Vše z Money / Produktové novinky/[Money S3 19.600] Nová verze Money S3 reaguje na změnu legislativy, DPH nyní počítá matematicky
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

[Money S3 19.600] Nová verze Money S3 reaguje na změnu legislativy, DPH nyní počítá matematicky

[Money S3 19.600] Nová verze Money S3 reaguje na změnu legislativy, DPH nyní počítá matematicky
Seyfor, a. s.
26. 06. 2019
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2
[Money S3 19.600] Nová verze Money S3 reaguje na změnu legislativy, DPH nyní počítá matematicky

Změna způsobu výpočtu DPH, nová tisková sestava v modulu Mzdy nebo možnost naplánovat vypnutí systému kvůli údržbě dat. Nejnovější verze Money S3 reaguje na změny legislativy a usnadňuje práci – správcům systému i uživatelům.

CO VÁS ZAJÍMÁ? ucetnictvi

Jestliže si chcete o novinkách ve verzi 19.600 přečíst ještě více, projděte si kompletní seznam změn.


obchod

Nový způsob výpočtu DPH

Na základě novely zákona o DPH mění Money S3 způsob výpočtu DPH. Zatímco až doposud systém počítal daň z přidané hodnoty pomocí koeficientu, od 1. července ji začne počítat matematicky.

Česká republika byla poslední zemí v Evropě, která umožňovala počítat DPH pomocí koeficientu. Protože však tento způsob není tolik přesný jako matematický, dochází nyní ke změně a sjednocení s evropskou legislativou.

Vaše Money na nový výpočet přejde automaticky. Stačí, když si svůj systém aktualizujete. Pokud v budoucnu zkopírujete starší doklad, na kterém je DPH vypočítané ještě pomocí koeficientu, Money vás samo upozorní, abyste doklad aktualizovali.

Více o novém výpočtu DPH

„Money S3 začne od 1. července 2019 automaticky počítat DPH matematicky. Stačí, když si aktualizujete svůj systém.“

Vítězslav Švejda
manažer vývoje Money S3

Ze zaokrouhlené částky už neodvádíte DPH

Novela zákona o DPH upravuje také výpočet daně z přidané hodnoty u zaokrouhlovaných částek. U bezhotovostních plateb se částky nezaokrouhlují, tady zůstává vše při starém. U zaokrouhlovaných hotovostních plateb ale nově neodvádíte DPH z rozdílu mezi původní a zaokrouhlenou částkou.

Aby Money částky správně zaokrouhlovalo a nepočítalo z nich DPH, musíte si tuto možnost zvolit v nastavení účetního roku.

Nová sestava při odchodu zaměstnance na úřad práce

Na základě podnětu vás, našich uživatelů, přibyla v modulu Mzdy nová tisková sestava Potvrzení zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti. Pokud vám tedy odchází zaměstnanec a míří na úřad práce, nemusíte tento dokument sepisovat ručně, ale vyplníte si jej přímo v Money.

Po vyplnění formulář jen vytisknete, podepíšete a předáte zaměstnanci.

Všechny zmíněné novinky a vylepšení mají k dispozici pouze uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2019. Jestliže vy ji zatím nemáte, můžete to napravit a službu si dodatečně objednat.

Možnost plánovaného ukončení systému

Zálohování, pravidelná údržba nebo import dat – některé operace v Money S3 vyžadují jedinečný přístup k datům a potřebují, aby byl systém během těchto operací vypnutý.

V nové verzi Money S3 můžete jako správci ukončení systému dopředu naplánovat. Nastavíte například, aby se Money ukončilo každý večer v 23:00. Hned poté dojde k záloze a údržbě dat.

Systém navíc před plánovaným vypnutím rozpozná, pokud zrovna na pozadí některé z licencí běží operace, kterou by ukončení mohlo ohrozit. V takovém případě se neukončí, vyčká například 10 minut (tento čas si můžete nastavit) a pokusí se o další vypnutí. Pokud ani napodruhé neuspěje, již se tento den o další ukončení nepokusí.

Novinek a vylepšení je v novém Money S3 19.600 ještě více. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem.

Zaujala Vás některá z novinek? Chcete-li se na ni podrobně doptat, naši konzultanti zákaznické péče jsou Vám k dispozici na telefonním čísle +420 549 522 503. Před hovorem si připravte PIN svého Money.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení