Skrýt menu
Skrýt formulář

Motivace a benefity

Aktuální aspekty práce na home office

19. 01. 2021

Rok 2020 z důvodu koronavirové pandemie pravděpodobně přepíše historii ve zvyklostech vykonávání práce. Ještě v loňském roce řada studií hovořila o využívání práce z domova v ČR ve výši cca 4 % zaměstnanců, letošní predikce hovoří až o 38 %. Home office je však stále pro mnohé firmy velkým oříškem, protože i přes jeho raketové rozšíření nemá jakoukoliv jasnou právní úpravu – a to ani v rámci přicházející novely zákoníku práce.

Štítky: Zákoník práce

1

Stravenky se vyplatí zaměstnancům i zaměstnavatelům. Přečtěte si, jak je spočítat a danit

18. 11. 2019

V roce 2019 vychází nejvýhodněji stravenka v hodnotě 123 korun. Kde se tato částka vzala, proč je to víc než loni a jak zjistíte, co si vaše firma může odečíst z daní, jsme sepsali v článku.

Štítky: Příspěvek na stravování

52

Příspěvek zaměstnavatele svému zaměstnanci na dopravu do zaměstnání a ze zaměstnání

27. 09. 2019

Při získávání a udržení si stávajících zaměstnanců nabízejí zaměstnavatelé různé benefity. Jedním z nich je také příspěvek na dopravu do a ze zaměstnání.

Štítky: Zaměstnanecké benefity

69

Příspěvek zaměstnavatele na pojištění svých zaměstnanců

13. 10. 2016

Někteří zaměstnavatelé poskytují svým zaměstnancům kromě řádné mzdy také různé zaměstnanecké benefity. V poslední době se v praxi stále častěji setkávám s dotazy zaměstnavatelů na možnost přispět svým zaměstnancům na různé druhy pojištění. Autor: Mgr. Zdeněk Zralý, daňový poradce č. 3177 Existuje několik druhů pojištění, na které může zaměstnavatel poskytovat svým zaměstnancům příspěvek. Poskytnutý příspěvek […]

Štítky: Penzijní spoření a soukromé životní pojištění

7

Na co si dát pozor u příspěvků zaměstnavatele na soukromé životní pojištění

02. 06. 2016

Jedním z benefitů, které poskytují zaměstnavatelé svým zaměstnancům, jsou příspěvky na soukromé životní pojištění zaměstnanců. Ve své praxi jsem se setkal s případy, kdy soukromé životní pojištění nesplňovalo zákonem požadované podmínky, což má za následek ztrátu daňové výhodnosti příspěvků.

Štítky: Penzijní spoření a soukromé životní pojištění

47

Poskytnutí příspěvku zaměstnanci na rekreaci

01. 07. 2015

S přicházejícími prázdninami a letními dovolenými možná někteří zaměstnavatelé budou řešit, jakým způsobem mohou svým zaměstnancům přispět na jejich rekreaci.

Štítky: Zaměstnanecké benefity

1

Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi