PLUS – v případě, že využíváte modul Mzdy a personalistika bez tohoto nového doplňku, zobrazují se všechny srážky jako běžná srážka ze mzdy – je možné si pouze změnit pojmenování této konkrétní srážky na popis „Exekuce“.

  Dobrý den, námět předávám na vývojové oddělení.

  Dobrý den, pro rozdělení mzdy zaměstnance na střediska/zakázky/činnosti je možné využít definici kontrolingových proměnných přímo na kartě zaměstnance -> záložka „Zaúčtování, PIN“

  Dobrý den, děkujeme za námět. Předám tento námět kolegům na vývoj.

  Dobrý den, nerovnoměrnou pracovní dobu bohužel program neumožňuje.

  Dobrý den, kontaktujte nás prosím na linku technické podpory: 549 522 503

  Dobrý den, předávám Váš námět na vývojové oddělení.

  Dobrý den, na adrese https://money.cz/navod/ lze tento návod najít – případně doporučuji kontaktovat konzultanty na lince technické podpory, kteří Vám poradí. 549 522 503

  Dobrý den, děkuji Vám za zprávu, v tomto případě je potřeba opravit nastavení na Kartě zaměstnance, vytvořit znovu mzdy a související opravné přehledy a případně provést odvod doplatků dlužného pojistného. Zaúčtování mezd je možné buď zopakovat, případně ručně upravit.

  Dobrý den, daná nesrovnalost je opravena do aktuální verze 20.902. Prosím o aktualizaci

  Dobrý den, tato možnost zatím umožněna nebude.

  Dobrý den, Money S3 již fulltextové vyhledávání umí delší dobu. Při běžném hledání a zapsání co hledáte se na konci okna objeví malý trychtýřek (ikonka filtru). Po kliknutí na tuto ikonku se otevře fultextové vyhledávání přes vybraná pole.

  Dobrý den, odpovědi se nahoře dají setřídit, nejedná se o filtr, pokud to tedy setřídí dle stavu „nezodpovězené“, tak nahoře repspektive dole budou zodpovězené a obráceně..

  Dobrý den, ideálně přes doplňkový modul Money S3 – E-shop konektor, pokud ho Váš e-shop podporuje. Případně Money S3 podporuje import z XML souborů a to i z ftp serveru a pomocí modulu Automatic i zcela bez zásahu uživatele automaticky např. každých 15minut, 3x denně v přesně danou dobu nebo dle Vašeho nastavení.

  Dobrý den, tento dotaz prosím kontaktujte s kolegy z technické podpory 549 522 503. Děkuji

  Dobrý den, děkuji Vám za zprávu, funkcionalita je v plánu k implementaci v budoucím období.

  Dobrý den, momentálně toto není možné. Můžu Váš námět předat kolegům z vývojového oddělení ke konzultaci.

  Dobrý den, data stačí doplnit přímo v příloze o dávku, kde zvolíte možnost Opravit a doplníte chybějící měsíce.

  Dobrý den, nastavení datové schránky lze provést přes kartu Money / Možnosti a nastavení / Nastavení agendy – volba Datová schránka. Zde nastavíte přístupy k datové schránce a následně můžete přímo z Money S3 zprávy odesílat.

  Dobrý den, tento požadavek budeme zapracovávat v rámci revize celého majetku, který máme v plánu, zatím nám vychází časově, že s revizí začneme koncem příštího roku. Je to velký objem práce, který musíme zpracovat naráz – podobně jako to bylo u nového modulu mezd.

  Dobrý den, do příkazu lze přidat poznámku. Danou poznámku následně uživatel vidí v internetovém bankovnictví po natažení příkazu do banky.

  Dobrý den, tuto funkci mají pouze vyšší systémy S4 a S5. Money S3 tuto funkci bohužel neumožňuje.

  Dobrý den, náměty k modulu nových mezd zatím strádáme a postupně procházíme. Na přelomu roku je budeme vyhodnocovat a řešit jejich zařazení ke zpracování. Tento Váš požadavek eviduji a zařadím jej mezi ostatní. Děkuji moc za námět.

  Dobrý den, děkuji Vám za dotaz, neuhrazené a již přeceněné závazky je možné opětovně přecenit, pokud nebyly uhrazeny – toto přecenění provádíte v programu přes záložku Účetnictví -> Závěrkové operace -> Uzavření roku.

  Dobrý den, prosím o upřesnění na lince technické podpory: 549 522 503

  Dobrý den, můžete vyexportovat sestavu karta zaměstnance, kde si vyberete možnost tisku srážek i s historií.

  Dobrý den, na EUR účtech se zobrazuje stav v CZK měně.

  Dobrý den, Money / Možnosti a nastavení / Nastavení účetního roku – Fakturace / Odpočet zálohy – zde zatrhnete volbu Vizualizovat.

  Dobrý den, zatím tento požadavek evidujeme, na přelomu roku budeme validovat náměty k novým mzdám a vyhodnocovat, které bychom rádi během příštího roku zapracovali. Nyní tedy nelze přesně říci, určitě však námět bereme v potaz. Děkuji

  Dobrý den, nastavení velikosti písma si Money S3 přebírá z nastavení Windows.

  Dobrý den, mohu tento dotaz zadat jako námět kolegům na vývojové oddělení.

  Dobrý den, pole je pouze informační – nemá tedy žádnou funkci na přímé propojení s příkazem.
  Váš námět ale předávám na vývojové oddělení.

  Dobrý den, daná nesrovnalost se projevuje ve starém modulu mezd, pokud na PC není správně nainstalovaný NET.Framework. Po převodu na nové mzdy se již program chová korektně.

  Dobrý den, pokud Vám nesedí stav pokladny fyzicky, zkontrolujte si počáteční stav nastavený na dané pokladně. Počáteční stav naleznete v Money/Možnosti a nastavení/Bankovní účty a pokladny a zde si rozklikněte danou pokladnu.

  Dobrý den, automatické rozlišení plánujeme do dalších verzí, aktuálně Vám nejsem bohužel chopen říct přesně do které verze.

  Dobrý den, do budoucna máme v plánu rozšířit Money S3 také o webové řešení, určitě tedy bude možné spustit program na MACu.

  Dobrý den, toto můžou způsobit 2 věci. 1. Při importu výpisu se podívejte v průvodci do konfigurace párování, kde si můžete zaškrtnout načítat nejdříve příjmy a pak výdaje nebo dle pořadí ve výpisu. 2. Pokud máte doklady „“rozházené““ v seznamu bankovních dokladů, zkusil bych si je seřadit podle čísla dokladu – kliknutím na sloupeček doklad.

  Dobrý den, minikurz je možné shlédnout opakovaně dnes od 14:00 a plánujeme zveřejnit stránku se souhrnnými informacemi z akce včetně otázek a odpovědí pro následné využití.

  Dobrý den, děkujeme za zprávu, preventivní prohlídky programu bývají realizovány pravidelně v letním, proto můžete využít akce, která bude s největší pravděpodobností opět zveřejněna v průběhu příštího roku. V případě, že byste potřebovala vyřešit nějaký urgentní problém, je možné si objednat individuální servisní zásah technika, který Vám s Vaší situací rád pomůže vzdáleně přes program TeamViewer. Toto objednání je možné provést např. na lince naší technické podpory na tel. +420 549 522 503.

  Dobrý den, třídit lze pouze podle sloupců se značkou.

  Dobrý den, pokud je to aktualizace v rámci jednoho roku tak přeskočení několika aktualizací nevadí. V případě, kdy chcete aktualizovat např. z verze 18.500 doporučujeme servisní zásah, abychom Vám data převedli.

  Dobrý den, děkuji Vám za dotaz, převod mezd na nový modul je potřeba provést nejpozději do konce ledna 2020, tedy před zpracováním mezd za leden 2021. Pro rok 2021 také doporučujeme provést sloučení pracovních poměrů, které byly dosud evidovány jako samostatné.

  Dobrý den, zůstatek se ve starých mzdách převádí možnost převést dovolenou – u nových mezd dochází k automatickému převodu nevyčerpané dovolené.

  Dobrý den, řádky jdou doplňovány pomocí aktualizace a nelze je uživatelsky měnit.

  Dobrý den, děkujeme za dotaz, příkaz k úhradě je možné podle potřeby editovat a potřebnou proměnou do formuláře přidat pomocí Editoru formulářů, který spustíte z karty „Nastavení tisku“ tlačítkem „Editovat“.

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Budeme Vás kontaktovat.

  Dobrý den, pokud jde o pravidelné střídání práce z domova z kanceláře tak to je technicky možné přímo ve Windows přes vzdálenou plochu, případně přes nějaký nástroj umožňující se připojit vzdáleně k počítači Teamviewer, Anydesk, VNC apod. nicméně počítač na který se připojujete musí být zapnutý. Případně lze využít placeného hostingu kam se Money S3 umístí a pak je jedno odkud pracujete. Pokud nyní dlouhodobě pracujete z domova lze licenci Money S3 přenést – kontaktujte naše obch.oddělení.

  Dobrý den, vytváření odpisů měsíčně lze provádět každý měsíc hromadně pře záložku Režie/Majetek – Tvorba účetních pohybů. Tato funkce Vám vytvoří k danému datu účetní pohyby.

  Dobrý den, písmo lze změnit změnou DPI v PC nebo rozlišením obrazovka. Samotný program změnu velikosti písma neumožňuje.

  Dobrý den, tuto sestavu bohužel Money S3 neumožňuje vytvořit.

  Dobrý den, námět na tiskovou sestavu je předán na vývojovém oddělení pod číslem požadavku WI 109995.

  Dobrý den, hromadně přidat období u zaměstnanců lze na záložce Režie/Zaměstnanci/Hromadné změny – období zaměstnance.

  Dobrý den, formulář příkazu k úhradě jde jednoduše upravit přes editor formulářů. Zadám námět na vývoj, aby byl vytvořen formulář přímo od nás.

  Dobrý den, tato možnost v S3 není. Předávám námět na vývojové oddělení.

  Dobrý den, zatím to bohužel možné není, ale je to předáno jako námět na vývoj.

  Dobrý den, tento námět máme zadaný na vývojové oddělení. Aktuálně do výčetky vstupují pouze mzdy hotově.

  Dobrý den, v aktuálních verzích je možné pro jednu adresu zadat více poboček – stačí otevřít kartu adresy a zde máte možnost Přidat pobočku.

  Dobrý den, zakoupení modulu Automatic se projeví v následujících letech v Podpoře a aktualizaci částkou 490,- Kč.

  Děkujeme 🙂

  Dobrý den, zadám Váš námět kolegům z vývojového oddělení na konzultaci.

  Dobrý den, období by mělo jít standardně vyjmout. Prosím o kontaktování technické podpory na čísle: 549 522 503.

  Dobrý den, u lokální licence Money S3 lze program spustit 2x.

  Dobrý den, program Vás upozorní před vyčerpáním této doby hláškou o blížícím se vyčerpání 300 hodin.

  Dobrý den, refundaci lze vytvořit pouze z prodejky. Do následujících verzí plánujeme možno opačného pohybu i pro další doklady.

  Dobrý den, legislativa mezd bude obsažena ve verzi 21.100.

  Dobrý den, upomínky lze v Money S3 generovat pouze pro neuhrazené vystavené doklady.

  Dobrý den, data se dají přenést pomocí XML souborů nebo excelu. Případně formou transformačních šablon.

  Dobrý den, pokud má zaměstnanec hodinou mzdu tak ano.

  Dobrý den, převod dovolené mezi roky se tvoří automaticky. Pokud zaměstnanec nastoupí během roku je nutné výpočet nároku provést ručně.

  Dobrý den, 1. Zkuste si prosím zkontrolovat nastavení legislativy Režie/Nastavení mezd/Legislativa a zde zkontrolujte, že máte nastavenou hodnotu zákonného pojištění. Pokud zde máte 0,000, tak opravte na danou sazbu. 2. Příkazy k úhradě jdou jednoduše vytvořit přes záložku Účetnictví/Příkaz k úhradě, kde přes tlačítko přidat vytvoříte nový příkaz k úhradě. Po té může přes tlačítko Homebanking export příkazu tento příkaz vyexportovat do bankovnictví.

  Dobrý den, námět je předán na vývojové oddělení a v plánu pro realizaci do příštího období. Také děkujeme a přejeme krásný den.

  Děkujeme za zpětnou vazbu, do příště určitě vyladíme.

  Dobrý den, moc děkujeme za doplnění a přejeme krásný den.

  Dobrý den, moc děkujeme a těší nás Vaše spokojenost. Přejeme krásný den.

  Dobrý den, běžná cena modulu Money S3 – Automatic je 2 990,- Kč bez DPH. Nyní je pak pro účastníky minikurzu se slevou 1 000,- Kč za 1 990,- Kč bez DPH. V případě zájmu o tuto nabídku mně pošlete IČ Vaší firmy na e-mail radek.kocarik@solitea.cz a já Vaši objednávku obratem vyřídím.

  Dobrý den, tato chyba byl opravena do nové verze 20.902.

  Dobrý den, na modulu mzdy PLUS budeme určitě ještě pracovat a rozšiřovat jej. Námět týkající se insolvencí evidujeme pod číslem 113922, za ostatní náměty děkuji, postupně je všechny procházíme a na přelomu roku budeme řešit jejich následné časové rozvržení.

  Dobrý den, daná nesrovnalost je opravena do verze 20.902 prosím o aktualizaci na aktuální verzi.

  Dobrý den, při vytváření přiznání k DPH máte možnost na poslední stránce průvodce generování přiznání k DPH může zatrhnout políčko Tisk dokladů. V dalším případě si můžete po uložení přiznání DPH do seznamu podání vytisknout záznamní povinnost.

  Dobrý den, nově se tyto informace zobrazují v seznamu zaměstnanců na tlačítku Pracovní poměry.

  Dobrý den, datum lze smazat pomocí editoru formulářů – kdy lze každou sestavu editovat a proměnnou Systémové datum smazat.

  Dobrý den, děkuji, Informaci předávám na vývojové oddělení.

  Dobrý den, děkuji Vám za zprávu, text je potřeba zadávat velkými písmeny, s diakritikou, avšak bez bez uvozovek.

  Dobrý den, děkujeme za dotaz. Bohužel tato funkcionalita není v Money S3 prozatím možná. Zadám tento námět kolegům z vývojového oddělení ke konzultaci.

  Dobrý den, přihlásit se můžete na odpolední webinář zde: https://app.livestorm.co/solitea-as/minikurz-online-cz-session

  Dobrý den, tato možnost bohužel v programu není. Formulář je pouze v češtině.

  Dobrý den, Vaši situaci se mi podařilo navodit a předávám ji na vývojové oddělení k nápravě.

  Dobrý den, poprosím Vám o kontaktování naší zákaznické linky, kde se s Vámi na tento problém podrobněji podíváme. Budeme muset s Vámi projít nastavení S3 Automatiku, popřípadě oprávnění atd..

  Dobrý den, tisková sestava jako a taková bohužel není, ale je možné toto vyřešit ve vystavených nebo přijatých fakturách přes filtr neuhrazené doklady, kde se Vám zobrazí všechny neuhrazené doklady. Co se týče nevyfakturovaných zálohových faktur, využil bych filtr zálohové faktury a možnost Vazby, kde zjistíte, zda je doklad vázaný na další či nikoli.

  Dobrý den, program bude i nadále fungovat stejně.

  Dobrý den, ano. V novém modulu mezd můžete na jedné kartě vést více pracovních poměrů, které mohou být během roku ukončeny.

