Novinky z Money / Produktové novinky/[Money S3 19.400] Nová verze Money S3 usnadňuje tvorbu dokladů, přípravu pracovních smluv i párování plateb
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

[Money S3 19.400] Nová verze Money S3 usnadňuje tvorbu dokladů, přípravu pracovních smluv i párování plateb

[Money S3 19.400] Nová verze Money S3 usnadňuje tvorbu dokladů, přípravu pracovních smluv i párování plateb
Seyfor, a. s.
28. 04. 2019
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2
[Money S3 19.400] Nová verze Money S3 usnadňuje tvorbu dokladů, přípravu pracovních smluv i párování plateb

Nový našeptávač vám při zakládání firmy v Adresáři nebo dokladu sám nabídne název kterékoliv firmy. Vylepšený modul Mzdy při přípravě dokumentů pro zaměstnance automaticky vyplní základní údaje. A pokročilejší řazení v tiskové sestavě Saldo usnadňuje párování plateb s doklady. Nová verze Money S3 vám výrazně ulehčuje práci.

CO VÁS ZAJÍMÁ? obchod ucetnictvi

Jestliže si chcete o novinkách ve verzi 19.400 přečíst ještě více, projděte si kompletní seznam změn.


obchod

Našeptávač se všemi podnikatelskými subjekty v Česku a na Slovensku

Zakládání firem v Adresáři nebo příprava dokladů je opět o něco jednodušší. Při zadávání názvu firmy do formuláře totiž vylepšený našeptávač automaticky nabízí firmy z databáze všech fyzických i právnických osob v České republice a na Slovensku.

Zdrojem dat pro našeptávač nově není jen váš Adresář, ale kompletní rejstřík ekonomických subjektů, který jsme speciálně pro systémy Money vytvořili. Tento rejstřík se denně aktualizuje a našeptávač vám tak vždy nabízí aktuální informace.

Našeptávání přitom funguje fulltextově, takže můžete do políčka formuláře zadat kteroukoliv část z názvu firmy – a našeptávač automaticky dohledá a nabídne celý název společnosti včetně všech základních údajů.

„Při zadání názvu firmy v dokladu vám vylepšený našeptávač nabídne firmy z databáze ekonomických subjektů, kterou jsme vytvořili speciálně pro systémy Money a denně ji aktualizujeme.“

Vítězslav Švejda
manažer vývoje Money S3

ucetnictvi

Snadnější příprava dohod, smluv i platových výměrů

V modulu Mzdy vám přibyly nové šablony pro pracovní smlouvy, dohody o provedení práce, smlouvy o hmotné odpovědnosti nebo například platové výměry. Tyto šablony mají tu výhodu, že hned po vytvoření za vás automaticky vyplní základní údaje o zaměstnavateli i zaměstnanci.

To v praxi znamená, že když nad kartou zaměstnance připravujete například dohodu o provedení práce, po kliknutí na tlačítko vám Money vygeneruje dokument, ve kterém jsou již všechny údaje o zaměstnavateli i zaměstnanci předem vyplněné. Teoreticky tak nemusíte vyplňovat nic a rovnou dohodu založíte do systému.

Šablony si přitom můžete vytvořit i vlastní, takže pokud často vytváříte nestandardní pracovní dokument, uděláte si pro něj šablonu – a už nebudete muset vyplňovat údaje o své firmě a vybraném zaměstnanci.

Vylepšený našeptávač, nové šablony v modulu Mzdy i další funkční novinky mají k dispozici pouze uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2019. Jestliže vy ji zatím nemáte, můžete to napravit a službu si dodatečně objednat.

Jednodušší párování dokladů a úhrad

V tiskové sestavě Saldo máte k dispozici dvě nové možnosti řazení – podle názvu firmy a podle zůstatku (částky). I nadále samozřejmě můžete využívat původních možností řazení podle čísla účtu, párovacího symbolu nebo IČ firmy.

Nové možnosti řazení ocení zejména účetní, kteří ručně párují přijaté platby s vystavenými doklady. Využijí je u firem, které nemají IČ, nebo u těch, které při platbě často zaokrouhlují fakturované částky.

Novinek a vylepšení je v novém Money S3 19.400 ještě více. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem. V současné době navíc pracujeme na nových verzích, ve kterých již zohledníme legislativní změnu zrušení výpočtu DPH pomocí koeficientu, aby byl váš systém s předstihem připravený.

Zaujala Vás některá z novinek? Chcete-li se na ni podrobně doptat, naši konzultanti zákaznické péče jsou Vám k dispozici na telefonním čísle +420 549 522 503. Před hovorem si připravte PIN svého Money.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Aktuální webináře
Dlouhodobý majetek v účetnictví a dani z příjmů
14. 09. 2023
Novinky v DPH 2023
záznam
Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních