Podnikání / Vše, co potřebujete vědět o Money S3/Jaký pokladní systém vybrat pro maloobchod nebo restaurace
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma

Jaký pokladní systém vybrat pro maloobchod nebo restaurace

Jaký pokladní systém vybrat pro maloobchod nebo restaurace
Seyfor, a. s.
28. 03. 2022
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se8
Jaký pokladní systém vybrat pro maloobchod nebo restaurace

Obsah

  Pokladní systémy jsou sestavy software a hardware, které slouží k prodeji a služeb v kamenných pobočkách. Uděláte si v nich statistiky a reporty o prodejích a propojíte je se správou skladu. Pro menší provozy ale stačí i účetní software s prodejním modulem. Poradíme vám, jaké řešení vybrat.

  Co umí pokladní systém?

  Pokladní systém využijete pro maloobchod, restaurace i ve službách. Jedná se v první řadě o software nainstalovaný nejčastěji na dotykovém telefonu či tabletu, případně počítači nebo notebooku.

  Společně s pokladním software budete také většinou potřebovat pokladní hardware – tiskárnu na účtenky, čtečku čárových kódů pro markování zboží, platební terminál pro bezhotovostní platby či váhu.

  Markování zboží, platby a vyjíždění účtenek ale nejsou kompletní výčet funkcí pokladních systémů. Některé dokáží například generovat reporty a statistiky o tržbách. Pokud si je propojíte s podnikovým systémem nebo účetním programem, můžete automaticky posílat podklady pro účetnictví, odečítat skladové zásoby a zjednodušit si inventuru zboží.

  Profi Účtenka: bezplatný pokladní software

  Jestliže vám stačí základní pokladní systém bez pokročilých funkcí a nepotřebujete propojení se skladovým systémem, využijte například bezplatnou aplikaci Profi Účtenka. Stačí vám k ní chytrý telefon, tablet nebo počítač (případně platební terminál).

  Jakmile vyjedete zákazníkovi účtenku, aplikace automaticky pošle doklad finanční správě a vy se nemusíte o nic starat. Jen si nastavíte, zdali se hlášení má posílat při vystavení každé účtenky, nebo souhrnně vždy, když se připojíte k internetu.

  Jestliže na účetnictví používáte iDoklad, tak obě aplikace během pár minut propojíte. Díky tomu se všechny doklady z Profi Účtenky budou automaticky posílat do iDokladu.

  Pokročilejší pokladní systém jako Dotykačka využijete třeba v restauraci, například díky funkci věrnostního programu.

  Pro náročné: pokladní systém Dotykačka

  Jestliže v pokladním systému potřebujete pokročilejší funkce, zvolte si například Dotykačku.

  Dotykačka provozovatelům restaurací nabízí funkce jako přiřazování objednávek pro jednotlivé stoly či věrnostní program. Dotykačka podporuje všechny typy plateb jako hotovost, stravenky, kartu nebo například aplikaci Qerko. Pro vaše hosty si také nastavíte happy hours a přes API propojíte Dotykačku s donáškovou službou Wolt nebo Bolt Food.

  Přečtěte si případovou studii, jak Dotykačka zjednodušila podnikání majitelům řeckého bistra Fresh Greek. Využívají ji na všech pobočkách a mají celkem čtyři pokladny propojené s platebním terminálem a zákaznickým displejem.

  Pokud máte kamennou prodejnu, oceníte u Dotykačky propojení s vaším skladovým systémem. Usnadní vám to inventuru a pokud na kamenné prodejně vyprodáte nějaký druh zboží, automaticky se to propíše do skladové databáze. Pokud máte systém propojený s e–shopem, tak se nestane, že by si zákazníci mohli objednat vyprodané zboží.

  Pokud potřebujete jen samotnou aplikaci, dá se koupit formou licence, ale seženete ji i s pokladnou a dalším hardware jako čtečkou čárových kódů nebo tiskárnou účtenek.

  Money S3 modul Kasa: pokladní systém přímo v účetním programu

  Pokud nechcete pořizovat samostatný pokladní software s pokročilými funkcemi jako má Dotykačka, ale potřebujete program, kde si budete spravovat účetnictví, sklad či mzdy zaměstnancům, tak v účetním programu Money S3 najdete bezplatný modul Kasa.

  Kasa slouží k prodeji zboží či služeb přímo na pobočce. Nemůžete přes něj nakupovat nové zásoby nebo měnit prodejní ceny na kartách zásob. Ale zvládnete s ním markovat zboží, tisknout prodejky, vytvořit vratky, provést refundaci zboží a mnoho dalších funkcí.

  Výhodou modulu Kasa je, že ho získáte přímo s účetním programem. Nemusíte nic dodatečně propojovat a pracujete v jedné aplikaci, takže se v ní snáze orientujete.

  Money S3 s modulem Kasa se hodí, když hledáte komplexní program, který by vyřešil kasu, účetnictví i třeba vedení skladu. Vše si bezplatně vyzkoušejte v Money S3 Start.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Vyzkoušejte si účetní program
  Money S3

  Zdarma a se všemi funkcemi

  Propojte své účetnictví s podnikáním
  Přidejte se k 20 000 uživatelům.
  Vyzkoušet zdarma
  Zavřít reklamu
  Propojte své účetnictví s podnikáním
  Přidejte se k 20 000 uživatelům.