  Dobrý den, v Money/Možnosti a nastavení/Uživatelská konfigurace/Ostatní/Poštovní klient-výběr si můžete nastavit odesílání emailu z několika různých emailových klientů. V případě, kdy Vám to hlásí tuto hlášku se může jednat o nedostatečná práva v rámci Windows. Toto by bylo nejlepší řešit s Vaším IT.

  Dobrý den, tiskovou sestavu lze zeditovat a zaměnit proměnnou fakturační adresy za odběratele.

  Dobrý den, bohužel majetek i závazky se tvoří pouze v korunách.

  Dobrý den, je možné, že daný formulář neobsahuje Vámi potřebné proměnné. V případě, že najdete proměnou, která v editoru formulářů chybí, kontaktujte nás prosím na naší hotlince a my zadáme tento požadavek o přidání proměnné na kolegy z vývoje.

  Dobrý den, adresář lze pomocí excelu. Položky dokladů nelze

  Dobrý den, nejlépe přes XML a modul Eshop konektor. Záleží, ale na tom jaký eshop využíváte. Tento dotaz by bylo lepší probrat přes naší hotlinku.

  Dobrý den, ano v přístupových právech můžete nastavit každému uživateli daná práva skrze barevné klíče, kterými určujete práva uživateli v dané sekci. Přístupová práva najdete v Money/Možnosti a nastavení/Přístupová práva. Pokud byste si nevěděli rady tak nám prosím zavolejte na naší hotlinku a my Vám s tím pomůžeme.

  Dobrý den, v pokladních dokladech si zapnete jednoduchý filtr, kde si zaškrtnete vyhledávání dle proměnné – Dle předkontace a vyberete si potřebné předkontace.

  Dobrý den, přímo na pracovním poměru na kartě zaměstnance je možné nastavit datum ukončení.

  Dobrý den, také děkujeme a přejeme krásný den.

  Dobrý den, také děkujeme a přejeme krásný den.

  Dobrý den, my také děkujeme a sumář s přehledem Vám zašleme v nejbližší době na Váš email.

  Dobrý den, také děkujeme a přejeme krásný den.

  Dobrý den, také děkujeme a přejeme krásný den.

  Dobrý den, doporučuji zkontrolovat kartu zaměstnance, záložka zdravotní pojištění, zda máte zatrženo plátcem je stát.

  Dobrý den, ano lze. Nastavení odesílání naleznete na záložce Money/Možnosti a nastavení/Uživatelská konfigurace/Ostatní/Poštovní klient výběr. Zde je potřeba vybrat si jednoho z emailových klientů.

  Dobrý den, k tomuto neslouží modul S3 Automatic, ale modul Periodická fakturace – více informací o tomto modulu získáte zde: https://money.cz/produkty/ekonomicke-systemy/money-s3/moduly/periodicka-a-hromadna-fakturace/

  Modul Automatic slouží k automatizaci – tedy například k automatickému stahování kurzu ČNB, výměně dat XML, stahování z eshopu, improtu eNeschopenek, zálohování a údržby dat

  Dobrý den, záložka „Srážky, exekuce“ se zobrazuje na kartě zaměstnance v případě, že máte zakoupený nový modul Mzdy a personalistika PLUS, který je určený pro zpracování exekucí u zaměstnanců (https://money.cz/produkty/ekonomicke-systemy/money-s3/moduly/mzdy-personalistika-plus/)

  Dobrý den, plánujeme zveřejnit stránku se souhrnnými informacemi z akce včetně otázek a odpovědí pro následné využití. Všem zúčastněným klientům následně pošleme odkaz na tuto stránku.

  Dobrý den, momentálně tato možnost ve výběru sloupců v seznamu zaměstnanců není. Zadám Váš námět kolegům z vývojového oddělení k diskusi.

  Dobrý den, funguje – jen je nutné formulář uložit pod vlastním názvem. Nyní již nedovolujeme editovat formuláře dodávané programem.

  Dobrý den, plánujeme zveřejnit stránku se souhrnnými informacemi z akce včetně otázek a odpovědí pro následné využití. Všem zúčastněným klientům následně pošleme odkaz na tuto stránku.

  Dobrý den, v novém modulu mezd jsou výplatní lístky i proměnné v nich použité úplně nově definované, pro zajištění kompatibility tisku bychom doporučovali upravit do podoby podle Vaší potřeby nový formulář výplatního lístku a dále používat tento.

  Dobrý den, tuto problematiku naleznete v následujícím odkazu: https://money.cz/navod/naucte-se-pracovat-s-novym-modulem-mzdy-a-personalistika-rychle-a-jednoduse/

  Dobrý den, tato možnost bohužel není možná – z datové schránky program nemůže čerpat soubory, proto je tedy nutné soubor uložit do PC a následně natáhnout do programu.

  Dobrý den, přednastavené předkontace lze zkopírovat a vytvořit si vlastní – přímo na kartě zaměstnance Údaje zaměstnance / zaúčtování, PIN

  Dobrý den, pro nový modul mezd je nutné provést převod mezd přes kartu Money / Správa dat / Převod mezd – pokud tuto možnost nevidíte, tak již používáte nový modul mezd

  Dobrý den, u síťové verze můžete Money S3 spustit tolikrát, kolik licencí máte zakoupeno.

  Dobrý den, zda máte nový modul mezd zjistíte tak. že půjdete přes kartu Money / Správa dat ú Převod mezd – pokud se v převodu nabízí daná firma, tak k převodu nedošlo.

  Dobrý den, webinář proběhl v době od 9 do 10. Další kolo webináře bude ve 14:00, přihlásit se můžete zde: https://app.livestorm.co/solitea-as/minikurz-online-cz-session

  Dobrý den, toto nevypadá na chybu Money S3. Prosím zkontrolujte si nastavení rozlišení Vaší obrazovky a měřítka ve Windows.

  Dobrý den, webinář proběhl v době od 9 do 10. Další kolo webináře bude ve 14:00, přihlásit se můžete zde: https://app.livestorm.co/solitea-as/minikurz-online-cz-session

  Dobrý den, v PDF je nutné editovat formulář a tuto proměnnou doplnit.

  Dobrý den, poloviční odpis je nutné v Money vytvořit ručně a následný zůstatek odepsat jako zůstatkovou cenu.

  Dobrý den, pokud jste se zaregistrovala, tak Vás v daný čas budeme kontaktovat.

  Dobrý den, stačí odeslat prázdný mail na: s3eshop@solitea.cz

  Nový modul mezd je dostupný od verze 20.700. Po nainstalování této nebo novější verze je ještě potřeba udělat „Převod dat“ aby jste mohla začít používat nový modul mezd.

  Dobrý den, děkuji za zprávu a předávám ji na vývojové oddělení ke kontrole.

  Dobrý den, daná nesrovnalost je opravena do verze 20.902. Prosím o aktualizaci.

  Dobrý den, děkuji Vám za zprávu, veškeré typy dokladů je možné přenést do jiné agendy zkopírováním datového souboru VFaktTyp.dat (případně PFaktTyp.dat), které jsou umístěny ve složce rok.XXX (v každém roce jsou uvedeny vždy typy platné pro daný rok). Po zkopírování datového souboru doporučuju v agendě typy dokladů zkontrolovat a případně aktualizovat.

  Dobrý den, telefonní číslo si Money do přehledů přebírá z nastavení agendy. Zkontrolujte prosím nastavení agendy a v případě, že telefonní číslo zde uvidíte, tak v průvodci vytváření přehledu stisknete u názvu firmy „“tři tečky““. Tímto se chybějící údaje doplní.

  Dobrý den, omlouvám se moc dotazu nerozumím. Pokud se jedná o skladové položky ze seznamu zásob, tak je možné vyexportovat zásoby do excelu a pomocí importu z excelu je do jiného Money S3 naimportovat

  Dobrý den, zkontrolujte si prosím nastavení zaúčtování na kartě zaměstnance a kartě mzdy. V případě, že tam máte vše správně vyplněno a problém se stále vyskytuje, zavolejte nám prosím na naší hotlinku.

  Dobrý den, převod dovolené mezi roky se tvoří automaticky. Pokud zaměstnanec nastoupí během roku je nutné výpočet nároku provést ručně

  Dobrý den, přímo na kartě pracovního poměru na kartě zaměstnance je možné nastavit možnost měsíční, hodinové nebo úkolové mzdy.

  Dobrý den, postup je stejný. Přesný návod naleznete na adrese: wwww.money.cz/novemzdy kde jsou videonávody i metodiky k novým mzdám

  Dobrý den, daná funkce se již řadu let nepoužívá a v novém modulu mezd ji ani není možné zvolit.

  Dobrý den, přeceněné doklady musí být odemčeny. Tedy doklad nesmí obsahovat zámeček.

  Dobrý den, pokud možnost vidíte, tak nebyly převedeny všechny agendy, které v S3 vedete (pozor do seznamu jsou brány i demoagendy)

  Dobrý den, zatím s tímto nepočítáme, ale Vás námět předávám na vývojové oddělení jako námět na doplňkovou funkci.

  Dobrý den, zatím toto program neumožňuje, ale je zadaný námět na vývojové oddělení pod číslem: 114768

  Dobrý den, s vývojovým oddělením již řešíme změnu názvosloví.

  Dobrý den, děkujeme. A těšíme se na slyšenou.

  Dobrý den paní Černoušková, moc děkujeme.

  Dobrý den, v nových mzdách je možné zapnout v horní liště volbu „“Pracovní poměry““, kdy se Vám zobrazí ve spodní část pracovní poměry daného zaměstnance.

  Dobrý den pošlete mně prosím kontaktní e-mail kam Vám mám zaslat zálohovou fakturu na e-mail radek.kocarik@solitea.cz a já Vaši objednávku obratem vyřídím.

  Dobrý den, momentálně žádné políčko, kde by bylo vidět, že je doklad spárovaný není. Můžete využít tlačítko, vazby, kde se vám zobrazí stávající doklad s doklady, které na něj navazují.

  Dobrý den, do konce roku bohužel sloučení PP nemáme v plánu. Náměty však střádáme a určitě je na přelomu roku budeme vyhodnocovat k dalšímu zapracování.

  Dobrý den, modul S3 Automatic je doplňkový modul. V rámci tohoto webináře jej můžete zakoupit za výhodnější cenu. Stačí při objednání říct že jste účastník minikurzu.

  Dobrý den, číslo verze, kterou máte nainstalovanou zjistíte v Money S3 dole po pravé straně na modré liště (verze: 20.xxx). Pokud chcete udělat zálohu stačí kliknout na šipku směrem dolů, která je zobrazená vedle čísla verze.

  Dobrý den, děkuji Vám za zprávu, číslo účtu program čerpá z karty adresy v adresáři, kterou máte vybranou při zaúčtování mezd ve volbě „Daň z příjmu – srážková“ v kolonce „Adresa“

  Dobrý den, v Money S3 jsou roky vždy samostatně. Hlavní kniha čerpá z účetního deníku a tedy zobrazuje pouze údaje z aktuálního roku.

  Dobrý den, doporučuji zkontrolovat nastavení přes kartu Money / Možnosti a nastavení / Uživatelská konfigurace – Ostatní/Mzdy – automatické zaúčtování

  Dobrý den, modul nových mezd (nový design, souběžné pracovní poměry, atd.) je součástí běžné aktualizace. V nabídce je nyní nově i modul Mzdy a personalistika Plus, který navíc umí automaticky počítat exekuce a ten je za příplatek. Nyní je modul Mzdy a personalistika plus k dispozici za zvýhodněnou cenu 2 990,-.

  Dobrý den, v nových mzdách je toto nastavené pevně podle pracovního poměru, který máte u zaměstnance nastavený.

  Dobrý den, rozúčtovací položky u cizoměných dokladů nejsou podporovány.

  Dobrý den, oficiální podpora Windows 7 z naší strany již není od doby kdy přestal podporu držet Microsoft. O oficiálním ukončení i testování na tomto systému budete informován v Money i na webových stránkách.

  Dobrý den, děkujeme za zprávu, pro vyřešení by bylo dobré se blíže seznámit s Vaší situaci, budeme Vás proto kontaktovat ohledně dalšího možného postupu. Děkujeme za pochopení a přejeme pěkný den.

  Dobrý den, děkuji Vám za dotaz, z tištěné objednávky je položky do programu potřeba opravdu přepsat pouze manuálně, pokud byste měla k dispozici jiný než tištěný formát (např. formát XML, XLS) bylo by možné pomocí naprogramování transformační šablony vytvořit elektronickou podobu faktury včetně položek, kterou byste mohla do programu importovat.

  Dobrý den, neprobíhá na serveru nějaká operace, která by process po půlnoci využívala? Doporučuji zkusit nastavit operaci na 23:00 zda proběhne.

  Dobrý den, automatické stahování kurzovních lístků je možné pře modul S3 Automatic. Více informací o tomto modulu naleznete zde: https://money.cz/produkty/ekonomicke-systemy/money-s3/moduly/automatic/

  Dobrý den, přes kartu Účetnictví / Tiskové sestavy / Pohyby na účtech – a zde v průvodci zvolíte daný účet.

  Dobrý den, doporučuji před zadáním zkontrolovat verzi Money S3. Pro správné zadání je nutné mít verzi 20.902.

  V tuto chvíli modul obsahuje především automatický výpočet exekucí. Do budoucna budou do modulu přidávány další funkce a možnosti, které budou mít majitelé tohoto modulu automaticky dostupné. Nyní je tento modul za zvýhodněnou cenu 2 990,- Kč bez DPH místo běžných 5 490,- Kč bez DPH.

  Dobrý den, děkujeme za námět, který předáme na vývojové oddělení.

  Dobrý den, ano, nový modul mezd umožňuje mít u jednoho zaměstnance evidováno více pracovních poměrů. Postup při slučování pracovních poměrů je možné nalézt v návodu od strany 15 dále zde: https://money.cz/wp-content/uploads/prevod-na-nove-mzdy.pdf

  Dobrý den, zatím tento požadavek evidujeme, na přelomu roku budeme validovat náměty k novým mzdám a vyhodnocovat, které bychom rádi během příštího roku zapracovali. Tuto funkcionalitu bychom rádi opět zařadili, nedovedu však nyní říci, kdy bude přesně zapracována.

  Dobrý den, pokud používáte pouze jednu pokladnu, tak stačí jí do záložky Money/Možnosti a nastavení/Uživatelská konfigurace. Zde do pole pokladna nastavíte pkladnu, kterou využíváte.

  Dobrý den, děkuji Vám za zprávu, k vyřešení Vašeho dotazu doporučuji kontaktovat naše konzultanty na lince technické podpory na tel. +420 549 522 503.

  Dobrý den, pokud používáte denní kurz – je možné je zadat přes kartu Účetnictví / Kurzy měn – Přidat. Případně volnou Homebanking načíst z ČNB

  Dobrý den, na kartě zaměstnance stačí přidat nové období zaměstnance s platností od 10/2020 a uvést nové příjmení.

  Dobrý den, bude potřeba zkontrolovat zda nepoužíváte ještě typy pokladních dokladů. Podívejte se na záložku Účetnictví/Účetní seznamy/Typy účetních dokladů. Zde typ dokladu dejte opravit a podívejte se do záložky tisk zda máte zatrženo Doklad.

  Dobrý den, nový modul mezd se instaluje v rámci standardní instalace programu a je přístupný stejně, jako modul původní. Data je potřeba pouze přímo v programu převést do podoby nového modulu mezd přes modrou záložku Money -> Správa dat ->Převod mezd.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  blank Ano
  blank Ne
  blank

  Sledujte podobné články na naší

  Facebookové stránce
  Banner na svobodnaucetni.cz