Vše z Money / Produktové novinky/[Money S3 19.101] Nová verze Money S3 reaguje na legislativu i vaše přání. Umožňuje nastavit vlastní uživatelská pole
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

[Money S3 19.101] Nová verze Money S3 reaguje na legislativu i vaše přání. Umožňuje nastavit vlastní uživatelská pole

[Money S3 19.101] Nová verze Money S3 reaguje na legislativu i vaše přání. Umožňuje nastavit vlastní uživatelská pole
Seyfor, a. s.
13. 01. 2019
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2
[Money S3 19.101] Nová verze Money S3 reaguje na legislativu i vaše přání. Umožňuje nastavit vlastní uživatelská pole

Připravené seznamy pro mzdy, aktualizace kombinované nomenklatury, možnost vytváření vlastních uživatelských polí nebo zjednodušení přenesené daňové povinnosti. Každý, kdo má zaplacenou službu Podpora a Aktualizace na rok 2019, může nyní přejít na nejnovější verzi Money S3 – 19.101.

CO VÁS ZAJÍMÁ? obchod ucetnictvi

Jestliže si chcete o novinkách ve verzi 19.101 přečíst ještě více, projděte si kompletní seznam změn.

Legislativní úpravy, vlastní uživatelská pole a další funkční novinky mají k dispozici pouze uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2019. Novou verzi si můžete stáhnout přes Zákaznický portál. Jestliže vy ji zatím nemáte, můžete to napravit a službu si dodatečně objednat.


system

U prodejních dokladů lze vytvářet uživatelská pole

Novinka, na které jsme pracovali stovky hodin – a která vás věříme hodně potěší. U všech typů prodejních dokladů, např. u faktur vydaných, dodacích listů vydaných nebo objednávkách přijatých, nyní můžete vytvářet uživatelská pole = sloupce s vlastními proměnnými.

Uživatelská pole mohou vypadat jako text, číslo, datum, přepínač nebo například výčet možností. K dodacím listům si tak pro představu přidáte uživatelské pole s výčtem svých výdejních míst, zatímco k objednávkám přijatým seznam obchodních zástupců. Ke každé objednávce pak přiřadíte jméno, abyste věděli, který obchodní zástupce měl na dané objednávce zásluhu.

„Po stovkách hodin práce zařazujeme do Money S3 uživatelská pole, která můžete nyní přidat do všech typů prodejních dokladů.“

Vítězslav Švejda
manažer vývoje Money S3

Každému typu dokladu lze takto přiřadit až 5 lokálních a až 5 globálních uživatelských polí. Rozdíl je v tom, že zatímco lokální pole se vždy objevují pouze u daného typu dokladu, globální pole se automaticky přenášejí také na navazující doklady.

Jakmile vlastní uživatelská pole přiřadíte k některému typu dokladu, automaticky se vám objeví jako sloupce v seznamu těchto dokladů, ve filtrech na tomto seznamu, uloží se jako proměnná do tiskových sestav a najdete ho i v XML přenosech, abyste vše mohli exportovat nebo importovat.

Uživatelská pole s velkým úspěchem využíváme u systémů Money S4 a Money S5. Věříme proto, že je oceníte také u svého Money S3. Během jara chystáme uživatelská pole také pro nákupní doklady – a na základě vašich ohlasů pak případně i do dalších částí systému.

ŠKOLENÍ: Nové funkce a vylepšení do Money S3 přidáváme každý měsíc. Abyste měli jistotu, že ty nejdůležitější využíváte naplno, navštivte naše školení.

ucetnictvi

Další várka legislativních novinek

Od ledna 2019 se zvyšuje minimální mzda. V nejnovější verzi Money S3 proto najdete aktuální seznamy pro mzdy i nový výpočet minimálních odvodů na sociální a zdravotní pojištění. Také jsme pro vás aktualizovali společný celní sazebník EU – tzv. kódy kombinované nomenklatury.

Zjednodušení přenesené daňové povinnosti DPH

Když v nové verzi Money S3 uložíte přijatou fakturu, systém automaticky zkontroluje, zda tento doklad splňuje podmínky pro tzv. reverse charge – přenesenou daňovou povinnost DPH. Pokud ano, Money vám nabídne vystavení příslušného interního dokladu pro zaúčtování odvodu DPH státu.

Jako uživatel tak nemusíte každou fakturu ručně kontrolovat a hlídat, zda spadá nebo nespadá pod reverse charge a jestli k této faktuře byl vygenerovaný interní doklad. Vzhledem k politice České republiky i EU, které přenesenou daňovou povinnost aktivně podporují a plánují její rozšíření, vám tato funkce ušetří spoustu práce.


Jestliže si chcete o novinkách ve verzi 19.101 přečíst ještě více, projděte si kompletní seznam změn.

Zaujala Vás některá z novinek? Chcete-li se na ni podrobně doptat, naši konzultanti zákaznické péče jsou Vám k dispozici na telefonním čísle +420 549 522 503. Před hovorem si připravte PIN svého Money.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50%
platí pouze
do 2.8.2024
Money S3 -50%
Zavřít reklamu
Money S3 v akci se slevou 50%
Akce platí pouze do 31.7.2023.