Vše z Money / Produktové novinky/[Money S3 20.000] Novoroční verze je tu. Přináší zvýšenou minimální mzdu i e-neschopenky
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

[Money S3 20.000] Novoroční verze je tu. Přináší zvýšenou minimální mzdu i e-neschopenky

[Money S3 20.000] Novoroční verze je tu. Přináší zvýšenou minimální mzdu i e-neschopenky
Seyfor, a. s.
15. 12. 2019
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2
[Money S3 20.000] Novoroční verze je tu. Přináší zvýšenou minimální mzdu i e-neschopenky

Každý, kdo má zaplacenou službu Podpora a Aktualizace na rok 2020, může přejít na nejnovější verzi Money S3 – 20.000. V nové verzi na vás čeká účetní rok 2020 s aktualizovanými legislativními konstantami a účetními seznamy, včetně navýšené minimální mzdy, nebo možnost jednoduše spravovat elektronické neschopenky.

Jestliže si chcete o novinkách ve verzi 20.000 přečíst ještě více, projděte si kompletní seznam změn.


Účetní rok 2020 je připravený

Už nyní si můžete v aktuální verzi Money S3 založit nový účetní rok podle legislativy platné pro rok 2020. Legislativní konstanty i seznamy jsme letos opět zpracovali s dostatečným předstihem, abyste si všechno stihli vyřešit v dostatečném předstihu a neřešili to na poslední chvíli.

Také jsme aktualizovali výši minimální mzdy a všechny konstanty s ní spojené – například minimální odvody na sociální a zdravotní pojištění. Už nyní tak můžete v Money zpracovávat mzdy zaměstnanců pro rok 2020 v souladu s aktuální legislativu. Obvykle mzdy z legislativních důvodů aktualizujeme až v druhé půlce ledna, ale vyslyšeli jsme vaše přání a tentokrát je zpracovali dříve.

Jestliže nemáte pro rok 2020 zaplacenou službu Podpora a Aktualizace, můžete si nový účetní rok založit také. V takovém případě ale negarantujeme, že vyhovíte všem požadavkům legislativy. Proto doporučujeme, abyste si Podporu a Aktualizaci 2020 objednali.

Jednoduchá administrace eNeschopenek

Nová verze Money také usnadňuje správu nepřítomností v zaměstnání. Stačí, když si na ePortálu ČSSZ požádáte o zpřístupnění eNeschopenek (tady máte návod, jak na to) a zvolíte si automatickou komunikaci s portálem. Následně dostanete přidělené unikátní číslo, které společně s certifikátem zadáte do Money. Od této chvíle Money z portálu ČSSZ automaticky stahuje záznamy o pracovních neschopnostech a vytváří k nim nepřítomnosti i ve mzdách.

eNeschopenky pak v Money buďto obsluhujete ručně – na novém seznamu eNeschopenky – nebo využijete modulu S3 Automatic, který vás o všech změnách v pracovní neschopnosti zaměstnanců informuje e-mailem. Pokud si navíc zvolíte, aby Money samo zakládalo nepřítomnosti ve mzdách, bude vám systém automaticky doplňovat údaje o nepřítomnostech do karty zaměstnance.

Společně s touto změnou jsme do Money S3 doplnili také potřebné tiskové sestavy, například upravenou přílohu k žádosti o dávku nemocenského pojištění nebo hlášení zaměstnavatele při ukončení pracovní neschopnosti.

Nová tisková sestava ve mzdách pro OZP

Aktuální verze Money S3 vám zjednoduší také výpočet povinného podílu osob se zdravotním postižením. Na kartě Mzdy najdete novou tiskovou sestavu, se kterou rychle vygenerujete například průměrný roční počet zaměstnanců se zdravotním postižením a další potřebné údaje.

Kompletní seznam všech novinek v nové verzi Money S3 20.000 najdete tady.

V úterý 14. ledna Microsoft oficiálně ukončuje podporu operačních systémů Windows 7 a Windows Server 2008. Doporučujeme vám, abyste aktualizovali svůj operační systém a přeinstalovali si Money S3. Návod, jak přeinstalovat Money, jsme pro vás nachystali v tomto článku.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení