Účetnictví / Účetnictví/Automatizujte bez velké investice: využijte chytré funkce v účetnictví
Novinky a špeky v účetnictví
Nabídka webinářů

Automatizujte bez velké investice: využijte chytré funkce v účetnictví

Automatizujte bez velké investice: využijte chytré funkce v účetnictví
Solitea, a.s.
16. 04. 2021
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se21
Automatizujte bez velké investice: využijte chytré funkce v účetnictví

Obsah

  Myslíte, že automatizace je jen pro velké fabriky, které nakoupí roboty, nebo pro softwarové společnosti, které využívají umělou inteligenci? Tak už to dávno není. Automatizovat mohou i drobní živnostníci nebo třeba provozovatelé e-shopů. A nepotřebují k tomu statisíce či miliony.

  Podnikání vám výrazně zjednoduší automatizace prostřednictvím účetního softwaru. Pokud máte program na vedení účetnictví, tak se podívejte, jestli využíváte všechny možnosti, které nabízí.

  Jestliže účetní systém zatím nemáte, z článku zjistíte, jakou automatizaci tyto programy umožňují. Abychom byli co nejkonkrétnější, ukážeme si to na příkladu účetního softwaru Money S3.

  Nechte fakturační program pracovat za vás

  Pravidelné vystavování stejných faktur patří mezi časté rutinní činnosti v účetnictví. Každý měsíc třeba fakturujete vašemu nájemci tu stejnou částku za pronájem obchodních prostor. Bez automatizace tento doklad musíte vystavit každý měsíc znovu. Ale jde to i chytřeji. Modul Periodická a hromadná fakturace v Money S3 tyto činnosti udělá za vás.

  Jako předlohu využijete starší fakturu nebo si založíte nový vzor. Money S3 při každém spuštění zkontroluje, zdali se nemá ten den vytvořit nová faktura. Pokud ano, pošle vám žádost o potvrzení a pak automaticky vygeneruje fakturu.

  Hodí se například pro platby za energie, nájem či třeba pravidelný úklid budovy.

  Automatizujte čištění salda

  Jednou z opakujících se účetních operací je čištění salda. I tato aktivita jde zjednodušit a to pomocí modulu Účetní analýzy. Program umožňuje rychlé párování dokladů v podvojném účetnictví bez nutnosti tisku a ručního procházení informací.

  Výsledný seznam je navíc mnohem přehlednější a umožňuje zobrazit saldo podle IČ, čísla účtu nebo párovacího symbolu.

  Účetní analýza ušetří měsíčně klientům Money S3 až tři dny práce.

  S3 Automatic odešle data do iDokladu a spustí údržbu e-shopu

  Komplexní modul pro zefektivnění práce je S3 Automatic. Ten nabízí až 14 různých automatizací, které si vyberete podle vlastní potřeb. Patří mezi ně například odesílání dat do iDokladu, spouštění automatické údržby vašeho e-shopu, stahování kurzovního lístku z ČNB nebo aktualizace eNeschopenek přes systém ČSSZ.

  Velkou výhodou je, že modul S3 Automatic provádí procesy na pozadí. Jakmile ho nastavíte, tak o něm ani nevíte. Pokud si tedy nezapnete, aby vám modul každý den zasílal na e-mail oznámení o provedených činnostech.

  TIP: Přečtěte si případovou studii, jak modul S3 Automatic pomáhá majitelce obchodu Dobrej Špajz.

  Veškeré doklady z e-shopu jdou přímo do účetního softwaru

  E-shop konektor přímo propojí vaše e-commerce řešení s účetním programem. Dostanou se do něj data o objednávkách, fakturách i zákaznících. Systém dokonce napojíte na více e-shopů a spravujete tak účetnictví na jednom místě.

  Modul je kompatibilní s oblíbenými krabicovými řešeními jako Shoptet, Shopify, 4shop či oXyShop a open source platformami Magento, OpenCart, WooCommerce nebo Shopsys.

  Data z pokladny se propojí se správou skladu

  Aby databáze skladových zásob byla co nejaktuálnější, je důležité ji mít propojenou s pokladním systémem. Díky Money S3 Kasa se informace o transakci odešlou nejen do účetního programu, ale také do správy skladu a automaticky se odečtou prodané kusy zboží.

  Podobné propojení pokladních zařízení s účetnictvím a správou skladového hospodářství máme i pro Pokladny EURO.

  Usnadněte si práci díky našim účetním a daňovým novinkám

  Zadejte váš e-mail a naše účetní a daňové tipy i aktuální dění ze světa Money vám budou chodit přímo do e-mailu. info

  Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů.

  Automatizace se skvělým poměrem cena/výkon

  Automatizace prostřednictvím účetního programu vás zbaví nudných a časově náročných činností. Místo toho se můžete zaměřit na rozvoj podnikání. Doplňkové moduly, za které jednorázově zaplatíte pár tisícovek, vám ročně ušetří desítky hodin, a mají vysoký poměr cena/výkon.

  Pokud by vás zajímaly další detaily k automatizaci prostřednictvím Money S3, zavolejte nám na bezplatnou linku 549 522 511 nebo napište na obchod@money.cz.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne

  Sledujte podobné články na naší

  Facebookové stránce
  Aktuální webináře
  Úvod do účetnictví a daní pro podnikatele
  26. 06. 2023
  Dlouhodobý majetek v účetnictví a dani z příjmů
  14. 09. 2023
  Roční zúčtování záloh za rok 2022 a novinky 2023
  záznam
  Všechny webináře
  Zavřít reklamu
  Novinky a špeky v účetnictví