• Domů » Cestovní náhrady

Cestovní náhrady

Služební cesta se může kvůli jídlu a benzínu dost prodražit. Pokud však cestujete pracovně, má zaměstnavatel povinnost vyplatit vám cestovní náhrady. Vysvětlíme vám, kolik dostanete za pohonné hmoty a kdy máte nárok na proplacení stravy a dalších nákladů.

Cestovní příkazy: k čemu jsou a jak je vyplnit

30. 12. 2020 

Cestovní příkaz neboli cesťák vyplňujete se zaměstnancem ve chvíli, kdy ho vyšlete na služební cestu. Na základě tohoto dokumentu má zaměstnanec nárok na stravné a další cestovní náhrady. Slouží ale také jako doklad o tom, kde se zaměstnanec v pracovní době nacházel, například kvůli řešení pracovních úrazů.

Štítky: Cestovní náhrady

2

Jak zjistit, kolik vám šéf dá na pracovní cestu? Ukážeme vám, jak si to spočítáte

04. 06. 2019 

Montér Karel vyráží na pětihodinovou služební cestu do vedlejšího města, vědkyně Alice na dva měsíce na druhou stranu planety. V obou případech mají zaměstnanci nárok na cestovní náhrady.

Štítky: Cestovní náhrady, Sazby stravného

3

Změny sazeb pro poskytování cestovních náhrad v roce 2019

10. 01. 2019 

Dne 1. 1. 2019 nabyla účinnosti nová vyhláška upravující sazby při poskytování cestovních náhrad. Lze konstatovat, že dochází ke zvýšení prakticky u všech sazeb – změnila se sazba základní náhrady u osobních vozidel s výjimkou jednostopých a tříkolek, sazby stravného při tuzemských pracovních cestách a také byly stanoveny nové průměrné ceny pohonných hmot.

Štítky: Cestovní náhrady, Sazby stravného

112

Změny v sazbách pro poskytování cestovních náhrad v roce 2018

04. 01. 2018 

S příchodem nového roku dochází již tradičně ke změnám v sazbách u cestovních náhrad. V roce 2018 dochází ke změnám ve všech parametrech – změnila se sazba základní náhrady, sazby stravného při tuzemských pracovních cestách a také byly stanoveny nové průměrné ceny pohonných hmot.

Štítky: Cestovní náhrady, Osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), Závislá činnost

5

Vztah místa výkonu práce a pravidelného pracoviště pro účely cestovních náhrad

06. 09. 2016 

Správně vyplacené cestovní náhrady jsou důležité nejenom pro zaměstnavatele a samotné zaměstnance, ale je potřeba si uvědomit, že cestovní náhrady následně můžou podléhat kontrole jak ze strany finančního úřadu tak také inspektorátu práce. Co se rozumí pracovní cestou a jaký je vztah mezi místem výkonu práce a pravidelným pracovištěm se zabývá následující článek. Autor: Mgr. […]

Štítky: Cestovní náhrady, Daň z příjmu

12

Změny v sazbách pro poskytování cestovních náhrad v roce 2016

14. 01. 2016 

Stejně jako každý rok tak také letos dochází od 1. ledna ke změnám v sazbách stravného při tuzemských pracovních cestách a již tradičně jsou také stanoveny nové průměrné ceny pohonných hmot pro rok 2016. Letos navíc došlo ke změně v sazbě základní náhrady za použití silničních motorových vozidel.

Štítky: Cestovní náhrady, Daň z příjmů fyzických osob

0

Změny v sazbách pro poskytování cestovních náhrad v roce 2015

09. 01. 2015 

Od 1. ledna 2015 dochází ke změnám v sazbách stravného při tuzemských pracovních cestách a již tradičně jsou také stanoveny nové průměrné ceny pohonných hmot pro rok 2015.

Štítky: Cestovní náhrady, Daň z příjmů fyzických osob

0

Infoservis: Základní sazby zahraničního stravného v roce 2014

07. 01. 2014 

Vyhláškou Ministerstva financí č. 354/2013 Sb. byly stanoveny základní sazby zahraničního stravného v cizí měně pro rok 2014.

Štítky: Cestovní náhrady, Osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), Závislá činnost

0

Změny v sazbách pro poskytování cestovních náhrad v roce 2012

19. 01. 2012 

Od 1. ledna 2012 dochází ke změnám v sazbách stravného při tuzemských pracovních cestách a nově jsou také stanoveny průměrné ceny pohonných hmot pro rok 2012.

Štítky: Cestovní náhrady, Daň z příjmů fyzických osob

0
  • 1
  • 2

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

Další termíny

Slovník pojmů

Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi