Vše z Money/Premiéra on-line minikurzu Money S3: co nejzajímavějšího jste se dozvěděli
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Premiéra on-line minikurzu Money S3: co nejzajímavějšího jste se dozvěděli

Premiéra on-line minikurzu Money S3: co nejzajímavějšího jste se dozvěděli
Seyfor, a. s.
08. 11. 2021
Doba čtení73 minut čtení
Líbilo se37
Premiéra on-line minikurzu Money S3: co nejzajímavějšího jste se dozvěděli

Obsah

  Stejně jako loni se i v letošním roce uskutečnily minikurzy on-line. Každý rok vám na nich představujeme nové a vylepšené funkce v Money S3, které vám zpříjemní práci. Připomeňte si, co nejdůležitějšího zaznělo a jak je to se slevou na moduly nebo online školením zdarma dle vlastního výběru.

  Bezplatné minikurzy pořádáme každý rok na podzim pro uživatele služby Podpora a aktualizace.

  Minulý rok se minikurz poprvé uskutečnil on-line. Ušetřili jste spoustu času a především jste se nemuseli vystavovat potenciálně rizikovému prostředí kinosálů. Podle ohlasů vám možnost připojit se odkudkoliv – ať už z kanceláře nebo domova – vyhovovala, a proto jsme se u obrazovek potkali i letos.

  Naším hlavním cílem bylo, aby vám on-line minikurz plnohodnotně nahradil setkání naživo. Proto jsme zachovali rozsah prezentace a mysleli jsme i na konzultace. Pokud jste v průběhu webináře měli jakýkoliv dotaz, napsali jste ho do chatu a konzultanti ho zodpověděli.

  Top novinky pro pohodlnější práci

  Téměř všechny novinky v Money S3 jsou výsledkem námětů, které jste nám předali v rámci telefonické či písemné podpory, případně během servisních konzultací s technikem. Na minikurzu jsme vám tyto novinky představili a názorně ukázali, jak je v praxi využijete.

  Níže najdete přehled těch nejdůležitějších z nich:

  Zákaznická podpora je nově dostupná přímo z Money. Pokud máte jakýkoliv dotaz, napíšete nám z prostředí programu a mezitím můžete dál nerušeně pokračovat v práci. Jakmile náš konzultant dotaz zodpoví, program vás na zprávu automaticky upozorní vyskakovacím oknem.

  Další vylepšení vám zjednoduší obnovu zapomenutého hesla. Využijete ho třeba o víkendu, když se nutně potřebujete dostat do Money. Pokud máte ve svém účtu nastavený e-mail, můžete si na něj nechat zaslat jednorázové heslo pro přihlášení. S jeho pomocí spustíte Money S3 a zvolíte si nové heslo.

  Další novinku ocení ti z vás, kteří v Money S3 spravujete více účetních agend. Jedná se o hromadné založení účetního roku. Touto volbou založíte nový rok najednou pro všechny zvolené agendy. Tato funkce vám ušetří rutinní práci spojenou se zakládáním účetního roku v každé agendě jednotlivě.

  Dál jsme do Money S3 přidali funkci umožňující dorovnání hospodářského výsledku, kterou využijete při sestavování výkazu zisků a ztrát nebo rozvahy. Tato novinka automaticky srovná aktiva a pasiva, abyste to nemuseli dělat ručně.

  Při exportu skladových zásob do XML souboru Money umožňuje, abyste export rozdělili na více částí. Pokud tedy prodáváte hodně druhů zboží a výsledný XML soubor se všemi položkami bývá příliš velký, nastavíte si, aby Money do každého XML exportovalo například jen 1 000 položek.

  Nově jsme rozšířili pole názvu firmy až na 255 znaků. Takže se vám už nestane, že by se dlouhý název firmy na doklad nevešel celý.

  Money S3 nově zvládá také například:

  • automatické párování dokladů v cizí měně,
  • kopírování účetních dokladů z minulých let
  • nebo účtování faktur se zádržným.

  Celkově jsme vám představili desítky novinek.

  Reakce Money S3 na legislativní a daňové změny

  Rok 2021 došlo k významným úpravám v oblasti mezd a ke změnám souvisejících s opatřeními proti šíření koronaviru.

  V lednu 2021 došlo ke zrušení superhrubé mzdy, což mělo mimo jiné vliv na výši daně, kterou zaměstnanci ze své mzdy odvádí státu. Zavčasu jsme proto Money S3 aktualizovali, aby lednové mzdy a všechny odvody spočítalo v souladu s legislativou.

  Uplynulý rok přinesl také několik změn v dovolených. Jednou z nich je, že nárok na dovolenou se již nepočítá ve dnech, ale v hodinách. V Money S3 proto můžete nově zadávat dovolenou v hodinách. Pro větší pohodlí stále vidíte i dovolenou ve dnech tak, jak jste byli zvyklí. Při čerpání dovolené se přepočet na hodiny provede automaticky.

  Nově můžete zaměstnancům poskytovat peněžitý příspěvek na stravování – tzv. stravenkový paušál. Money S3 vám ho umožňuje zadat při výpočtu mzdy a vyplatit společně se mzdou zaměstnanci. Systém navíc sám vypočítá nárok na stravenkový paušál na základě odpracovaných směn.

  Režim OSS nově platí od 1. července 2021 a nahrazuje režim MOSS. Pokud prodáváte zboží nebo služby spotřebitelům v jiném členském státě EU a dodání přesáhne hodnotu 10 000 EUR, musíte se registrovat v každé zemi, kde jsou vaši zákazníci, nebo využít právě režim OSS. V Money S3 je samozřejmě tato legislativní změna zapracována – jak v prostředí programu, tak při importech z e-shopů.

  Další změny se dotkly zdanění příjmů fyzických a právnických osob. Týkaly se například:

  Plány na rok 2022

  Zatímco v roce 2021 jsme se museli zaměřit na implementaci nadstandardního množství legislativních změn, v roce 2022 bychom měli mít volnější ruce. Proto přineseme více novinek, které vám usnadní a zrychlí práci.

  Od 1. ledna 2022 dochází v EU ke změnám vykazování intrakomunitárního plnění nazývané Intrastat. Hlavní změny se týkají výstupu z této evidence a do programu je včas zapracujeme.

  Velkou změnou pro rok 2022 je, že Microsoft uvede operační systém Windows 11. Ten nahradí dosavadní Windows 10. Nový systém přináší z uživatelského pohledu především změnu grafického rozhraní a některých ovládacích prvků. Verzi Money S3, která plně podporuje Windows 11, vydáme na podzim.

  Dočkáte se i rychlejšího ručního párování dokladů nebo rozšíření formátů pro elektronické doklady.

  Školení zdarma a sleva na volitelný modul Money S3

  Účast na minikurzu se skutečně vyplatila. Objevili jste užitečné funkce, které vám zpříjemní práci v účetním softwaru. A abyste mohli využívat Money S3 naplno, připravili jsme pro vás speciální akci.

  Pokud si v předstihu do konce listopadu 2021 zakoupíte službu Podpora a Aktualizace, získáte nárok na dvě odměny:

  • bezplatný přístup k záznamu některého z našich online školení
  • a slevu 500 Kč na libovolný modul k Money S3 v ceně nad 2 000 Kč při objednání do konce listopadu 2021.
  TIP: Svoji odměnu si vyberete po zadání PIN kódu k licenci Money S3 na této stránce. Díky slevě 500 Kč můžete třeba výhodněji napojit Money S3 na e-shop nebo využít nejoblíbenější modul Automatic.

  Spuštění vzdělávací akademie Svobodná účetní

  Počet nových podnikatelů každý rok roste, zatímco účetních ubývá. Abychom to zvrátili, spojili jsme se se Svazem účetních České republiky a spustili on-line akademii Svobodná účetní.

  On-line seminář o DPH s Ivanou Langerovou

  Připravujeme pro vás další on-line akce. Nyní chystáme oblíbený seminář s Ing. Ivanou Langerovou, přední českou odbornicí na DPH.

  Můžete se těšit na informace o:

  • problematických ustanoveních zákona o DPH,
  • změnách ve zdaňování zasílání zboží do jiných členských států,
  • zdaňování služeb cestovních kanceláří už ke dni přijetí úplaty,
  • rozšíření použití režimu jednoho správního místa OSS.

  On-line seminář proběhne 13. ledna 2022 a zaplatíte za něj jen 1290 Kč. Oproti živým setkáním v minulých letech, které stály 1 890 Kč, tak výrazně ušetříte. Seznamte se s podrobnostmi a přihlaste se, dokud jsou volná místa.

  Pokud máte k připravovaným novinkám jakékoliv dotazy nebo byste se o nich rádi dozvěděli více informací, zavolejte nám na +420 549 522 511 nebo napište na obchod@money.cz.

  Otázky a odpovědi z webináře Minikurz Money S3

  Dobrý den, děkuji zaslání Vašeho námětu. Námět byl předán na vývojové oddělení pod WI číslem: 134196. O procesu námětu se můžete informovat pomocí WI čísla na telefonické podpoře: 549 522 503.

  Dobrý den, při skupinovém DPH je nutné mít DIČ vyplněno přío v kartě adresy – při založení program na skupinové DIČ upozorní a následně je nutné jej doplnit.

  Dobrý den, vzájemný zápočet najdete přes kartu Účetnictví / Interní doklady / Vzájemné zápočty – vyberete adresu a následně volbou

  Dobrý den, Money Vám v rámci zápočtu vyhledá doklady, pro které je možné provést zápočet. Vyhledávání probíhá na základě nastavení, přes tlačítko „Konfigurace“. Zde si můžete upravit vyhledávání dokladů. Po jejich vyhledání Money zápočet navrhne. Pokud chcete některé doklady ze zápočtu vyřadit, označte je v seznamu, poté je vyjměte a opětovně klikněte na tlačítko „Navrhnout zápočet“. Zápočet se poté bude vztahovat pouze na doklady, které ponecháte v seznamu.

  Dobrý den, hromadné mazání adres není možné, navíc lze smazat pouze adresy bez vazby na doklady. Pokud byl k adrese vytvořen jakýkoli dokad, adresu smazat nelze. takoé adresy lze pouze skrýt nebo přesunout do jiné skupiny.

  Dobrý den, děkujeme za dotaz. Tuto funkcionalitu do Money přidávat neplánujeme. Zadáváme ji ovšem na vývojové oddělení pro její analýzu. Děkujeme za pochopení.

  Dobrý den, faktury lze do Money importovat několika možnostmi. Např. Importem z XML nebo z Excelu v rámci doplňkového modulu. Prosím, kontaktujte nás na zákaznickou podporu na tel. 549 522 503, kde s Vámi vše rádi probereme. Děkujeme.

  Dobrý den, k tomuto slouží modul „Periodická a hromadná fakturace“, který slouží právě ke generování opakujících se plateb. Více informací získáte na našich stránkách – www.money.cz

  Dobrý den, daný námět je již zadaný na vývojové oddělení a je zahrnut do plánu vývoje. Prosím o strpení.

  Dobrý den, doporučujeme nastavit oboustranný tisk přímo na ovladači tiskárny a zvolit si tento režim jako výchozí. Váš námět předáváme na vývojové oddělení pro analýzu a případné začlenění do dalších verzí Money.

  Dobrý den, pokud je na adresu navázán nějaký doklad, adresu smazat nelze. Adresu s vazbou na doklady je možné pouze skrýt nebo přesunout do jiné skupiny. Aby bylo možné adresu smazat, musely by se nejdříve vymazat všechny doklady s vazbou na tuto adresu nebo na dokladech vazbu na adresu zrušit.

  Dobrý den, ano je možné si tohle přednastavit v zaměsnancích na kartě zaměstnance v záložce pracovní poměry. Zde ve spodní části prosím o překliknutí na záložku Mzdové složky a pomocí tlačítka Přidat je možné si navést novou mzdovou složku – Prémie.

  Dobrý den, při importu je možné spárovat pouze s jednou platbou. Pokud doklad hradí více dokladů je nutné spárování provést ručně.

  Dobrý den,datum tisku lze z formuláře smazat pomocí editoru formulářů.

  Dobrý den, pokud to ovladač tiskárny umožňuje, doporučujeme Vám nastavit oboustranný tisk na ovladači jako výchozí režim. Následně nebude nutné v Money nic nastavovat. Námět i tak předáváme na vývojové oddělení.

  Dorbý den, rozúčtování lze nastavit na kartě zaměstnance v části začtování, pin. Zde můžete nastavit definici středisek, kde dáte poměry 70% a 30%. Při zaúčtování mezd je třeba zvolit variantu dle zaměstnanců a u daného zaměstnance proběhne rozdělení nákladů na daná střediska.

  Dobrý den, výdejem lze hradit pouze FV nebo FP dobropisy či přehrazené a naopak.

  Dorbý den, tato možnost v Money S3 bohužel není.

  Dobrý den, k tomuto slouží modul „Periodická a hromadná fakturace“, který slouží právě ke generování opakujících se plateb. Více informací získáte na našich stránkách – www.money.cz .

  Dobrý den, tuto funkcionalitu neplánujeme do Money S3 implementovat. Doporučujeme využít software TaxEdit, který tuto funkcionalitu umožňuje. Více informací naleznete zde: https://money.cz/vlastnosti/taxedit-s3/

  Dobrý den, v adresářui lze nepoužívané adresy skrýt nebo sloučit. Na prvotních dokladech zůstane původní adresa zachována.

  Dobrý den, dané záznamy lze zobrazit přímo v seznamu zaměstnanců pokud si v horní tlačítkové liště v seznamu zaměstnanců zvolite volbu „Pracovní poměry“.

  Dobrý den, zkuste si vytisknout kombinaci peněžního deníku vč. bilance. Na záložce Účetnictví – Peněžní deník – Tisk peněžního deníku. V průvodce na str. 4/5 zvolte zjednodušenou verzi deníku a níže zatrhněte „Závěrečný přehled“.

  Dobrý den, saldo je možné navést ručně přes kartu Účetnictví / Závěrkové operace / Počáteční stav salda – pokud zde již záznamy existují doporučuji kontaktovat technikou podporu, kde Vás navedeme jak seznam vyčistit najednou aby nebylo nutné záznamy mazat po jednom.

  Dobrý den, nový pracovní poměr je možné zadat do stávající karty zaměstnance. Prosím o otevření karty zaměstnance a kliknutí na záložku Pracovní poměry a zde prosím o kliknutí na tlačítko PŘIDAT

  Dobrý den, děkujeme za dotaz. Bohužel, není uvažováno, že by Money S3 fungovalo na zařízeních s Mac OS. Děkujeme za pochopení.

  Dobrý den, daná automatizace je zajrnuta do verze 21.900 a je součástí modulu Mzdy a Personalistika PLUS. Lze hromadně zadávat nepřítomnost a hromadně z nich následně tvořit mzdy

  Dobrý den, děkujeme za námět. Předáváme jej vývojovému oddělení na analýzu a případné zapracování do dalších verzí Money.

  Dobrý den, danou sestavu naleznete přes: Účetnictví / Přehledy a tiskové sestavy / Další sestavy / Pohyby na účtech – otevře se Vám průvodce a na straně 1/3 prosím o vybrání Vašeho účtu a nastavení Vybrat pohyby podle: data úč. případu. Následně se Vám vytiskne sestava se všemi pohyby, který se na daném účtu v tomto roce vytvořily.

  Dobrý den, děkujeme za námět. Předáváme jej vývojovému oddělení na analýzu a případné zapracování do dalších verzí Money.

  Dobrý den, přes záložku účetnictví -> závěrkové operace -> počáteční stav salda. Zde můžete vymazat historické nevypárované věci z minulých let. Ideálěn je si sestavu salda vytisknou a po té pomocí počáteční stavů věci, které v sestavě nechce vymazávat.

  Dobrý den, typy dokladů a typy účetních položek dodatečně nelze uživatelsky přenést. V rácmi servisního zásahu bychom Vám mohli provést přesun typů z roku 2020 do roku 2021, ale pokud by již v roce 2021 provedly úpravy, tak by se o ně přišlo.

  Dobrý den, doklady z minulých let nalezente přes kartu Účetnictví / Závěrkové operace / Počátečníc stav salda – tady můete záznam otevřít a nastraně saldokontního účtu zatrhnout volbu „Spárován“.

  Dobrý den, pokud bude shodný VS na bance a na vytvořené pohledávce tak ke spárovní dojde. Pokud tyto újadě shodné nejsou není možné zajistit automatické spárování.

  Dobrý den, na pokladním dokladu, stejně jako na všech ostatních, můžete využít klávesu F12 a do všech datumu se propíše datum dle data ve kterém máte kurzor.

  Dobrý den, Money / Možnosti a nastavení / Nastavení účetního roku – volba Účetnictví / Pokladna a zde si nastavíte zaokrouhlení ceny celkem na setiny.

  Dobrý den, nový modul mezd počítá vše dle platné legislativy a proto tedy není možné tento údaj změnit.

  Dobrý den, platby hrazené prostřednictvím platební brány by Vám měly vstupovat do bankovního výpisu. Mělo by Vám stačit stáhnout si výpis (ručně/přes homebanking) a platby následně spárovat. Pro případné upřesnění dotazu nás prosím kontaktujte na tel. 549 522 503. Děkujeme

  Dobrý den, situaci rozumím. Námět jsem předal kolegům na vývojové oddělení pro analýzu zapracování do dalších verzí.

  Dobrý den, daný námět je již předán na vývojové oddělení k nápravě.

  Dobrý den, KB exportuje denní výpisy, tedy import by měl být prováděn denně nebo následně vypisy postupně dle data.

  Dobrý den, skladovou kartu lze smazat (vyjmout) pouze, pokud nemá žádný pohyb (není použita v žádném dokladu). Pokud pohyb existuje, lze pouze skrýt (na kartě zásoby) ovšem za předpokladu, že stav skladu je 0 MJ.

  Dobrý den, nárok dovolené Money automaticky počítat neumí. Tento požadavek zadáváme na vývoj pro jeho analýzu, případně zapracování do některé z následujících verzí.

  Dobrý den, děkujeme za Váš námět na funkcionalitu programu. Předáváme jej kolegům z vývojového oddělení k analýze a případnému zapracování do některé z dalších verzí Money.

  Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. pro bližší specifikace konrtétních problému poprosím o zavolání na technickou podporu případně napsání na zákaznický portál. Například informace o filtrech apod. lze upravid pomocí editoru formulářů. Rádi Vám s úpravou po telefonu pomůžeme.

  Dobrý den, mimořádné odpisy zadáte na kartě majetku kde je zapotřebí vybrat odpisovou skupinu 1. nebo 2. mimořádnou skupinu. Následně po zařezení majetku prosím o přepnutí na záložku daňové odpisy. Zde prosím kliknout na výpočet odpisového plánu a otevře se Vám okno pro výpočet. V případě první odpisové skupiny dáte tlačítko pokračovat a máte hotovo. V případě druhé odpisové skupiny prosím o kliknutí na tlačítko pokračovat a navede se Vám první rok. Následně pro navedení druhého roku prosím opět o kliknutí na tlačítko Výpočet odpisového pláno a opět na tlačítko pokračovat. Tím se Vám navede i druhý rok. Zde jenom upozorním daňové odpočty je zde potřeba vést po měsíci pro korektní výpočet.

  Dobrý den, přímo v seznamu zaměstnanců je možné u daného jména klidnou pravým tlačítkem na šedý čtvereček AZ u záznamu zaměstnance a můžete vybrat pracovní smlouvu.

  Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Pokud máte v nastavení agendy nastavenou, že vedete neziskovou organizaci, tak můžete účetní osnově uvnit účtu nastavit o jaký druh činnosti se jedná. Výchoze je vybrána volba Hlavní, ale můžete si u daných účtů vybrat hospodářská a tím se budou výkazy počítat dle činností.

  Dobrý den, spárování proběhne stejným způsobem jako v ppřípadě Kč faktury – tedy v bakovním dokladu vyberete přes VS danou fakturu, uvedete cenu úhrady a následně při uložení dojde ke generování interního dokladu s kurzovým rozdílem.

  Dobrý den, při uložení přiznání DPH do seznamu podání Money S3 automaticky nabídne tvorbu pohledávky pro nadměrný odpočet. Pohledávku můžete uhradit příjmem (pokud FÚ platbu vrací), případně jej můžete přes vzájemné zápočty započtíst se závazkem pro FÚ.

  Dobrý den v tomto případě je možné provést vzájemný zápočet na liště Účetnictví – Interní doklady – vzájemné zápočty.

  Dorbý den, pro vykázání v přehledu je třeba pro daného zaměstnance zpracovat mdzu s 0 částkou.

  Dobrý den, děkujeme za námět, který předáváme na vývoj k analýze. Aktuálně ale můžete využít automatické generování stavu účtů pomocí modulu Účtetní analýzy v kombinaci s S3 Automatikem, který Vám výstup dokáže odesílat např. na e-mail. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na tel. 549 522 503.

  Dobrý den, aby zaúčtování proběhlo je nutné v Money / Možnosti a nastavení / Uživatelská konfigurace – Účetnictví mít nastaveno použít poslední typ nebo určitý typ.

  Dobrý den, námět jsem kolegům na vývojové oddělení předal. Nicméně je výběr vázán na legislativu. V případě kdy má zaměstnanec podepsáno prohlášení, tak se i dohody odvádí zálohovou daní. Money je tedy vázáno na legislativu.

  Dobrý den, děkujeme za námět. Předáváme jej vývojovému oddělení na analýzu a případné zapracování do dalších verzí Money.

  Dobrý den, účtování můžete provést přes modul majetku, kde drobný majetek budete vést jako plnou kartu a v primárních účtech nebo předkontacích si nastaveníte podrozvahové účty, které si do účetní osnovy libovolně zadáte. Případně je možné drobné majetek evidovat jako zjednodušené karty a účtovat o nich ručně v interních dokladech.

  Dobrý den, v Money je možné vytisknout výplatní lístek a případně výčetku mezd. Výčetku mezd naleznete přes: režie / Mzdy – tiskové sestavy a exporty / Další / Výčetka mezd.

  Dobrý den, OSS je pouze pro faktury neplátcům – koncovým odběratelům. Více informací získáte zde: https://money.cz/novinky-a-tipy/dane/posilate-zbozi-spotrebitelum-v-eu-od-1-cervence-2021-se-vas-tyka-oss/.

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Návrh na tuto funkcionalitu zadáváme na vývojové oddělení pro analýzu a případné následné zapracování. Děkujeme

  Dobrý den, tato možnost aktuálně v Money S3 není, ale v plánu je jakmile budou připojeneé dokumenty převedené do SQL i tuto možnost zákazníkům zpřístupnit.

  Dobrý den, ano. Stačí jit na web money.cz/moje-odmena/, zadat PIN a převzít kurz.

  Dobrý den, děkujeme za námět. Předáváme jej vývojovému oddělení na analýzu a případné zapracování do dalších verzí Money.

  Dobrý den, nejjednodušší je ve fakturách zobrazit sloupec Celkem s DPH a tam vždy sumu před odpočtem zálohy. Tento seznam můžete pravým tlačítkem exportovat do excelu a následně vytisknout. Druhá možnost je tisk Knihy faktur, ale zde by bylo třeba pro požadované zobrazení upravit formulář.

  Dobrý den, tuto funkcionalitu Money neobsahuje. Zadaváme Váš námět na vývojové oddělení pro analýzu, případně zapracování do dalších verzí.

  Dobrý den, bohužel danou funkci Money S3 neumí. Zde bych doporučila u zadávání dokladů využít klávesnici F12. Ve faktuře vypíšete např. datum účtního případu a zmáčknete klávesnici F12 a ostatní datumy se Vám přepíšou.

  Dobrý den, faktury s částkou bez DPH lze vytisknout přes záložku Účetnictví – Další sestavy – Přehledové sestavy. Můžete použít např. Výpis dokladů. Následně bude nutné upravit formulář, kde změníte tisk z ceny s DPH na pouze Základ celkem. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte na tel. 549 522 503. Děkujeme

  Dobrý den, zde je jediná možnost a to vyplnit datum ukončení až po provedení přihlášení na ČSSZ.

  Dobrý den, v průvodci importu bankovního výpisu se dá v nastavení konfigurace párování zapnout volba „párovat pouze s doklady aktuálního roku“

  Dobrý den, námět je na vývojovém oddelění předaný, avšak nedokáži říci termín kdy bude úprava zařazená do některých z verzí.

  Dobrý den, námět na doplnění výpočtu insolvencí je předán u kolegů na vývojovém oddělení. Tisk veškerých exekucí lze vytisknou pomocí sestavy karty zaměstnance, v případě pokud Vás zajímají primárně pouze informace o srážkách, tak lze sestavu upravu pomocí editoru formulářů upravit, tak aby se v tu chvíli netiskly jiné informace.

  Dobrý den, zadaný mámět na doplnění je již předán na vývojové oddělení.

  Dobrý den, smazání skladových dokladů je nevratná operace. Doklady je tedy nutné zadat znovu, případně obnovit zálohu před smazáním daných dokladů.

  Dobrý den, při generování přiznání k DPH + KH je možné vypnout generování sezanamu dokladů. U přiznání k DPH se to vypíná na straně 6/7 a zde prosím o odškrtnutí: Tisk dokladů. U Kontrolního hlášení se to nachází na straně 5/5 a zde prosím odškrtnout možnost: Tisk seznamu dokladů podle členění DPH…

  Dobrý den, děkujeme za námět. Předáváme jej vývojovému oddělení na analýzu a případné zapracování do dalších verzí Money.

  Dobrý den, zde bych doporučila při vystavení fakutry nezadávat odběratele/dodavetele na faktuře a následně přidat odpočet zálohy. Následně v seznamu se Vám ukážou všechny zálohové faktury.

  Dobrý den, sklady se mezi roky nepřenáší – sklad je nad roky a tedy v novém roce uvidítě stejné zásoby a jejich stavy.

  Dobrý den, prosím o provedení kontroly přes: modrá záložka Money / Možnosti a nastavení / Přístupová práva – zde se Vám otevře okno s právy a zde prosím o dvojkliknutí na Vaše uživatelské jméno (bude svítit červeně). Otevře se Vám okno s nastavením a zde prosím o kliknutí na záložku: Další nastavení. Zde je možné nastavit Používat agendu/rok. Prosím tedy kliknout na konci řádku na tři tečky a zvolit Vámi potřebný rok. Pro změnu banky na faktuře, prosím o otevření faktury a kliknout na tři tečky u možnosti: hradit na. Otevře se Vám seznam Vašich bankovních účtů a zde je možné vybrat správný účet. Dále je to možné nastavit i v uživatelské konfiguraci.

  Dobrý den, abyste nemusel datum DPH vyplňovat, je potřeba mít na dokladu nevyplněné pole členění DPH.

  Dobrý den, stav závazků a pohledávek v cizích měnách lze vytisknou přes záložku účetnictví -> další sestavy -> stav závazků a pohledávek ke dni -> v průvodci je možné vyfiltrovat pouze konrtétní měnu.

  Dobrý den, jakmile budete mít hotovy úhrady roku 2021 a před první úhradou v roce 2022 uděláte přecenění pohledávek a závazků přes kartu Účetnictví / Závěrkové operace – Přecenění pohledávek a závazků.

  Dobrý den, údaj členění DPH se z iDokladu do Money S3 nepřenáší – vždy je použito členění z typu dokladu.

  Dobrý den, děkujeme za Váš námět na funkcionalitu programu. Předáváme jej kolegům z vývojového oddělení k analýze a případnému zapracování do některé z dalších verzí Money.

  Dobrý den, připojené dokumenty jsou uloženy v SQLite databázi, do které se z venku nedostanete – takže ano, jsou šifrované. Přístupovými právy je možné omezit přístup do centrální evidence připojených dokumentů. Přístup k jednotlivým dokumentům u záznamů se řídí přístupovými právy k danému seznamu. Ne, informace o otevření jednotlivých připojených dokumentů se neukládají.

  Dobrý den, doporučujeme Vám upravit si nastavení vlastností ovladače tiskárny – zvolit si oboustranný tisk jako výchozí. Následně se Vám budou dokumenty tisknout oboustraně automaticky při výběru dané tiskárny.

  Dobrý den, na faktuře lze zobrazit sloupec v položkách o zdrojovém dokladu – tedy DL. Daný údaj lze doplnit i při tisku pomocí editoru formulářů.

  Dobrý den, děkuji zaslání Vašeho námětu. Námět byl předán na vývojové oddělení pod WI číslem: 120765. O procesu námětu se můžete informovat pomocí WI čísla na telefonické podpoře: 549 522 503.

  Dobrý den, pokud Vám Money při stažení aktualizace hlásí chybu, potřebovali bychom vědět, její přesné znění. Jinak Vám nedokážeme dotaz zodpovědět. Prosím kontaktujte nás s bližšími informacemi na tel. 549 522 503.Co se týče vytváření zálohy, měli byste vidět celé okno Money v pozadí a v popředí by mělo problikávat menší okno, které informuje uživatete u PC, že se záloha provádí (něco děje).

  Dobrý den, s touto problematikou se prosím obraťte na mzdovou účetní.

  Dobrý den, pro možnst odeslání je nutné mít nastaveného poštovního klienta Money S3 nebo mít nainstalovaný Outlook nebo Mozillu Thunderbird. Následně při tisku Mail PDF dojde k vytvoření zprávy včetně přílohy s výplatním lístkem.

  Dobrý den, námět na danou změnu je již předán na vývojové oddělení k nápravě.

  Dobrý den, ano na každém dokladu zpětně můžete zadat Zádržné.

  Dobrý den, data v jednotlivých letech jsou samostatně

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Návrh na tuto funkcionalitu zadáváme na vývojové oddělení pro analýzu a případné následné zapracování. Děkujeme

  Dobrý den, dané údaje nalezente přímo v sestavě „Odpisy a účetní pohyby“ – typ sestavy „Odpisy – inventura majetku“.

  Dobrý den, nárok dovolené Money automaticky počítat neumí. Tento požadavek zadáváme na vývoj pro jeho analýzu a případné zapracování do některé z následujících verzí.

  Dobrý den, dle Vašeho popisu se chová program v okamžiku, kdy máte nastavenou zkratku pro fitlr. Doporučuji v daném seznamu kliknout na fitlr a v horní části zrušit zkratku pro aktivaci fitlru.

  Dobrý den, tento dotaz nedokážeme zodpovědět bez více informací. Prosím, kontaktujte nás na tel. 549 522 503 s více informacemi. Děkujeme za pochopení.

  Dobrý den, děkujeme za námět. Předáváme jej vývojovému oddělení na analýzu a případné zapracování do dalších verzí Money.

  Dobrý den, ano je, Prosím jít přes Účetnictví / Přiznání k DPH a zde je možné vybrat: Pokračovat bez uložení. Tím se na dané DPH můžete podívat a nic se Vám neuloží.

  Dobrý den, tvorba zálohy pouze jednoho roku není možná, vždy se zálohuje celá agenda.

  Dobrý den, jesltiže není firma plátce DPH tak se jedná o fakuturu v režimu OSS.

  Dobrý den, testovali jsme chování oblíbených položek na aktuální verzi Money a zmiňované potíže se nám neprojevují. Prosím kontaktujte nás na tel. 549 522 503 pro upřesnění Vaší situace. Děkujeme.

  Dobrý den, v tomto případě je možné zadat zálohovou daň a u slevy na poplatníka zadáte roční zůčtování

  Dobrý den, výstup lze upravit v rámci editoru formulářů – v nastavení tisku např. rozvahy máte vybraný formulář. Klikněte na tlačítko Editovat a v editoru smažte součty, které nechcete zobrazovat. Pro bližší informace nás, prosím, kontaktujte na tel. 549 522 503. Děkujeme

  Dobrý den, sestavu lze vytisknout přes záložku Účetnictví – Další sestavy – Přehledové sestavy, kde si v levé sloupci zvolte možnost Výpis dokladů a přes filtr zvolte jen faktury. Období si omezovat nemusíte.

  Dobrý den, návod na vytvoření reverse charge naleznete na našich webových stránkách. Odkaz na webové stránky: https://money.cz/navod/metodika-pro-vystavovani-danovych-dokladu-pri-dovozu/

  Dobrý den, prosím, zkontrolujte si nastavení číselné řady přes záložku Money – Možnosti a nastavení – Číselné řady. Pokud se Vám automaticky dosazuje rok vystavení, pravděpodobně budete mít u možnosti „Dosazovat z roku“ jinou možnost než 0.

  Dobrý den, rekapitulace je součástí vyúčtování mezd – poslední strana.

  Dobrý den, tuto funkcionalitu Money neobsahuje. Zadaváme Váš námět na vývojové oddělení pro analýzu, případně zapracování do dalších verzí.

  Dobrý den, děkujeme za námět. Předáváme jej vývojovému oddělení na analýzu a případné zapracování do dalších verzí Money.

  Dobrý den, tuto funkcionalitu Money neobsahuje. Zadaváme Váš námět na vývojové oddělení pro analýzu, případně zapracování do dalších verzí.

  Dobrý den, výplatní lístek pro hotovostní vydání není součástí Money S3. Doporučuji výplatní lístek zeditovat a kolonky pro vyplacení v hotovosti doplnit.

  Dobrý den, Money se vždy vrátí na záložku/seznam, ze kterého kontrolní hlášení vystavujete. Pokud byste potřebovali, abyste po vystavení KH viděli seznam podaných KH, bude nutné KH vystavovat ne z nabídky FAP, ale přímo ze seznamu podání. Případně nás neváhejte kontaktovat na tel. 549 522 503 pro podrobnější vysvětlení Vašich potřeb. Děkujeme.

  Dobrý den, pro vyřešení problému budeme potřebovat více informací na které chybové hlášce import skončí. Poprosím o obrácení se na telefonickou nebo písemnou podporu, kde Vám rádi pomůžeme.

  Dobrý den, záznam je možné zakoupit přes obchodní oddělení. Další školení jsou plánována na prosinec.

  Dobrý den, děkujeme za Váš námět, který předáváme na vývojové oddělení k analýze a případné zapracování do dalších verzí Money.

  Dobrý den, k danému vyčíslení je možné využít sestavu vyúčtování mezd

  Dobrý den, při tisku pohybů je nutné na konci vybrat cizí měnu pro kterou chcete tiskovou sestavu tisknout a následně

  Dobrý den, dané chování je správné protože listopad má pouze 30 dní. Pokud zkoušíte přepsat první číslici na 3 tak druhá číslice zůstává 1 a proto nelze datum vepsat.

  Dobrý den, pokud se bude jednat o stejnou firmu tak o danou činnost pouze rozšíříte firmu – není nutné zakládat novou agendu.

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud již k adrese exisutjí nějaké vazby (doklady apod.), smazat nelze. Muselo by nejprve dojít ke smazání těchto dokladů. Adresu ovšem můžete skrýt (tlačítkem na kartě Adresáře), případně ji sloučit s jinou adresou, pokud jste si ji omylem založili duplicitně.

  Dobrý den, v tomto případě je nutné doklady dopárovat ručně.

  Dobrý den, daný námět je již zadaný na vývojové oddělení a je zahrnut do plánu vývoje. Prosím o strpení.

  Dobrý den, lze použít zatržítko „vratka“, případně vystavit zmiňovanou výdejku. Zaúčtovat byste měla mít možnost obě varianty. V případě dotazů, nás prosím kontaktujte na tel. 549 522 503. Děkujeme.

  Dobrý den, pomocí eshop konektoru je možné importovatobjednávky přijaté nebo faktury z eshopu a to ať s vazbou na sklad nebo bez vazby.

  Dobrý den, nesrovnalosti v modulu budou samozřejmě řešeny v následujících verzích. Aktuálně jednáme s novým dodavatelem mapových podkladů k integraci do Money S3.

  Dobrý den, pro hlídání limitu OSS máme tiskovou sestavu. Přes Účetnictví / Přehledy a tiskové sestavy / Další sestavy / Přehledové sestavy a zde se nachází tisková sestava – OSS kontrola limitu pro registraci.

  Dobrý den, jedinou možností je použít aplikaci třetích stran, která dokáže přesouvat obsah složky s PDF na FTP server eshopu.

  Dobrý den, pokud máte na mysli Přehled o platbě zdravotního(sociálního) pojištění tak ano, v editoru formulářů je možné přidat proměnnou „Údaje o firmě – razítko“.

  Dobrý den, nelze, filtr na kontrolní proměnné lze nastavit v průvodci tiskem výsledovky.

  Dobrý den, kontrolní hlášení kontroluje obsah pole DIČ, pokud doklad do podrobného KH vstupovat nemá, musí být pole DIČ prázdné (pozor např. na mezerník), dále do KH vždy vstupují doklady se členěním DPH obsahujícím S (např. 19Ř01,02_S).

  Dobrý den, děkujeme za námět. Předáváme jej vývojovému oddělení na analýzu a případné zapracování do dalších verzí Money.

  Dobrý den, trvalé odebrání demo agend je možné provést v pokročilém režimu instalace Money. Stáhněte si ze zákaznického portálu kompletní instalační balík Money a po spuštění klikněte na možnost Změnit nastavení v pravé dolní části okna.

  Dobrý den, klikněte si pravým tlačítkem myši na danou záložku, zvolte možnost „Změnit barvu seznamu“ a vyberte si požadovanou barvu.

  Dobrý den, děkujeme za námět. Pokud máte Windows 10, můžete využít integrovanou aplikaci Lupa. Námět předáváme kolegům z vývojového oddělení.

  Dobrý den, v případě spolupracující osoby není možné vést paušální výdaje. Doporučuji ještě konzultaci s daňnovým poradcem.

  Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Předpokládám, že již využíváte nový prohlížeč Microsoft Edge. Aktuálně kolegové na vývojovém týmu pracují aby předvyplňování fungovalo i v novém prohlížeči, úprava je plánována do příští verze 21.950.

  Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Pokud v tiskových sestavách máte stále původní sídlo, tak v průvodci tiskovou sestavu zkuste zvolit tlačítko „výchozí“ případně v kolonce název jsou na konci „…“ a pomocí nich se použije název nový.

  Dobrý den, pravděpodobně jste si vytvořila uživatele v Možnosti a nastavení – Přístupová práva. Pokud v tomto seznamu existuje nějaký uživatel, okno pro zadání hesla se zobrazuje vždy, i když uživatel má uživatel heslo prázdné. Smazat seznam uživatelu lze pouze servisním zásahem.

  Dobrý den, doporučuji zkontrolovat zda nemáte na některém z dokladů uvedeno DIČ. které neodpovídá sestavení DIČ – například slovo neplátce

  Dobrý den, funkce je kopírování data ve kterém máte kurzor, pokud se přesunete je nutné se vrátit zpět pro korektní využití této funkce.

  Dobrý den, Váš požadavek je zadán na vývoj pod číslem 110920. Zatím ovšem nebyl zapracován do plánu vývoje Money S3. Neváhejte nás kontaktovat v budoucnu pro bližší informace. Děkujeme za pochopení.

  Dobrý den, situaci s doplněním předvolby se mi nedaří nijak navodit. Kontaktujte prosím linku technické podpory.

  Dobrý den, přes katu Účetnictví / Závěrkové operace / Počáteční stav salda lze oba záznamy dohledat, otevřít a zatržením volby Spárován odstranit ze salda.

  Dobrý den, děkujeme za Váš námět na funkcionalitu programu. Předáváme jej kolegům z vývojového oddělení k analýze a případnému zapracování do některé z dalších verzí Money.

  Dobrý den, děkujeme za Váš námět na funkcionalitu programu. Předáváme jej kolegům z vývojového oddělení k analýze a případnému zapracování do některé z dalších verzí Money.

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Tuto možnost v rámci vývoje Money neuvažujeme. Na zařízení Mac lze Money využívat např. v rámci virtualizace Windows. Děkujeme za pochopení.

  Dobrý den, daný námět je již zadaný na vývojové oddělení a je zahrnut do plánu vývoje. Prosím o strpení.

  Dobrý den, děkujeme za Váš námět na funkcionalitu programu. Předáváme jej kolegům z vývojového oddělení k analýze a případnému zapracování do některé z dalších verzí Money.

  Dobrý den, děkujeme za Váš námět na funkcionalitu programu. Předáváme jej kolegům z vývojového oddělení k analýze a případnému zapracování do některé z dalších verzí Money.

  Dobrý den, zásoba si při importu převezme nastavení zaúčtování dle nastavení skladové skupiny / skladu. Tedy účet sklady dle typu (ostatní, zboží, materiál).

  Dobrý den, ano je to tak.

  Dobrý den, můžete si připravit šablony e-mailů s různým textem pro různé situace. Při použití potom postupujete přes možnost Tisk – tlačítko Export, kdy si následně v průvodci vyberete své nastavení. Toto si ovšem musíte nejprve nastavit (text e-mailu, předmět apod.). Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na tel. 549 522 503.

  Dobrý den, kontrolovali jsme funkčnost na aktuální verzi a žádná chyba se nám neprojevuje. Prosím, kontaktujte nás na linku 549 522 503 s bližšími informacemi. Děkujeme za pochopení.

  Dobrý den, zkontrolujte prosím, zda máte tel. číslo vyplněné v adrese firmy v nastavení agendy.

  Dobrý den, pro správné zobrazení předkontace je zapořebí změnit předkontaci na bankovním dokladu.

  Dobrý deň, toto je aj aktuálny stav. Bolo by to možné v súčastnosti len transformáciou importného súboru do tvaru Money.

  Dobrý den, řešením by byla Datová uzávěrka, která by v ostré agendě nechala jen pár posledních roků. Tím by se velikost agendy a zálohy zmenšila. Najdete ji přes Money / Správa dat, případně ji u Vás mohou provést naši konzultanti.

  Dobrý den, ano, pro opravu skladových cen na výdajových dokladech se používá funkce „Přepočet pořizovacích cen“, který najdete v Hromadných operacích na liště Sklad.

  Dobrý den, byl zrušený pouze roční limit, tedy měsíční limit stále zůstává a projeví se Vám to za v ročním zúčtování.

  Dobrý den, filtr nastavíte přímo v peněžním deníku na danou předkontaci a následně můžete filtr uložit do seznamu filtrů nebo nastavit klávesovou zkratku.

  Dobrý den, zadanou eNeschoponku je možné smazat ze seznamu eNeschopenek.

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano, v Money obecně není možné přebírat cizoměnné doklady. Jednou z možností, jak toto udělat je zapnout si v OV cizí měnu, převzít OP v cizí měně a následně na OV cizí měnu vypnout. Každopádně Váš námět předáváme kolegům naa vývojové oddělení pro analýzu a případné zapracování do dalších verzí Money.

  Dobrý den, prověřovali jsme uvedené a pokud byl k danému datumu zůstatek, tak se počáteční stav vytiskl. Pokud problém přetrvává, kontaktujte prosím náš hotline.

  Dobrý den, děkujeme za Váš námět, který předáváme na vývojové oddělení k analýze a případné zapracování do dalších verzí Money.

  Dobrý den, vytisknutí PS stavů nelzenete přes účetnictví -> závěrkové operace -> navedení PS -> v hodní nabídce tlačítko „Počáteční stavy deníku“. Nelze provést úpravu pouze jednoho PS, jediná možnost je PS zrušit a navést je znovu.

  Dobrý den, ano je možné si změnit měny na nástěnce. Prosím o kliknutí pravým tlačítkem myši na Aktuální kurzy ČNB a kliknout na nastavení. Otevře se Vám okno nastavení a zde je možné upravit seznam měn.

  Dobrý den, zaokrouhlení se přebírá dle importovaného XML. Doporučuji zkontrolovat XML, zda je v XML zaokrouhlení uvedeno.

  Dobrý den, podrobnou metodiku naleznete zde: https://money.cz/wp-content/uploads/prevod-na-nove-mzdy.pdf.

  Dobrý den, děkujeme za Váš námět, který jsme si zaevidovali. Kurzy budeme i nadále zlepšovat tak, aby vyhovovali co nejvíce zákazníkům. Věříme, že i toto bude možné příští rok realizovat.

  Dobrý den, faktury lze do Money importovat několika možnostmi. Např. Importem z XML nebo z Excelu v rámci doplňkového modulu. Prosím, kontaktujte nás na zákaznickou podporu na tel. 549 522 503, kde s Vámi vše rádi probereme. Děkujeme.

  Dobrý den, děkujeme za Váš námět na funkcionalitu programu. Předáváme jej kolegům z vývojového oddělení k analýze a případnému zapracování do některé z dalších verzí Money.

  Dobrý den, u drobného majetku můžete stejně jako u klasického majetku evidovat odpisy, zařazení.

  Dobrý den, děkujeme za Váš námět na funkcionalitu programu. Předáváme jej kolegům z vývojového oddělení k analýze a případnému zapracování do některé z dalších verzí Money.

  Dobrý den, dané záznamy lze zobrazit přímo v seznamu zaměstnanců pokud si v horní tlačítkové liště v seznamu zaměstnanců zvolite volbu „Pracovní poměry“.

  Dobrý den, komentář lze přidat pouze k záznamům s vlajkou. Pokud vlajku vidíte, ale komentář nemáte přístupný, nebudete mít povolenou editaci globálních vlajek (tudíž i přidávání komentářů. Toto lze povolit na záložce Money/Možnosti a nastavení/Přístupová práva na záložce Další nastavení – možnost Editace globálních vlajek).

  Dobrý den, pro použití smlouvy je nutné, aby na daném PC byla nainstalovany asociovaný program pro textové soubory – Word.

  Dobrý den, daný námět je již zadaný na vývojové oddělení.

  Dobrý den, faktura na podporu a aktualizaci na rok 2022 začínáme zasílat.

  Dobrý den, v Money je potřeba mít nastaveného poštovního klienta. Poštovního klineta nastavíte přes: modrá záložka Money / Možnosti a nastavení / Uživatelská konfigurace / Ostatní a zde možnost: Poštovní klient – výběr a zde je možné vybrat poštovního klienta. Následně je potřeba mít nastavené emailové adresy na zaměstnanci.

  Dobrý den, v pokladních dokladech přidáte „Nový příjem“, ve kterém kliknete v levém sloupci na řádku „Variabilní symbol“ na tlačítko se 3 tečkami a vyberete si fakturu, kterou zákazník hradí.

  Dobrý den v tomto případě je možné provést vzájemný zápočet na liště Účetnictví – Interní doklady – vzájemné zápočty.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Vyzkoušejte si účetní program
  Money S3

  Zdarma a se všemi funkcemi

  Aktuální webináře
  Konsolidační balíček a jeho dopady na DPH
  záznam
  Vliv konsolidačního balíčku na OSVČ, zaměstnance a podnikatele od ledna 2024
  záznam
  Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
  záznam
  Všechny webináře
  Zavřít reklamu
  Novinky a špeky v daních