Skrýt menu
Skrýt formulář

Podnikání

Daň z příjmu patří mezi klíčové položky státního rozpočtu. Jejími plátci jsou fyzické i právnické osoby. Fyzické osoby obvykle zdaňují veškerý svůj příjem, osoby právnické pak pouze čistý zisk. Přezně znění upravuje zákon č. 586/1992 Sb.

[Prosinec 2020] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

31. 12. 2020

Poslanci schválili daňový balíček pro rok 2021, některé OSVČ přechází na paušální daň a mzdy v Česku nadále rostou. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

Štítky: Měsíční přehledy

6

Covid-19: Dotace, úvěry, ošetřovné a jiná ekonomická pomoc pro živnostníky a podnikatele

21. 12. 2020

Opatření proti šíření koronaviru mají tvrdý dopad na podnikání. Vláda proto nadále přijímá opatření, která mají firmám a živnostníkům kompenzovat propad příjmů. Přečtěte si, jak fungují programy COVID, Antivirus nebo Pětadvacítka a jaké máte další možnosti, když se vám hromadí faktury k zaplacení a na účtu je prázdno.

Štítky: COVID-19, dotace, Půjčka

96

Jak přesunout účetnictví do cloudu a kolik to stojí

21. 12. 2020

Představte si, že byste nemuseli kvůli každé maličkosti běhat do kanceláře nebo se složitě připojovat přes VPN, a do svého účetního systému byste se dostali i z domu, chaty nebo třeba vlaku. Tato myšlenka se líbí mnoha podnikatelům, a proto stále častěji volí účetní program v cloudu.

Štítky: Cloud, Jak vybrat účetní program, Money S3

12

Jak zrychlíte chod účetního programu?

18. 12. 2020

Ačkoliv účetní a ekonomické systémy nejsou hardwarově příliš náročné, pokud máte starší počítač nebo notebook, mívají při datově složitějších operacích pomalejší odezvu. Přečtěte si, které komponenty mají na rychlost takových systémů největší vliv.

Štítky: Money S3, Růst firmy

26

Program na daňové přiznání: vyplníte pár kolonek a máte hotovo

17. 12. 2020

Internet je plný formulářů a průvodců k daňovému přiznání, které slibují jednoduché vyplnění zdarma. Specializovaný program na daňové přiznání je ale oproti formulářům mnohem přívětivější – nemusíte skoro nic počítat, snadno vytvoříte více přiznání naráz a spoustu dat za vás program vyplní automaticky. Přečtěte si, co všechno za vás takový program pohlídá a jak snadno s ním přiznání vyplníte a podáte.

Štítky: Daňové přiznání

2

Covid-19: co se mění v placení daní

15. 12. 2020

Kvůli pandemii koronaviru ministerstvo financí posunulo termíny a promíjí pokuty. Čtete, jaké změny se týkají třeba daně z příjmu nebo silniční daně. Pokud máte velký výpadek příjmů, můžete požádat o posečkání s platbou daní nebo o snížení záloh.

Štítky: COVID-19, Daň z příjmu

58

Založení provozovny: co všechno musíte před otevřením vyřídit

14. 12. 2020

Provozovna je prostor, ve kterém podnikatel vykonává svoji činnost. Může to být například dílna, obchod nebo restaurace. Abyste si mohli založit provozovnu, musíte splnit několik důležitých podmínek, které definuje živnostenský zákon. Poradíme vám, jak při zakládání provozovny postupovat, abyste splnili všechny legislativní požadavky.

Štítky: provozovna, Růst firmy, start podnikání, zákony

0

Sídlo firmy: jak ho založíte a kde ho musíte zveřejnit

07. 12. 2020

Jako podnikatelé musíte mít ze zákona sídlo (místo podnikání). To může být například v místě trvalého bydliště, v kancelářích nebo virtuální. Čtěte, jak si ho při startu podnikání zajistíte, co dělat při změně sídla, nebo kde adresu uvádět.

Štítky: Sídlo

0

[Listopad 2020] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

02. 12. 2020

Podoba daňového balíčku pro rok 2021 stále není známá, blíží se zavedení stravenkového paušálu a minimální mzda vzroste o 600 Kč. Čtěte nejzajímavější novinky z podnikání za poslední měsíc.

1

OSVČ hlavní a vedlejší. V čem jsou rozdíly a jak poznáte, kam patříte vy

21. 11. 2020

Jakožto osoba samostatně výdělečně činná můžete být vedení jako OSVČ hlavní, nebo OSVČ vedlejší. Výhodnější je mít podnikání jako vedlejší činnost, protože pak platíte menší poplatky na sociální i zdravotní pojištění a navíc se v některých případech vyhnete placení záloh. Zákon vám ale přesně stanovuje, za jakých podmínek můžete činnost vykonávat jako vedlejší.

Štítky: Osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ)

2
Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

Další termíny

Slovník pojmů

Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi