Vše z Money / Produktové novinky/Otcovská dovolená i aktualizované formuláře. Nová verze Money drží krok s legislativou
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Otcovská dovolená i aktualizované formuláře. Nová verze Money drží krok s legislativou

Seyfor, a. s.
21. 01. 2018
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2

V nejnovější verzi Money S3 – 18.100 – můžete nepřítomnost zaměstnance evidovat jako „otcovskou poporodní péči“. Money již pracuje také s novými pravidly pro uplatnění srážkové daně nebo s aktualizovanými formuláři pro podání daňového přiznání.

Všechny tyto novinky ale platí jen pro ty, kteří mají zaplacenou službu Podpora a Aktualizace pro rok 2018. Jestliže jste si podporu pro tento rok ještě nekoupili, napravte to co nejdříve. V opačném případě vám systém neumožní pracovat například se mzdami.

Otcovská dovolená, mzdy i nová pravidla pro výpočet daně z příjmů

Otcovská dovolená platí teprve pár dní, Money už je na ni přesto připravené. Na Seznamu nepřítomností, v sekci Absence, nově najdete položku „Otcovská poporodní péče“.

Aktuální verze Money rovněž reaguje na legislativní změny ve mzdových konstantách – navýšení minimální mzdy či daňového zvýhodnění na první dítě. Dále pracuje s novými pravidly pro uplatnění srážkové daně z příjmů ze závislé činnosti nebo s novými formuláři, jako jsou potvrzení o zdanitelných příjmech či prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti.

Mohlo by vás zajímat: videonávod pro hromadnou změnu mzdového období zaměstnanců.

Aktuální formuláře pro přiznání k dani z příjmů

Tak jako každý rok, i letos jsou formuláře pro přiznání k dani z příjmů fyzických a právnických osob odlišné od těch loňských. V novém Money už však máte aktuální formuláře nahrané.

Při podávání daňového přiznání si tak můžete například zvolit limit výdajového paušálu, který následně ovlivní, zda máte nárok na daňovou slevu na manželku.

Jednodušší účtování zálohových faktur v daňové evidenci

Drobní živnostníci a všichni, kteří vedou daňovou evidenci, budou nově snadněji účtovat zálohové faktury.

Systém totiž po přijetí úhrady zálohové faktury automaticky rozpočítá základ daně i daň a později odečte příslušnou částku z vyúčtovací faktury. Navíc si sami vyberete, které zálohové faktury chcete při vystavování vyúčtovací faktury do odpočtu zahrnout.

Money si s rozúčtováním základu daně a daně poradí i tehdy, kdy na zálohové faktuře není uvedena sazba DPH. V takovém případě ji automaticky rozúčtuje zpětně – až na základě sazby daně ve vyúčtovací faktuře.

Kompletní přehled změn a novinek najdete zde.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení