Vše z Money / Produktové novinky/[Money S3 19.701] Vychází nová verze Money S3, nabízí jednodušší instalaci aktualizací
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

[Money S3 19.701] Vychází nová verze Money S3, nabízí jednodušší instalaci aktualizací

[Money S3 19.701] Vychází nová verze Money S3, nabízí jednodušší instalaci aktualizací
Seyfor, a. s.
29. 09. 2019
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2
[Money S3 19.701] Vychází nová verze Money S3, nabízí jednodušší instalaci aktualizací

K aktualizaci Money S3 nově nebudete potřebovat administrátora počítače – aktuální verzi či opravné balíčky si kdykoliv stáhne a nainstaluje také běžný uživatel. Nová verze Money S3 navíc usnadňuje aktualizaci systému v síťových provozech, nabízí možnost jednoduše měnit délku záruky u zboží a přichází také s novým mzdovým formulářem pro ČSSZ – přehledem o výši pojistného.

CO VÁS ZAJÍMÁ? obchod ucetnictvi

Jestliže si chcete o novinkách ve verzi 19.700 přečíst ještě více, projděte si kompletní seznam změn.


Významně jednodušší instalace aktualizací

Vylepšení, po kterém jste mnozí volali. Až doteď mohl aktualizaci Money S3 provádět pouze administrátor počítače, nově novou verzi stáhne a nainstaluje také běžný uživatel – například účetní. Tohle je poslední verze Money S3, kterou musí nainstalovat administrátor, od té příští už to může dělat kdokoliv z vaší firmy.

„Od příští verze může aktualizace Money S3 provést jakýkoliv běžný uživatel. Tato změna usnadní například instalaci opravných balíčků, které si nyní stáhne a nainstaluje i účetní či skladový logistik.“

Vítězslav Švejda
manažer vývoje Money S3

Zjednodušení se dočkaly také aktualizace Money v síťovém provozu. Už není nutné, abyste nejnovější verzi nejdřív nainstalovali na hlavní server a až poté na všechny ostatní stanice v síti – nyní můžete aktuální verzi Money nainstalovat na kterýkoliv počítač v síti.

U síťového provozu navíc není nutné, aby na všech počítačích byla stejná verze systému. Pokud například k verzi 19.800 vydáme opravný balíček 19.801, může si tento balíček stáhnout a nainstalovat jen ta osoba, která opravný balíček potřebuje. Ostatní uživatelé kvůli tomu ani nemusí vypínat Money – mohou dál pokračovat v práci, zůstat na verzi 19.800 a aktualizovat teprve ve chvíli, kdy vyjde kompletně nová verze 19.900.

S touto změnou se pojí také to, že přestáváme vydávat rozdílové balíčky – tedy neúplné instalační soubory, které obsahovaly pouze změny mezi původní a novou verzí Money. Nově si vždy stáhnete kompletní systém. Instalační balíček mívá obvykle kolem 250 MB a i s pomalejším připojením jej stáhnete do pěti minut.

Zmíněné novinky a vylepšení mají k dispozici pouze uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2019. Jestliže vy ji zatím nemáte, můžete to napravit a službu si dodatečně objednat.

obchod

Více možností při nastavení záruky

Nad položkami dokladů máte nyní k dispozici hromadnou operaci, pomocí které můžete editovat záruční dobu. Zároveň si můžete jednoduše vytvořit například i typy dokladů s různou záruční dobou např. pro fyzické osoby se záruční dobou 24 měsíců a typy dokladů pro právnické osoby se záruční dobou 12 měsíců.

Kdykoliv pak budete vystavovat doklad na zboží s jinou zárukou – například 36 měsíců – snadno tento údaj během vystavování dokladu upravíte.

ucetnictvi

Nový mzdový formulář pro ČSSZ

V nejnovější verzi Money S3 na vás čeká také aktualizovaný formulář Přehled o výši pojistného. Zrušením karenční doby od 1. července totiž došlo k drobným změnám ve výši sazby nemocenského pojištění u zaměstnavatelů, OSVČ a zahraničních zaměstnanců.

Legislativní úprava

Nejnovější verze Money S3 reflektuje úpravu odesílání datové věty o EET na základě zpřesnění výkladu od MFČR.

Novinek a vylepšení je v novém Money S3 19.700 ještě více. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem.

Připomínáme, že od 1. 10. 2019 dochází ke změně způsobu výpočtu DPH. Potřebné informace naleznete v souhrnném článku.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení