Podnikání

Podnikání je náročné. Musíte shánět zakázky, rozvíjet byznys, hlídat změny v zákonech a spoustu dalšího. Usnadněte si práci díky našim článkům. Přihlaste se k jejich e-mailovému odběru a vždy se dozvíte, jakmile zveřejníme nový.

Mzdové systémy zdarma: co umí a jaká mají omezení?

22. 04. 2021

Na trhu existují účetní programy, které mimo jiné umí zpracovávat mzdy, i specializované mzdové systémy určené výhradně na mzdovou agendu. Některé z nich pak nabízí verzi zdarma. Přečtěte si, v čem se odlišují nebo jaká jsou jejich možná úskalí.

Štítky: Mzdy, start podnikání

0

[Březen 2021] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

14. 04. 2021

Vláda prodloužila lhůty pro podání daňového přiznání a přehledů pro pojišťovny, na koronavirus se musí testovat také OSVČ a růst cen v Česku zpomaluje. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

Štítky: COVID-19, Daň z příjmů fyzických osob, Zaměstnanost

0

Covid-19: co se mění v placení daní

12. 04. 2021

Kvůli pandemii koronaviru Ministerstvo financí posunulo termíny a promíjí pokuty. Čtete, jaké změny se týkají třeba daně z příjmu nebo silniční daně. Pokud máte velký výpadek příjmů, můžete požádat o posečkání s platbou daní nebo o snížení záloh.

Štítky: COVID-19, Daň z příjmu

65

Kniha jízd zdarma: vést ji samostatně, nebo v účetním programu?

06. 04. 2021

Knihu jízd potřebujete, abyste si uplatnili náklady na provozování aut a jako důkaz, že dodržujete BOZP. Samotnou knihu jízd můžete vést několika způsoby, včetně těch, které jsou zdarma. Zaměříme se na plusy a mínusy jednotlivých variant.

Štítky: Kniha jízd

0

Účetní programy zdarma: jaká jsou jejich omezení a na co si dát pozor

29. 03. 2021

Většina začínajících firem se na internetu setká s nabídkou účetního programu zdarma. Jenže v tomto případě dvojnásob platí známé rčení „nic není zadarmo”. Přečtěte si, jaká jsou omezení zdarma dostupného softwaru, komu se účetní programy zdarma vyplatí a čemu se vyvarovat.

Štítky: Jak vybrat účetní program, start podnikání

0

Covid-19: Dotace, úvěry, ošetřovné a jiná ekonomická pomoc pro živnostníky a podnikatele

22. 03. 2021

Opatření proti šíření koronaviru mají tvrdý dopad na podnikání. Vláda proto nadále přijímá usnesení, která mají firmám a živnostníkům kompenzovat propad příjmů. Přečtěte si, jak v roce 2021 fungují programy COVID, Antivirus nebo Pětadvacítka a jaké máte další možnosti, když se vám hromadí faktury k zaplacení a na účtu je prázdno.

Štítky: COVID-19, dotace, Půjčka

100

Kolik stojí účetní program a jak za něj ušetříte

17. 03. 2021

Cena je při výběru účetního systému důležitým faktorem. Přestože by nikdy neměla být prioritou, je dobré si pohlídat, abyste například neplatili za funkce, které nevyužijete. Přečtěte si, v jakém cenovém rozpětí se účetní programy pohybují a na co si dát pozor, abyste neplatili zbytečně moc.

Štítky: fakturace, Jak vybrat účetní program, Účetnictví

0

[Únor 2021] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

05. 03. 2021

Vláda schválila nový kompenzační bonus pro podnikatele, Finanční správa spustila on-line finanční úřad a stát přispěje na tvorbu sdílených pracovních míst. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

Štítky: COVID-19, Správa daně, start podnikání

0

[Leden 2021] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

03. 02. 2021

Češi loni utratili na e-shopech téměř 200 miliard, dotační systém zkolaboval a k paušální dani se přihlásilo méně OSVČ, než stát čekal. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

Štítky: COVID-19, Paušální daň

0

Jak vybrat mzdový a personální systém

28. 01. 2021

Jakmile firma najme první zaměstnance, musí někde zpracovat jejich mzdy a vést personální agendu jako nábor, školení bezpečnosti nebo lékařské prohlídky. Pokud pro tyto účely hledáte mzdový a personální systém, přečtěte si, jak při výběru ideálně postupovat.

Štítky: Jak vybrat účetní program, Mzda a plat, Mzdová evidence, Růst firmy, Účetnictví

1
Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

26. 04. 2021
Souhrnné hlášení za 1. čtvrtletí a za březen
26. 04. 2021
Daňové přiznání a splatnost daně za 1. čtvrtletí 2021
26. 04. 2021
Daňové přiznání a splatnost daně za 1. čtvrtletí a za březen
Další termíny

Slovník pojmů

Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi